Auction 112. PoW Woldenberg camp

4817

200 PLN
4818

200 PLN
4819

1943-4 zestaw 8 wycinków z różnymi stemplami okolicznościowymi.

120 PLN
4820

1943 "Rejent, Podstolina i Papkin" (Akt 3 scena 5) - ilustracja z teki "Zemsta" wg.Aleksandra Fredry, sporządzono przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka datowana "25.II.1943 r.", sygnowana monogramem wiązanym "MK" i podpisami obu artystów; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, ekslibrisy, etc.); walor w bardzo dobrym stanie zachowania, inną ilustrację z tej teki zreprodukowano w tomie II Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.26.

2 000 PLN
4821

Fi.22
200 PLN
4822

1944 kartka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

100 PLN
4823

1944 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego.

120 PLN
4824

200 PLN
4825

200 PLN
4826

Fi.25, 28, 36
200 PLN
4827

Fi.25, 28, 36
200 PLN
4828

Fi.27, 29
100 PLN
4829

Fi.28
200 PLN
4830

1944 Hetmani, znaczek ze Stefanem Czarneckim ostemplowany 13.VI kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, upamiętniającym to samo wydarzenie, przedstawiającą kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie, na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Schmutz.

Fi.29
100 PLN
4831

1944 Hetmani, jasnoniebieski znaczek ze Stefanem Czarneckim na karcie pocztowej ozdobionej okolicznościową symboliczną grafiką z Marszałkiem Józefem Piłsudskim i orłem strzeleckim z okazji XXX rocznicy Wymarszu ku Wolności, z fantazyjnym napisem POCZTÓWKA, znaczek skasowany 6 VIII datownikiem w kolorze różowoczerwonym; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.29
300 PLN
4832

1944 karta "firmowa" klubu sportowego KS KRESY na froncie ozdobiona grafiką przedstawiającą godło klubu, a na odwrocie jego miniaturką, z fantazyjnym napisem POCZTÓWKA, gwarancja.

Fi.29
500 PLN
4833

Fi.29
500 PLN
4834

1944 znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym "WILNO 19.IV.1919" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Jerzego Staniszkisa przedstawiającym Górę Trzykrzyską w Wilnie, na froncie napis POCZTÓWKA, gwarancja.

Fi.29
100 PLN
4835

1944 Hetman J.Czarniecki, Prezydent W.Raczkiewicz, Święto Morza, strona adresowa dużego listu poleconego, znaczki unieważnione datownikiem obiegowym w kolorze czerwonym, na środku R-ka 3444, gwarancja.

Fi.29bx2,39, 40
150 PLN
4836

Fi.30, 37
200 PLN
4837

1944 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski i znaczek dopłaty skasowane stemplem okolicznościowym "WILNO" z okazji rocznicy wyzwolenia Wilna w 1919 na grzecznościowo poleconej karcie z grafiką autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającą Ostrą Bramę w Wilnie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.33, D4
250 PLN
4838

1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44.

Fi.36
30 PLN
4839

1944 kartka z biblioteki obozowej.

Fi.36
80 PLN
4840

Fi.36
100 PLN
4841

1944 pocztówka ze stemplem okolicznościowym tygodnia Ziem Wschodnich.

Fi.36
50 PLN
4842

1944 kartka obozowa z bardzo rzadką grafiką "P.K.P.", gwarancja pod grafiką.

Fi.36
500 PLN
4843

1944 kartka polecona z zawiadomieniem o terminie odbioru naprawionego zegarka, bardzo rzadki stempel "PRACOWNIA ZEGARMISTRZOWSKA Z. JAŁOWIEC BAR. ---------- 10A", gwarancja.

Fi.36
500 PLN
4844

Fi.36
500 PLN
4845

Fi.36
100 PLN
4846

Fi.36
100 PLN
4847

1944 wydanie obiegowe, gwarancja Walocha.

Fi.36
30 PLN
4848

Fi.36
20 PLN
4849

1944 kartka nieprawidłowo opłacona, od adresata pobrano brakująca opłatę znaczkiem dopłaty, gwarancja.

Fi.36, D5
500 PLN
4850

1944 dwa znaczki dopłaty na niedofrankowanej kopercie listu wysłanego przez Koło Filatelistów (stempelek nadawcy na odwrocie), ponieważ w tym okresie opłata za list wynosiła 20 fen., dopłatę pobrano w podwójnej wysokości brakującej opłaty, adnotacja czerwoną kredką "pobrać", koperty w obrocie wewnątrzobozowym należą do rzadko spotykanych walorów, walor w dobrym stanie zachowania, gwarancja.

Fi.36, D5, D6
500 PLN
4851

1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze brązowoczerwonym na karcie pocztowej (z pełną treścią) wysłanej 8.IV; dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia); gwarancja.

Fi.36a
80 PLN
4852

1944 wydanie obiegowe, parka pozioma znaczków w kolorze brązowoczerwonym i znaczek dopłaty za 10 fen na karcie ostemplowane 20.VIII kasownikiem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH"; gwarancja.

Fi.36a, D2
50 PLN
4853

1944 wydanie obiegowe, dwa czworobloki znaczków o bardzo kontrastujących kolorach, jasny ostemplowany 4.IV kasownikiem okolicznościowym "RACŁAWICE", ciemny ostemplowany 15.X datownikiem i pocztówka ozdobiona wielkanocnym drzeworytem sygnowanym Z.S. opłacona pojedynczym znaczkiem, wysłana 7.IV, (minimalne przebarwienia); na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bohna z Norwegii; gwarancja.

Fi.36a, b
200 PLN
4854

Fi.36a, b
40 PLN
4855

Fi.36a, b
140 PLN
4856

Fi.36a, b
60 PLN