Auction 112. PoW Woldenberg camp

4777

Fi.33
60 PLN
4778

Fi.33 P9
9 000 PLN
4779

1943 25-lecie odzyskania niepodległości, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt" typowy dla projektów i prób w Woldenbergu.

Fi.33E
400 PLN
4780

Fi.33P
250 PLN
4781

Fi.34
200 PLN
4782

Fi.34
200 PLN
4783

1943 Polska YMCA, dwa znaczki za 10 f. w kolorze zielonym o skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu, gwarancja.

Fi.34
75 PLN
4784

1943 polska YMCA, gwarancja Walocha.

Fi.34
15 PLN
4785

Fi.34
18 PLN
4786

1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, kasowane znaczki za 10 f. w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu zielonego, gwarancja Krawczyk.

Fi.34
60 PLN
4787

1943 25 rocznica powstania wielkopolskiego - Ignacy Paderewski, dwa znaczki czyste za 20 f. - odmiany koloru szaroniebieska na białym papierze i ciemnoszaronieska na szarym papierze, gwarancja Krawczyk,.

Fi.35
90 PLN
4788

1943 25 rocznica powstania wielkopolskiego - Ignacy Paderewski, dwa znaczki czyste za 20 f. w kolorze szaroniebieskim o ciemnym i jasnym odcieniu na szarym papierze, unieważnione datownikami obiegowymi w kolorach czarnym i czerwonym, gwarancja.

Fi.35
60 PLN
4789

Fi.35
200 PLN
4790

1943 25. rocznica Powstania Wielkopolskiego, gwarancja Walocha.

Fi.35
22 PLN
4791

1943 Wystawa konkursu na zagrodę, stempel okolicznościowy na obiegowej kartce z biblioteki obozowe.

Fi.36
180 PLN
4792

1943 Orzeł, całostka czysta z wydrukowanym na odwrocie emblematem YMCA, dobry stan zachowania (minimalne przebarwienia); gwarancja.

Fi.Cp6
200 PLN
4793

1943 kartka z biblioteki obozowej.

Fi.Cp6
100 PLN
4794

Fi.Cp6 P FFi
200 PLN
4795

Fi.D2
200 PLN
4796

Fi.D4
200 PLN
4797

1943 wydanie na przesyłki urzędowe Trąbka pocztowa, dwa znaczki za (20 f.) w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu koloru szarozielonego, gwarancja.

Fi.U1
70 PLN
4798

1943 znaczek na przesyłki urzędowe, gwarancja Walocha.

Fi.U1
18 PLN
4799

1943 Trąbka, dwa kasowane znaczki na przesyłki urzędowe za (20 f.) w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu szarozielonego, gwarancja.

Fi.U1
60 PLN
4800

1943 80. rocznica powstania styczniowego: blok ostemplowany 22.01 w dniu wejścia do obiegu datownikiem w kolorze czerwonym i bardzo rzadka odbitka na bibułce, rozmiarami zbliżona do wielkości bloku, z oryginalnej unieważnionej matrycy (większość odbitek ma znacznie mniejsze wymiary); na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Ryblewski, Krawczyk.

Fi.bl.3
750 PLN
4801

Fi.bl.3
540 PLN
4802

Fi.bl.3
400 PLN
4803

1943 80. rocznica Powstania Styczniowego, blok kasowany stemplem pierwszego dnia obiegu, gwarancja Walocha.

Fi.bl.3
324 PLN
4804

1943 80. rocznica powstania styczniowego: blok i znaczki z bloku ostemplowane 22.01 w dniu wejścia do obiegu datownikiem w rzadko stosowanym kolorze czerwonym; 23 rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku znaczek czysty i odbitka z oryginalnej unieważnionej matrycy; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bøhna z Norwegii; gwarancja Krawczyk,.

Fi.bl.3, 18
500 PLN
4805

Fi.bl.4
360 PLN
4806

Fi.bl.4
550 PLN
4807

3 000 PLN
4808

1943 legitymacja odznaki honorowej "Związku Klubów Sportowych" Oficerskiego Obozu Jeńców IIC z numerem 34 wydana 26.I.1943 na nazwisko ppor.Tadeusza Jakubowskiego, z podpisami prezydium Związku Klubów; dekoracyjna forma graficzna, na okładce wykonany drzeworytem artystyczny emblemat Związku; niepowtarzalna pamiątka obozowej epopei polskiego żołnierza w doskonałym stanie zachowania.

1 200 PLN
4809

1943 "Województwo Śląskie" - alegoryczny drzeworyt z herbami: województwa, Cieszyna i Katowic na tle Wieży Piastowskiej i krajobrazu przemysłowego, autorstwa Zygmunta Pazdy, sygnowany monogramem "PZ" z podpisem artysty; słabszy stan zachowania (pionowe i poziome złamanie).

1 600 PLN
4810

1943 wizytówka ppor.Tadeusza Ołtarzewskiego ozdobiona odbitką drzeworytu z symbolem uskrzydlonego koła kolejowego i datą "14.II.1943 r.", na tle proporczyka; walor w bardzo słabszym stanie zachowania (przebarwienia).

200 PLN
4811

1943 "Człowiek z psem" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), którego twórcą jest Marian Stępień, przedstawia one scenkę z życia obozowego, na której pokazano wtargnięcie wartownika z psem do baraku i grających tam w karty jeńców; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Człowiek z psem"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.14; dobry stan zachowania.

1 600 PLN
4812

1943 "Spacer" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), którego twórcą jest Stanisław Żukowski, przedstawia one scenkę z życia obozowego, na której pokazano jeńców spacerujących wzdłuż drutów obozowych; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Spacer"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.5; dobry stan zachowania (niewielkie naddarcie z prawej strony nie dochodzące do rysunku).

1 800 PLN
4813

500 PLN
4814

500 PLN
4815

1 000 PLN
4816

200 PLN