15472 |
1943 list z posterunku polskiej policji wysłany z pośrednictwa pocztowego w Jodłowniku przez Limanowa do Nowego Sącza, stempel pośrednictwa. | Fi.78 |
| 150 PLN | |
15473 |
1943 kartka ze Lwowa do Turcji, stemple niemieckiej cenzury, formularz potwierdzający otrzymanie paczki, gwarancja Pelczar. | Fi.79 |
| 100 PLN | |
15474 |
1943 seria z okazji urodzin Hitlera stemplowana stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu. | Fi.89-91 |
| 25 PLN SOLD | |
15475 |
| 50 PLN | |
15476 |
| 30 PLN | |
15477 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, połówka arkusika z górnym przeperforowanym marginesem - 5 kompletnych pustopól, czyste, na jednym pustopolu niewielkie przywarcie papieru na gumie. | Fi.104 |
| 200 PLN | |
15478 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, pasek z arkusza z pustopolami na górnym marginesie. | Fi.104 |
| 140 PLN | |
15479 |
| 100 PLN | |
15480 |
| 10 000 PLN | |
15481 |
1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, czworobloki znaczków z pełną oryginalną gumą skasowane 26.X stemplem okolicznościowym z okazji 4 rocznicy powstania GG; doskonały stan zachowania. | Fi.105-09 |
| 150 PLN | |
15482 |
1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, seria znaczków na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444(3.41), kasowana okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji 4-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa. | Fi.105-09; Fp1c; 34 |
| 40 PLN SOLD | |
15483 |
| 30 PLN SOLD | |
15484 |
1943 konspiracyjna poczta dla wojskowych Polska - Lizbona - Anglia, list z Krakowa na "adres konspiracyjny" w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla żołnierza w Anglii; stemple cenzur, w tym zalepka Wehrmachtu, stempelki informacyjne polskich władz emigracyjnych na odwrocie, rzadka przesyłka w formie listu, a nie kartki pocztowej, ślady cenzury chemicznej przeprowadzanej w celu poszukiwania ukrytego tekstu, dekoracyjny walor o bardzo ładnie udokumentowanym obiegu na każdym etapie wędrówki przesyłki; dobry stan zachowania. | Fi.110 |
| 400 PLN | |
15485 |
| 2 400 PLN | |
15486 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV), narożna seria czysta z gapami na marginesie. | Fi.113-16 Pw1 |
| 60 PLN | |
15487 |
1943 widoki zabytkowych budowli, znaczek cięty. | Fi.113nz |
| 30 PLN SOLD | |
15488 |
1943 widoki zabytkowych budowli, rzadka próba znaczka za 4 zł nie wyceniona w katalogu Fischera, w katalogu Michla wycena 750,- Euro, fotoatest Walocha. | Fi.114P Mi.114P3a |
| 2 000 PLN | |
15489 |
1943 widoki zabytkowych budowli, list polecony z Warszawy nadany 4.4.44 do Litzmanstadt (Łodzi), rzadka pojedyncza frankatura znaczkiem za 6 zł (powyżej obowiązującej taryfy pocztowej), na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.115 |
| 360 PLN | |
15490 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor II/4 z błędem "złamana oś" i dodatkowo z pustopolami na dolnym marginesie zanikającymi ku lewej stronie i jednocześnie pojawiającym się po lewej stronie śladowym pustopolem na górze, wynika to z lekko skośnego przycięcia arkusika. | Fi.Ark.104II Pw |
| 700 PLN | |
15491 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/4 z błędem "złamana oś" i dodatkowo z pustopolami na dolnym marginesie, bardzo ładny stan zachowania. | Fi.Ark.104II Pw |
| 600 PLN | |
15492 |
1943 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 13.X jako ekspresowa z Warszawy do Fribourga; na odwrocie datownik odbiorczy 27.X i ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), stempelki cenzur szwajcarskich i niemieckich; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp9b, 73, 74, 86a Mi.P12/02 |
| 200 PLN | |
15493 |
1943 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 5.V jako ekspresowa z Warszawy do Lizbony; datowniki odbiorcze 16.5 i 17.V, stempelki cenzur niemieckich i portugalskim; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (karta pionowo złożona). | Fi.Cp9b, 77, 86 Mi.P12/02 |
| 200 PLN | |
15494 |
1943 duży urzędowy pobraniowy list polecony z Katowic do Niemiec na specjalnej kopercie dla filii wysyłkowej w Katowicach, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.Fk7 |
| 250 PLN | |
15495 |
1943 list na specjalnej kopercie do służbowych przesyłek poleconych z Krakowa do Niemiec, brak erki, gwarancja Pelczar. | Fi.Fk8b |
| 240 PLN | |
15496 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy, 24 + 60 gr - frankatura mieszana różnych wydań, list urzędowy wysłany 6.8 z sądu w Drohobyczu do Truskawca, koperta przycięta z lewej strony. | Fi.U11, 21 |
| 30 PLN SOLD | |
15497 |
1943 znaczki urzędowe, godło rzeszy, 1 zł + 8 gr - frankatura mieszana różnych wydań, list wysłany 9.9 z sądu w Radomiu do Kielc, pieczęć urzędowa; koperta nieco pogięta. | Fi.U13, 17 |
| 50 PLN SOLD | |
15498 |
1943 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria czysta w czworoblokach (Fi.140.-); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.U25-36 |
| 120 PLN | |
15499 |
| 2 400 PLN | |
15500 |
1943 kartka pocztowa z Urzędu Statystycznego w Krakowie do Austrii. | Fi.U28 |
| 40 PLN | |
15501 |
1943 list z wirnikiem propagandowym z Krakowa, ładna czytelna odbitka wirnika. | Fi.V |
| 50 PLN | |
15502 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Łukownicy do Limanowej. | |
| 40 PLN | |
15503 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z Jordanowa do Nowego Targu. | |
| 40 PLN | |
15504 |
| 40 PLN | |
15505 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Labowa do Nowego Sącza. | |
| 40 PLN | |
15506 |
| 40 PLN | |
15507 |
| 40 PLN | |
15508 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Rożnów do Nowego Sącza. | |
| 40 PLN | |
15509 |
| 40 PLN | |
15510 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Męcina do Limanowej. | |
| 40 PLN | |
15511 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Jabłonka. | |
| 40 PLN | |