Auction 112. PoW Woldenberg camp

4657

Fi.15
200 PLN
4658

Fi.15-7, Cp6 P
2 600 PLN
4659

1942 pochodnia, seria na papierze bibułkowym, gwarancja Walocha.

Fi.15-7x
60 PLN
4660

1942 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja Schmutz.

Fi.15-7y
70 PLN
4661

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na białym gładkim bibułkowym papierze (Fi.5000.-) - jednym z czterech na których drukowano projekty; w zestawie prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III miejsce), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty - po lewej obok okładki, zrealizowano jako znaczki - są najdroższe, jeden - po lewej w środkowym rzędzie, jako kartę pocztową; komplety projektów na tym samym gatunku papieru są rzadkie, dodatkowo ładnie zachowana okładka, w którą pakowano projekty, cena wywoławcza sporo niższa niż suma cen osiąganych za poszczególne projekty; gwarancja Schmutz.

Fi.15-17, Cp6 E
4 000 PLN
4662

Fi.15-17x
70 PLN
4663

Fi.15-17x
90 PLN
4664

Fi.15ab-17y
120 PLN
4665

Fi.15ab-17y
150 PLN
4666

1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym skasowany 22.XII na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalski przedstawiającym tokującego głuszca; rzadki walor w słabszym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.15ay
500 PLN
4667

1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie - formularzu zawiadomienia z biblioteki wysłanej 22.IX.43, dodatkowo rzadziej spotykany stempel propagujący "KONKURS ODBUDOWY WSI"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.15bx
250 PLN
4668

1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym skasowany 23.XII na karcie z orłem białym ozdobionej ilustracją świąteczną przedstawiającą kościół Mariacki w Krakowie z napisem "Wesołych Świąt"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.15by
1 800 PLN
4669

1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym skasowany 24.XII na niecodziennym formularzu z liniami adresowymi, napisem POCZTÓWKA i oznaczonym miejscem na znaczek, ozdobiony rysunkiem wykonanym piórkiem, przedstawiającym pływaka w momencie skoku do wody, sygnowane "JM"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.15by
2 000 PLN
4670

1942 kartka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

Fi.16
120 PLN
4671

1942 Kucie kos, niebezpieczne fałszerstwo na szkodę filatelistów próby barwy znaczka za 10 f.

Fi.16 P FFi
60 PLN
4672

Fi.16x
150 PLN
4673

1942 Pochodnia, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 20 fen. na papierze szarym szorstkim grubym.

Fi.17 FFi
80 PLN
4674

Fi.17y
800 PLN
4675

200 PLN
4676

Fi.Cp2
100 PLN
4677

Fi.Cp2Iay
80 PLN
4678

1942 całostka ze stemplem okolicznościowym "Zieleńce 18-VI-1792", gwarancja.

Fi.Cp2Iby
100 PLN
4679

Fi.Cp4
200 PLN
4680

1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemniejszym znaku opłaty, przesłana 24.XII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp4
200 PLN
4681

Fi.Cp4, D3
500 PLN
4682

Fi.Cp5
100 PLN
4683

1942 Lotnik, całostka, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
120 PLN
4684

1942 Lotnik, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki wysłana 5.II.1943, prawdopodobnie nie dotarła do adresata, zwrócona do biblioteki, ofrankowana znaczkiem z serii Pochodnia wysłana powtórnie i doręczona 13.II; niespotykany walor o wyjątkowo ciekawym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp5, 15by
400 PLN
4685

Fi.D1
300 PLN
4686

1942 Cyfry, niebezpieczne fałszerstwo na szkodę filatelistów próby barwy znaczka dopłaty za 10 f.

Fi.D1 P FFi
75 PLN
4687

Fi.D1-4
540 PLN
4688

1942-43 Cyfry, czysta seria znaczków dopłaty - odmiany papierów i kolorów (Fi.850.-), gwarancja.

Fi.D1-4
750 PLN
4689

Fi.D1-4
540 PLN
4690

1942 cyfry, znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Kronenberg (podpis).

Fi.D1y, D3y
300 PLN
4691

Fi.D1y, D3y
400 PLN
4692

1942 seria znaczków dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz.

Fi.D1y, D3y
480 PLN
4693

1942 znaczek dopłaty, gwarancja Walocha.

Fi.D2
15 PLN
4694

1942 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu, gwarancja Walocha.

Fi.bl.1
540 PLN
4695

1942 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, gwarancja Jendroszek.

Fi.bl.1
1 800 PLN
4696

Fi.bl.1
1 100 PLN