Auction 112. General Government

4212

1933 "Fernsprecher spart Zeit und Geld" kasownik okolicznościowy na liście z Krakowa do Limanowej, ładna odbitka stempla.

Fi.IV
500 PLN
4213

Fi.1, 6
250 PLN
4214

Fi.1-13
90 PLN
4215

1939 I wydanie przedrukowe, seria znaczków na kopercie listu wysłanego 6 II 40 z Warszawy do Brunszwiku, znaczki skasowane jednoobrączkowym datownikiem "WARSCHAU C1" z wyróżnikiem "a"; w adresie nadawcy, żołnierza niemieckiego, na odwrocie - podano numer skrytki pocztowej "Postfach 152" w urzędzie nadawczym; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1-13
80 PLN
4216

1939 I wydanie przedrukowe, seria kasowana; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1-13
30 PLN
4217

Fi.1-125, D1-4, U1-36
1 600 PLN
4218

80 PLN
4219

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 12 gr "krótkie e", dobry stan zachowania.

Fi.Cp1I
80 PLN
4220

Fi.Cp1I, 1, 3
120 PLN
4221

Fi.Cp2I
50 PLN
4222

1939 niemiecka kartka obiegowa typ I z nadrukiem.

Fi.Cp2I
50 PLN
4223

1939 całostka pierwszego wydania prowizorycznego typu I z obiegu pocztowego.

Fi.Cp2I
40 PLN
4224

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "krótkie e", bardzo dobry stan zachowania.

Fi. Fi.Cp2I
70 PLN
4225

70 PLN
4226

1939 pierwszy stempel okolicznościowy przygotowany z okazji utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

25 PLN
4227

40 PLN
4228

1940 kartka z Warszawy do Krakowa.

Fi.1, 3
25 PLN
4229

1940 firmowy list polecony z Warszawy 18.VI.40 do Pragi.

Fi.5, 6
100 PLN
4230

1940 list urzędowy z Lublina do Niemiec opłacony znaczkiem opłat pierwszego wydania przedrukowego.

60 PLN
4231

1940 list z Chełma Lubelskiego do Krakowa.

40 PLN
4232

Fi.9, 10
50 PLN
4233

Fi.11
250 PLN
4234

Fi.14-39
250 PLN
4235

Fi.14-39
600 PLN
4236

1940 II wydanie przedrukowe, podstawowa seria.

Fi.14-39
700 PLN
4237

1940 II wydanie przedrukowe, ośmioblok znaczków za 2/5 gr z katalogowanym błędem na poz.33 "przecinek zamiast kropki" (Fi.120.-) i dodatkowo "uszkodzony ornament wokół swastyki" oraz podobnym błędem na poz.25 - dotąd niekatalogowanym, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.17 B1
300 PLN
4238

1940 II wydanie przedrukowe, znaczek za 2/5 gr z katalogowanym błędem na poz.91 "wklęsła podstawa lewej 2" (Fi.120.-), czyste, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i opis.

Fi.17 B5
120 PLN
4239

1940 wydanie przedrukowe, prawy znaczek z błędem "kropka połączona z R".

Fi.17B2
150 PLN
4240

Fi.17B4, B5
220 PLN
4241

Fi.18B2
320 PLN
4242

Fi.18B4
250 PLN
4243

Fi.18B4
320 PLN
4244

Fi.18B6
280 PLN
4245

Fi.19
100 PLN
4246

Fi.20B
150 PLN
4247

Fi.20B
150 PLN
4248

1940 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "wyrostek u dołu prawej cyfry 8".

Fi.20B2
240 PLN
4249

1940 II wydanie przedrukowe, 24/25 gr - frankatura pojedyncza, prawidłowo ofrankowany list przesłany ambulansem relacji Kraków-Zakopane do miejscowości Kalety (Stahlhammer Kr.Lublinitz), znaczek skasowany słabiej czytelnym datownikiem "KRAKAU-ZAKOPANE Bp657"; dobry stan zachowania (delikatne przebarwienia), Fi.200.-.

Fi.22
120 PLN
4250

1940 Urodziny A.Hitlera, dwie pamiątkowe karty ofrankowane znaczkami za 50/50 gr: górna z małym odstępem nadruku, dolna z większym odstępem nadruku, ostemplowane okolicznościowo 20.IV w Krakowie.

Fi.24I-II; 3
100 PLN
4251

1940 II wydanie przedrukowe, najwyższy nominał serii - okienkowy znaczek za 3/3 zł (na odwrocie cieniutki paseczek papieru, którym znaczek mocowano do okienka), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.29
30 PLN