The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 113. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
15272

1933 "Fernsprecher spart Zeit und Geld" kasownik okolicznościowy na liście z Krakowa do Limanowej, ładna odbitka stempla.

Fi.IV
500 PLN
15273

1939 I wydanie przedrukowe, 6 gr - pasek pionowy czterech znaczków skasowany 1.06.40 na wycinku owalnym datownikiem "BAHNPOST BRESLAU-WARSCHAU" ambulansu nr.0218 relacji Wrocław - Warszawa; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1
60 PLN
15274

1939 I wydanie przedrukowe, seria znaczków na kopercie ostemplowana 26.1.1940 w Krakowie.

Fi.1-13
40 PLN
15275

1939-1944 komplet (podstawowy) znaczków GG, obejmujący znaczki: opłaty, doręczeniowe i urzędowe, a także znaczki opłaty radiowej (Fi.2014.-; Mi.500 euro).

Fi.1-125, D1-4, U1-36
1 600 PLN
15276

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 12 gr "krótkie e", dobry stan zachowania.

Fi.Cp1I
80 PLN
15277

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "krótkie e", bardzo dobry stan zachowania.

Fi. Fi.Cp2I
70 PLN
15278

1939 zagraniczna karta pocztowa wysłana 26.XI z miejscowości Arad w Rumunii do Warszawy; znaczek uszkodzony.


20 PLN
SOLD
15279

1940 znaczek opłaty radiowej (Rundfunk), część z nominałem, którą przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego - skasowana dwuwierszowym stemplem "-3 WRZ. 1940 Ursus" - kasowane bardzo rzadkie (Fi.100.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1
200 PLN
15280

1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), parka pionowa - część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; czyste (Fi.100.-) w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.1+2
80 PLN
15281

1940 kartka z Warszawy do Włoch, stemple niemieckiej cenzury, gwarancja Pelczar.

Fi.3, Cp4
100 PLN
15282

1940 firmowy list polecony z Warszawy 18.VI.40 do Pragi.

Fi.5, 6
100 PLN
15283

1940 list polecony z Siedlec do Berlina.

Fi.14, 23
50 PLN
15284

1940 II wydanie przedrukowe, kompletna seria z odmianami (28 sztuk) kasowana na wycinkach; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.14-39
250 PLN
15285

1940 II wydanie przedrukowe, kompletna seria z odmianami (28 sztuk) czysta (Fi.748.-); bardzo dobry stan zachowania (znaczek za 30/30 gr ciekawie utleniony).

Fi.14-39
600 PLN
15286

1940 II wydanie przedrukowe, podstawowa seria.

Fi.14-39
700 PLN
15287

1940 przesyłka zagraniczna do Szwajcarii, II wydanie przedrukowe, 50 gr - frankatura pojedyncza, list z Warszawy do obozu Lützelflüh dla internowanych żołnierzy polskich w Szwajcarii, zalepki i stempelki cenzury niemieckiej i szwajcarskiej, pieczątka szwajcarskiego cenzora 354, dodatkowo stempel "Zuzustellen Feldpostdirektion"; całość w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji).

Fi.15
140 PLN
SOLD
15288

1940 wydanie przedrukowe, prawy znaczek z błędem "kropka połączona z R".

Fi.17B2
150 PLN
15289

1940 wydanie przedrukowe, górny lewy znaczek z błędem "uszkodzone pióro", dolny lewy znaczek z błędem "wklęsła podstawa lewej cyfry 2", rozdarcia perforacji.

Fi.17B4, B5
220 PLN
15290

1940 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem występującym w niewielkiej części nakładu na poz.95 "wyrostek na poziomej belce prawej 4" użyty na miejscowym liście poleconym wysłanym 12.10 w Radomiu (Mi.200 euro), znaczki ostemplowane rzadkim kasownikiem okolicznościowym RADOMER HERBSTMESSE z wyróżnikiem "b" (Fi.3000.-); piękny list w ekskluzywnym stanie mogący ozdobić każdy specjalizowany zbiór GG; gwarancja Schmutz.

Fi.18 B6, 30, 35
Mi.18I, 30, 35 
3 200 PLN
15291

1940 wydanie przedrukowe, dolny prawy znaczek z błędem "przecinek nad a w słowie General".

Fi.18B2
320 PLN
15292

1940 wydanie przedrukowe, dolny lewy znaczek z błędem "wyrostek z lewej strony lewej cyfry 4", znaczek z błędem małe podklejenie papieru.

Fi.18B4
250 PLN
15293

1940 wydanie przedrukowe, prawy środkowy znaczek z błędem "prawa cyfra 4 zakończona szpicem".

Fi.18B4
320 PLN
15294

1940 wydanie przedrukowe, górny znaczek z błędem "wyrostek na poziomej belce prawej cyfry 4", niewielkie ślady przywarcia na gumie.

Fi.18B6
280 PLN
15295

1940 kartka nadana z agencji pocztowej w Wodyniach przez urząd zwierzchni w Siedlcach, stempel agencji.

Fi.19
100 PLN
15296

1940 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "wcięcie w środkowej części prawej cyfry 8".

Fi.20B
150 PLN
15297

1940 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "prawa cyfra 8 z wyrostkiem z prawej strony".

Fi.20B
150 PLN
15298

1940 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "wyrostek u dołu prawej cyfry 8".

Fi.20B2
240 PLN
15299

1940 kartka ekspresowa z Krakowa do Lwowa, gwarancja Pelczar.

Fi.21, 41, 51, Cp5
100 PLN
15300

1940 kartka okolicznościowa zawodów narciarskich w Zakopanem.

Fi.30
25 PLN
SOLD
15301

1940 specjalne wydanie okolicznościowe Deutsche Post Osten, przygotowane z okazji zawodów narciarskich rozegranych w Zakopanem.

Fi.30; 2
40 PLN
15302

1940 II wydanie przedrukowe, 12 gr (mały odstęp) - frankatura wielokrotna, parka pozioma na miejscowym liście przesłanym 20.VIII w miejscowości Skała, prowizoryczny ramkowy kasownik SKALA, datę 20 SRP.1940. dostawiono datownikiem biurowym; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.33II
160 PLN
15303

1940 wydanie przedrukowe, górny znaczek z błędem "uszkodzona lewa cyfra 1".

Fi.34B1
150 PLN
15304

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 6 gr - frankatura pojedyncza, druki wysłane 19.XII.41 z Warszawy do placówki lokalnej Rady Głównej Opiekuńczej - Komitetu Opiekuńczego w Falenicy; dobry stan zachowania.

Fi.40
30 PLN
15305

1940 kartka z Warszawy do Niemiec.

Fi.40, Cp3
50 PLN
15306

1940 widoki zabytkowych budowli (I), seria skasowana 17.9 w urzędzie Kraków 5 na dwóch kopertach ekspresowych listów poleconych (opłata niezgodna z taryfą), datownik odbiorczy na odwrocie; znaczki w dobrym stanie zachowania, koperty w słabszym.

Fi.40-51
60 PLN
SOLD
15307

1940 widoki zabytkowych budowli (I), seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.80.-).

Fi.40-51
60 PLN
SOLD
15308

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 24 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 14.2.41 z Krakowa do Wiednia, tam przekierowany do domu opieki społecznej, na odwrocie zalepki wiedeńskiej kontroli dewizowej z odciśniętym 15.II datownikiem i datownik odbiorczy z 17.2; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.45
120 PLN
15309

1940 widoki zabytkowych budowli, znaczek cięty.

Fi.45nz
350 PLN
15310

1940 kartka z Warszawy do Jugosławii, stempel niemieckiej cenzury, niemiecki formularzkartki pocztowej, gwarancja Pelczar.

Fi.46
80 PLN
15311

1940 widoki zabytkowych budowli, znaczek cięty.

Fi.50nz
350 PLN