Auction 112. PoW Woldenberg camp

4697

Fi.bl.1
900 PLN
4698

Fi.bl.1 B
3 500 PLN
4699

1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna, na dwóch odmianach papieru: kremowym - 0,09 mm i białym - 0,08 mm, zwraca uwagę inne przyjęcie farby co zmienia znacznie wyrazistość rysunku i intensywność barwy, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
1 400 PLN
4700

Fi.bl.2
600 PLN
4701

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.1000.-), gwarancja.

Fi.bl.2
800 PLN
4702

Fi.bl.2
405 PLN
4703

Fi.bl.2 FALSE
180 PLN
4704

Fi.bl.2 P FFi
250 PLN
4705

800 PLN
4706

1942-44 Kompletny zestaw 21 stempli okolicznościowych z obozu Woldenberg - każdy na oddzielnej karcie lub wycinku (same znaczki kasowane Fi.590.-); gwarancje.

1 300 PLN
4707

50 PLN
4708

50 PLN
4709

50 PLN
4710

50 PLN
4711

50 PLN
4712

50 PLN
4713

50 PLN
4714

50 PLN
4715

50 PLN
4716

50 PLN
4717

1942 (?) połówka losu II Loterii Funduszu Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych, bilet ozdobiony grafiką, na odwrocie numer 4236, podpisy m.in J.Głowacki; niezwykle rzadkie ozdobne wydawnictwo obozowe w doskonałym stanie zachowania.

700 PLN
4718

1942 polisa nr.1257 obozowej "firmy" ubezpieczeniowej OSA (Obozowe Stowarzyszenie Asekuracyjne) wystawiona 1.IV w ajenturze E na ppor. Tadeusza Ołtarzewskiego; unikalny dokument o bardzo atrakcyjnej formie; bardzo dobry stan zachowania.

800 PLN
4719

1942 "Pamięci poległych 20DP" - symboliczna grafika przedstawiająca fragment cmentarza wraz z nowymi żołnierskimi mogiłami na tle ruin Warszawy, na pierwszym planie wstęga z pamiątkowym tekstem i krzyż Virtuti Militari; sporządzono przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK" i podpisem Jana Knothe; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, ekslibrisy, etc.); walor w bardzo dobrym stanie zachowania (niewielkie naddarcie z prawej strony nie dochodzące do rysunku).

2 500 PLN
4720

500 PLN
4721

500 PLN
4722

1942 legitymacja Wojskowego Klubu Sportowego "Wawel" (jednego z siedmiu istniejących w obozie), wystawiona na nazwisko por. Stanisława Piecucha, okładka ozdobiona artystycznym drzeworytem z emblematem klubu, rzadko spotykany dokument w bardzo dobrym stanie zachowania.

1 000 PLN
4723

1942-5 zestaw wycinków z różnymi stemplami okolicznościowymi, wycinki ze znaczkami gwarancja Walocha.

100 PLN
4724

Fi.(bl.4)
250 PLN
4725

Fi.(bl.4)
200 PLN
4726

Fi.16x
250 PLN
4727

Fi.18
40 PLN
4728

1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, czysty znaczek za 10+15 f. z plamką na falach, gwarancja.

Fi.18
60 PLN
4729

1943 23.rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, kasowany okolicznościowo znaczek za 10+15 f. z błędem "brak plamki na falach" (Fi.200.-), gwarancja i opis.

Fi.18 B1
200 PLN
4730

1943 23.rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczki za 10+15 f. z błędem "brak plamki na falach", o skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu koloru zielonego, oba gwarancja i oznaczenie.

Fi.18 B1
500 PLN
4731

1943 miniaturowa kartka z obiegu pocztowego, gwarancja.

Fi.19
200 PLN
4732

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria stemplowana, gwarancja.

Fi.19-21
100 PLN
4733

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja.

Fi.19-21
108 PLN
4734

Fi.19-21
130 PLN
4735

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta (Fi.190.-), gwarancja Schmutz.

Fi.19-21
180 PLN
4736

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria, gwarancja Walocha.

Fi.19-21
120 PLN