The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 112. WW2 military postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
4146

1944 list niemieckiej poczty polowej z Stargardu.


120 PLN
4147

1945 II Korpus Polski we Włoszech, dekoracyjnie ofrankowany list - znaczkami z wizerunkami trzech kolejnych monarchów brytyjskich (Jerzego V, Edwarda VIII i Jerzego VI) wysłany 18.VII za pośrednictwem poczty polowej 122 do USA, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.7
80 PLN
4148

1945 DZIEŃ ZWYCIĘSTWA NAD JAPONIĄ (Victory over Japan Day - V.J. Day), widokówka wysłana 15.VIII z Chicago do żołnierza II Korpusu Polskiego we Włoszech, amerykańska nadawcza frankatura mechaniczna, datownik odbiorczy poczty polowej 122 z 4.IX i fioletowy stempelek cenury "52"; zwraca uwagę widokówka reklamowa nowego rodzaju usług pocztowych - Mailomat; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.7
120 PLN
4149

1945 II Korpus Polski we Włoszech, list wysłany 3.XI za pośrednictwem poczty polowej 128, dobry stan zachowania.

Fi.8
40 PLN
4150

1945 Ludowe Wojsko Polskie, ilustrowany formularz wydany przez Oddział Propagandy Głównego Zarządu Polityczno-Wychowawczego Wojska Polskiego, przesyłka z oznaczeniem WOJSKOWY wysłana 29.3 z Dowództwa 5 Dywizji Piechoty za pośrednictwem poczty polowej 38233 do Łucka, rosyjski datownik nadawczy POLEWAJA POCZTA (ПОЛЕВАЯ ПОЧТА) z wyróżnikiem "a", stempelek polskiej cenzury wojskowej nr.134, datownik odbiorczy ЛУЦК ВОЛЫНСК.ОБЛ. z 8.4; rzadki, dekoracyjny walor w pięknym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Fp1
360 PLN
SOLD
4151

1945 ZAKOŃCZENIE II WOJNY ŚWIATOWEJ W EUROPIE ZACHODNIEJ, list opłacony znaczkami dla jednostek alianckich we Francji wysłany 7.5 z Nicei do ambasady polskiej w Genewie, stempelki i zalepka cenzury, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

W dniu 7.V.1945 w Reims akt bezwarunkowej kapitulacji niemieckich sił zbrojnych podpisali: generał Alfred Jodl oraz admirał von Friedeburg, co faktycznie kończyło II wojnę światową w Europie.


Mi.644, 645 
400 PLN
4152

1945 1 Dywizja Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, zwolniony od opłaty pocztowej list "trójkąt", datowany 24.VII, pisany po polsku, wysłany od wywiezionej przez sowietów rodziny w sowchozie Sowstroj koło miejscowości Bobryniec na Ukrainie, adresowany do żołnierza 1 pułku piechoty "kościuszkowców" na adres poczty polowej 63444 z dopiskiem "s"(c); datowniki odbiorcze z 27.8; stempelek cenzury 30091; walor w bardzo dobrym, jak na przesyłki "ze wschodu", stanie; zachowane przesyłki do żołnierzy na froncie są o wiele rzadziej spotykane, niż przesyłki z frontu do domu.


200 PLN
4153

1945 "... ON (Hitler) SŁYSZY GŁOŚNY ŚPIEW - NA BERLIN !" - ofrankowany czysty formularz z propagandową, satyryczną ilustracją, doskonały stan zachowania.


160 PLN
4154

1945 Ludowe Wojsko Polskie, widokówka (Jelenia Góra) wysłana 16.6 za pośrednictwem poczty polowej 83681 (Dowództwo 10 Dywizji Piechoty) do Rozwadowa, radziecki datownik poczty polowej, stempelek cenzury wojskowej 140; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


100 PLN
4155

1945 Ludowe Wojsko Polskie, pokwitowanie wystawione 19.7.45 za przyjęcie 3 listów przez pocztę polową 70864 przydzieloną do obsługi 3 Samodzielnego Liniowego Batalionu Łączności 1 Armii Wojska Polskiego, pieczęć poczty polowej; dobry stan zachowania.


30 PLN
4156

1945 Polskie jednostki we Włoszech, list lotniczy wysłany 7.X z poczty polowej 125 do Polskiego Centrum Wyszkolenia (Polish Training Centre) w Catterick w Anglii; walor w dobrym stanie zachowania (pionowe zgięcie).


120 PLN
4157

1945 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, po zakończeniu wojny Polska Pocztę Polową przemianowano na Pocztę Polskiego Korpusu Osiedlenia, list wysłany 3 września do Londynu za pośrednictwem poczty polowej Polskiego Korpusu Osiedlenia, znaczek unieważniony okrągłym stemplem "POLSKA POCZTA POLOWA Nr.1 POLISH FIELD POST No.1"; bardzo dobry stan zachowania.


100 PLN
4158

1945 Polskie jednostki we Włoszech, list z 12 Kompanii Geograficznej wysłany 5.5.45 za pośrednictwem poczty polowej 123 do Wielkiej Brytanii, dobry stan zachowania.


80 PLN
4159

1945 Polskie jednostki we Włoszech, amerykańska koperta poczty lotniczej do frankowana i jako polecona wysłana 10.10.45 z głównej poczty polowej 104 do Edynburga, dekoracyjny stempelek polecenia; bardzo dobry stan zachowania.


120 PLN
4160

1945 Ludowe Wojsko Polskie, widokówka wysłana z miejscowości Nowy Świętów na adres poczty polowej 38504 (6 Pułk piechoty) w Częstochowie, stempelek cenzury wojskowej 380 razem z datownikiem 12.XI.45; dobry stan zachowania.


100 PLN
4161

1945 list do radzieckiej poczty polowej nr 13494 9. Kołobrzeskiego Samodzielnego Batalionu Inżynieryjno - Saperskiego z polskiego domu dziecka w miejscowości Mamlut w Kazachstanie, radziecka cenzura wojskowa.


180 PLN
4162

1945 Polskie jednostki okupacyjne na terenie Niemiec 1 SAMODZIELNA BRYGADA SPADOCHRONOWA, zaproszenie na obchody 4. rocznicy powstania brygady i 1. rocznicy boju pod Arnhem, podpisane (najpewniej) przez generała Stanisława Sosabowskiego - legendarnego twórcę jednostki i jej dowódcę w czasie bitwy pod Arnhem, którego za krytykę nieudolnego dowodzenia brytyjskiego w czasie całej operacji "Market Garden", pod naciskiem Brytyjczyków, dymisjonowano; w tym czasie Brygada wraz z 1 Dywizją Pancerną wchodziła w skład wojsk okupacyjnych w brytyjskiej strefie na terenie Niemiec i stacjonowała w Bersenbrück; niecodzienny dokument w dobrym stanie zachowania.


500 PLN
4163

1945 KATASTROFA LOTNICZA w KAIRZE, list wysłany 4 VII z Kompanii Sztabowej 5 Dywizji Piechoty za pośrednictwem poczty polowej 133 do Tel Awiwu, dwuobrączkowy datownik nadawczy POCZTA POLOWA 133, okrągły fioletowy stempelek cenzury "CENZUROWANO EXAMINED BY CENSOR 112" i owalny stempelek cenzora 573 odciśnięty dodatkowo na liście, czarny okrągły stempelek cenzury brytyjskiej "DEPUTY CHIEF FIELD CENSOR"; na odwrocie tranzytowy datownik brytyjskiej poczty polowej we Włoszech "BASE ARMY POST OFFICE 15" z datą 8 JY (8.VII), następnego dnia 9 lipca w Kairze miała miejsce katastrofa lotnicza, w której spłonął worek z polską korespondencją dla Poczty Polowej 112 w Jerozolimie, oferowany walor cudem przetrwał katastrofę i w brytyjskim urzędzie poczty polowej w Kairze opatrzono go fioletową pieczątką "SALVAGED MAIL", a na odwrocie doklejono kartkę informującą o uszkodzeniu przesyłki w wyniku pożaru "It is regretted that this item has been damaged by fire in circumstances beyond the control of the Army Postal Services. R.L.B. 4 Base A.P.O. M.E." oraz odciśnięto datownik "BASE ARMY POST OFFICE 4" z datą "22 AU" (22.VIII); unikalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


4 800 PLN
4164

1945 trójkątny list wojskowy z radzieckiej poczty polowej, stempel "Wojskowy", na odwrocie stempel polskiej cenzury wojskowej nr 112 i stempel odbiorczy poczty polowej.


90 PLN
4165

1945 składany w trójkąt list wojskowy z jednostki armii Berlinga, radzieckie stemple i stempel cenzury wojskowej.


200 PLN
4166

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria znaczków skasowana 10.II datownikiem Poczty Polowej (Fi.160.-), ładny stan zachowania.

Fi.1-4
120 PLN
4167

1946 Poczta Polowa II Korpusu, seria znaczków pierwszego wydania na lotniczym liście poleconym z poczty polowej nr 117 opłaconym znaczkiem poczty brytyjskiej, dekoracyjny walor.

Fi.1-4
360 PLN
SOLD
4168

1946 karnet pamiątkowy znaczków poczty polowej 2 Korpusu wydany w nakładzie 2.000 sztuk.

Fi.1-4
200 PLN
SOLD
4169

1946 Korpus Polski we Włoszech, seria - szlak bojowy.

Fi.1-4
100 PLN
4170

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria znaczków czystych (Fi.120.-).

Fi.1-4
100 PLN
4171

1946 karnet pamiątkowy znaczków poczty polowej 2 Korpusu wydany w nakładzie 2.000 sztuk.

Fi.1-4
220 PLN
4172

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria z nadrukiem cytatu Roosevelta po polsku "SZANUJ CZTERY WOLNOŚCI", angielsku i francusku.

Fi.1-5
100 PLN
SOLD
4173

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria w czworoblokach z nadrukiem cytatu Roosevelta po polsku "SZANUJ CZTERY WOLNOŚCI", angielsku i francusku.

Fi.1-5
380 PLN
SOLD
4174

1946 Korpus Polski we Włoszech, seria - szlak bojowy na podlepkach, dodatkowo znaczek z nadrukiem nowej wartości, znaczek za 2 zł w barwie szarooliwkowej zamiast czerwonobrązowej, różnica dobrze widoczna w porównaniu z znaczkiem z nadrukiem.

Fi.1-5
140 PLN
4175

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria na podlepkach z nadrukiem cytatu Roosevelta po polsku "SZANUJ CZTERY WOLNOŚCI", angielsku i francusku.

Fi.1-5
60 PLN
4176

1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok, seria obiegowa, znaczek z nadrukiem nowej wartości i wydanie wydziału opieki nad żołnierzem (Fi.635.-), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1-6, bl.1
600 PLN
4177

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, czworobloki prób znaczków w zmienionych kolorach, za 45 gr. w kolorze szarym zamiast zielonym, za 55 gr. w kolorze czerwonobrązowym zamiast niebieskim, za 1 zł. w kolorze zielonym zamiast szarym i za 2 zł. w kolorze brązowoczarnym zamiast czerwonobrązowym, tak jak je wydano czyste bez gumy i z charakterystycznymi przesunięciami perforacji, gwarancja.

Fi.1y P1-4y P1
2 400 PLN
4178

1946 Poczta Polowa II Korpusu, II wydanie, marginesowy czworoblok znaczków za 55 gr. ze znacznie przesuniętym ząbkowaniem pionowym, lewy górny lekko zgięty gratis - liczone tylko trzy w pięknym stanie (usterki ząbkowania od 100.- do 1000.- za sztukę).

Fi.2 MK
450 PLN
4179

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie znaczków, sześcioblok znaczków za 55 gr. ze znacznym przesunięciem perforacji pionowej, błędy ząbkowania (Fi.od 100.- do 1000.- za znaczek), naturalna fałda w papierze widoczna na skanie może być przyczyną tej wady ząbkowania, poza tym piękny stan zachowania.

Fi.2y MK
600 PLN
4180

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie znaczków, marginesowy czworoblok ciętych znaczków za 55 gr. na szarym szorstkim gumowanym papierze (Fi.800.-), na białym spotykany częściej, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.2y nz
800 PLN
4181

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek makulaturowy z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.3MK
80 PLN
4182

1946 Korpus Polski we Włoszech, seria - szlak bojowy, znaczek cięty na papierze y, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.3ynz
190 PLN
4183

1946 Poczta Polowa II Korpusu - gen W.Anders, pasek pionowy dziesięciu prób znaczka za 2 zł. w kolorze brązowoczarnym na białym niegumowanym papierze; liniowe ząbkowanie poziome przesunięte w lewo przez co pięć prób ma niepełną perforacją poziomą po prawej stronie, tego typu błąd występuje także na znaczkach definitywnych i jest katalogowany (Fi.od 100.- do 1000.- za znaczek), piękny stan zachowania, niska cena wywoławcza, gwarancja.

Fi.4x P1
1 750 PLN
4184

1946 Poczta Polowa II Korpusu - gen W.Anders, cięta próba znaczka za 2 zł. w kolorze brązowoczarnym na białym niegumowanym papierze (Fi.500.-), piękny stan zachowania, gwarancja.

Fi.4x P1 nz
450 PLN
SOLD
4185

1946 Poczta Polowa II Korpusu, II wydanie, parka znaczków z nadrukiem nowej wartości.

Fi.5
120 PLN