Auction 112. PoW Woldenberg camp

4857

Fi.36a, b
200 PLN
4858

1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, znaczek skasowany 4.IV stemplem okolicznościowym "RACŁAWICE" na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego przedstawiającym Bartosza Głowackiego, na odwrocie napis POCZTÓWKA; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.37
400 PLN
4859

1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, czysty znaczek za 10 + 40 f., gwarancja.

Fi.37
30 PLN
4860

1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, gwarancja Walocha.

Fi.37
22 PLN
4861

Fi.37P
80 PLN
4862

1944 Święto 3 Maja, list polecony przesłany 3.V w pierwszym dniu obiegu znaczka, na odwrocie stempel odbiorczy; gwarancja.

Fi.38
140 PLN
4863

Fi.38
100 PLN
4864

Fi.38
100 PLN
4865

Fi.38
100 PLN
4866

1944 list polecony nadany 3.5.44, gwarancja Drzewiecki.

Fi.38
250 PLN
4867

1944 święto 3 Maja, gwarancja Walocha.

Fi.38
23 PLN
4868

1944 Święto 3 Maja, unikalna odbitka autorska znaczka za 35 f. autorstwa Jerzego Hryniewieckiego, przez niego rytowana i sygnowana ołówkiem pod rysunkiem z dedykacją "kochanemu Rysiowi za szczerą krytykę"; odbita z pojedynczej kliszy w kolorze czarnym; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest katalogowana jako próba 37.0.10 z podaniem nakładu - około 10 szt., fotoatest.

Fi.38 E
4 000 PLN
4869

1944 święto 3 Maja, niebezpieczne fałszerstwo na szkodę filatelistów próby barwy znaczka za 35 f.

Fi.38 P FFi
75 PLN
4870

Fi.39
150 PLN
4871

1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, dwa znaczki czyste za 25 f. w kolorze brązowym odmiany na różnych papierach szarym i białym, gwarancja Schmutz.

Fi.39
60 PLN
4872

Fi.39
200 PLN
4873

1944 prezydent Władysław Raczkiewicz, gwarancja Schmutz.

Fi.39
13 PLN
4874

Fi.39
200 PLN
4875

Fi.39
200 PLN
4876

Fi.39
200 PLN
4877

Fi.39
100 PLN
4878

Fi.39
100 PLN
4879

1944 prezydent Władysław Raczkiewicz, gwarancja Walocha.

Fi.39
25 PLN
4880

1944 Prezydent Wł.Raczkiewicza, dwa znaczki za 25 f. w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu koloru brązowego, gwarancja.

Fi.39
80 PLN
4881

1944 prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem, gwarancja Walocha.

Fi.39
120 PLN
4882

1944 pocztówka ze stemplem okolicznościowym "Miłuj Bliźniego".

Fi.40
50 PLN
4883

1944 Święto Morza, dwa kasowane znaczki za 10 f. w kolorze zielononiebieskim o jasnym i ciemnym odcieniu, gwarancja.

Fi.40
60 PLN
4884

1944 Święto Morza, gwarancja Schmutz.

Fi.40
23 PLN
4885

1944 Święto Morza, dwa znaczki za 10 f. w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu koloru zielonego, gwarancja.

Fi.40
80 PLN
4886

1944 Rok Olimpijski, znaczek na dekoracyjnej pocztówce ozdobionej odbitką drzeworytu w kolorze zielonym ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.41
600 PLN
4887

1944 Program obchodów Roku Olimpijskiego w Obozie IIC; karnet zawierający szczegółowy program przewidzianych zawodów sportowych i imprez towarzyszących, a ponadto listy osób patronujących obchodom, zarządów klubów sportowych, sędziów, komitetu organizacyjnego zawodów i innych; środkowa część przedstawia trzy niewydane znaczki olimpijskie zaprojektowane przez W.Oyrzanowskiego; rzadszy żółty kolor tła wokół Apolla, posiada na odwrocie wklejony znaczek ostemplowany kasownikiem olimpijskim; karnet wykonany w technice wielokolorowego drzeworytu stanowi wspaniały dokument historyczny i jest kopalnią informacji o życiu obozowym; walor ten będzie ozdobą zarówno zbioru Poczt Obozowych jak też tematycznego - Olimpiada; wyśmienity, niespotykany stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.41
2 800 PLN
4888

1944 Rok Olimpijski, gwarancja Walocha.

Fi.41
50 PLN
4889

Fi.41
30 PLN
4890

Fi.41
40 PLN
4891

1944 Rok Olimpijski, czysty znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja.

Fi.41
60 PLN
4892

Fi.41
100 PLN
4893

1944 Rok Olimpijski, dwa znaczki za 10 f. o skrajnie jasnym i ciemnym odcieniu koloru czerwonego, każdy unieważniony na wycinku stemplem okolicznościowym z okazji 80 lecia Czerwonego Krzyża "MIŁUJ BLIŹNIEGO" odbijanym w kolorze czerwonym, gwarancja na odwrocie znaczka.

Fi.41
150 PLN
4894

1944 wystawa Tydzień Dzień Wschodnich, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym w pierwszym dniu obiegu.

Fi.42*4
60 PLN
4895

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria znaczków na karcie ozdobionej artystycznym suchym tłoczeniem, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH" w pierwszym dniu obiegu, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.42-4
100 PLN
4896

Fi.42-4
100 PLN