Auction 113. General Government

15512

40 PLN
15513

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Łukowica do Limanowej.

40 PLN
15514

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Chochołów do Dunajca.

40 PLN
15515

40 PLN
15516

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Lösosina Gorna do Limanowej.

40 PLN
15517

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ludźmierz do Dunajca.

40 PLN
15518

1943 znaczki opłaty stemplowej bez gumy.

60 PLN
15519

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt.

50 PLN
15520

1943 znaczek premiowy (revenue) - Prämienmarke Textilwaren - o wartości 5 punktów, w kolorze ciemnozielonym, umożliwiający nabycie wyrobów tekstylnych, bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
15521

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt na towary bawełniane.

40 PLN
15522

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt na wyroby skórzane.

40 PLN
15523

2 000 PLN
15524

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji pocztowej Jodłownik, dwuwierszowy stempelek w ramce "Jodlownik / bei Limanowa", całość doręczono przez zwierzchni urząd w Limanowej.

25 PLN
15525

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji pocztowej Korzenna, trzywierszowy stempelek w ramce "Korzenna / über Neu-Sandez / (Distr Krakau)", całość doręczono przez zwierzchni urząd w Nowym Sączu.

30 PLN
15526

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji pocztowej Niedźwiedź, trzywierszowy stempelek w ramce "Niedzwiedz / über Rabka / (Distr Krakau)".

30 PLN
15527

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji pocztowej Tymbark, dwuwierszowy stempelek w ramce "Tymbark / über Limanowa".

60 PLN
15528

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji pocztowej Kamionka Wielka, trzywierszowy stempelek w ramce "Klamionka Wielka / über Neu-Sandez / (Distr Krakau)", całość doręczono przez zwierzchni urząd w Nowym Sączu.

25 PLN
15529

1943 zestaw znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w czworoblokach.

300 PLN
15530

1943 formularz przekazu pieniężnego.

80 PLN
15531

1943 koperta do telegramu z sygnaturą 1.43.

80 PLN
15532

1943 potwierdzeni odbioru przesyłki.

30 PLN
15533

1943 cztery różne talony materiałowe (Prämienmarke) o wartości 1 punkt.

70 PLN
15534

1943 koperta na telegramu.

50 PLN
15535

1943 koperta na telegram.

50 PLN
15536

1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 21.3 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.900.-); gwarancja.

800 PLN
15537

1944 Okupacja Niemiecka Terenów Polskich anektowanych przez ZSRR - Włodzimierz Wołyński - poczta pomocnicza, narożnikowy znaczek o nominale 12+18 Pf z błędem na poz.1 "czworokątny punkt po W w WOLYNSK" poczty pomocniczej zorganizowanej w okresie wycofywania się armii niemieckiej - opłacano nim dostarczenie przesyłki do najbliższej dalej działającej poczty, gdzie dodawano na list frankaturę z wydania przedrukowego "UKRAINE" lub znaczków Generalnego Gubernatorstwa, nadruk DEUTSCHE HILFPOST / Gebietskommisssar Wladimir-Wolynsk, papier żółtawy, tak jak wydano bez gumy, ząbkowanie 11, wysoka wycena katalogowa (Fi.1650.-), ładny stan zachowania.

Fi.7 B3
Mi.13
1 600 PLN
15538

Fi.36
50 PLN
15539

Fi.42, 48, 71
50 PLN
15540

1944 kartka formularz Polskiego czerwonego Krzyża w Kielcach do Dobrzyszyc, stempel i formularz PCK.

Fi.75
130 PLN
15541

Fi.77, 86
200 PLN
15542

1944 konspiracyjna poczta dla wojskowych Polska - Lizbona - Anglia, karta wysłana z Krakowa do Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK na "adres konspiracyjny" w Lizbonie gdzie sortowano i dosyłano do odbiorców w Anglii, stempelki różnych cenzur i datownik odbiorczy Lizbony, ślady cenzury chemicznej przeprowadzanej w celu poszukiwania ukrytego tekstu, gwarancja Pelczar.

Fi.77, Cp9II
200 PLN
15543

1944 kartka z Pruszkowa do Sztokholmu z prośbą pomoc w postaci paczki, tak zwana korespondencja "żebracza", stempel cenzury Wermachtu, gwarancja Pelczar.

Fi.77, Cp9II
200 PLN
15544

1944 kartka z Warszawy do Sztokholmu z prośbą pomoc w postaci paczki, tak zwana korespondencja "żebracza", stempel cenzury Wermachtu, gwarancja Pelczar.

Fi.77, Cp9II
200 PLN
15545

1944 list polecony z Tarnowa do Pragi, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.78, 84
10 PLN
15546

1944 przekaz paczkowy z Węgrowa do Niemiec, na odwrocie stempel urzędu celnego w Berlinie.

Fi.86, 110, 111
100 PLN
15547

1944 konspiracyjna poczta dla wojskowych Polska - Lizbona - Anglia, karta polecona wysłana z Pruszkowa do Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK na "adres konspiracyjny" w Lizbonie gdzie sortowano i dosyłano do odbiorców w Anglii, stempelki różnych cenzur i datownik odbiorczy Lizbony, gwarancja.

Fi.111, Cp7II
200 PLN
15548

Fi.111, Cp9b; 36
40 PLN
15549

Fi.117-19
30 PLN
15550

1944 55. urodziny A.Hitlera, seria w 3 znaczkowych paskach z górnymi marginesami z gapami, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.117-19 Pw1
60 PLN
15551

Fi.117-119; 37
40 PLN