Auction 112. Communist Poland 1945-1952

5729

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy znaczek za 3 zł./25 gr. z mocno przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na dole znaczka, poz.20+30/70, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.351I MK3
Mi.390VII
180 PLN
5730

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 76 z charakterystyczną usterką znaczka podstawowego występującą w całym nakładzie "długa ukośna kreska przechodząca przez korpus i prawe skrzydło orła", gwarancja.

Fi.352
Mi.390VIII
40 PLN
5731

1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowa parka znaczków za 3 zł./25 gr., prawy z błędem na poz.40 "grube o", gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.352 B
Mi.390VIII
100 PLN
5732

1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowa pionowa parka znaczków za 3 zł./25 gr., na górnym znaczku niekatalogowany błąd z poz.33/83 "rzymska cyfra I z wcięciem", a na dolnym błąd na znaczku podstawowym "lewa litera G z kropką", gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.352 B + B
Mi.390VIII
140 PLN
5733

1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł/25 gr, prawy dolny z błędem na poz.44" cyfra 1 w 1945 częściowo bez noska" (Fi.210.-); czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.352 B2
Mi.390VII
160 PLN
5734

1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowa parka znaczków za 3 zł./25 gr., lewy z błędem na poz.47/97 "z w zł ścięte", gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.352 B6
Mi.390VIII
120 PLN
5735

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 72 "litera m obniżona", gwarancja i oznaczenie.

Fi.352 B10
Mi.390X
50 PLN
5736

1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowa próbna odbitka znaczka za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.10 "R uszkodzone u dołu" i co bardzo rzadkie na papierze liniowanym na odwrocie, gwarancja Jendroszek BPP.

Fi.352 P B8
Mi.390VIII
600 PLN
5737

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem z poz. 7 z błędem "wąska litera z", znaczek grzecznościowo stemplowany, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.352B1
Mi.390VIII
50 PLN
5738

Fi.352B3
Mi.390VIII
80 PLN
5739

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 28-29, lewy znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i opis Walocha.

Fi.352B4
Mi.390VIII
90 PLN
5740

Fi.352B4
Mi.390VIII
80 PLN
5741

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 7 z błędem "węższe z i uszkodzone a", gwarancja i opis Walocha.

Fi.352B7
Mi.390VIII
70 PLN
5742

1945 wyzwolenie miast, narożny czworoblok z znaczkami z poz. 9/20, prawy górny znaczek z błędem "uszkodzona litera R", dolny lewy znaczek z błędem "ściętą litera a", gwarancja i opis Walocha.

Fi.352B8, B9
Mi.390VIII
160 PLN
5743

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 85 z błędem "przerwane o", gwarancja i opis Walocha.

Fi.352B11
Mi.390VIII
70 PLN
5744

1945 wyzwolenie miast, prawy znaczek z błędem "litera o zwężona", gwarancja Petriuk.

Fi.352B12
Mi.390VIII
80 PLN
5745

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 50 z błędem "litera o zwężona", gwarancja i opis.

Fi.352B12
Mi.390VIII
70 PLN
5746

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem odwróconym z poz. 80, gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.352No
Mi.390VIII K
4 000 PLN
5747

1945 wyzwolenie miast, odbitka kontrolna nadruku z poz. 5, gwarancja Jendroszek.

Fi.352P
250 PLN
5748

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 88, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.353
Mi.390V
20 PLN
5749

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 30, usterki "zamknięte obie litery e" i "uszkodzone u dołu c", podlepka, gwarancja i tylko oznaczenie pozycji i walca Walocha.

Fi.353
Mi.390V
20 PLN
5750

1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, narożny znaczek za 3 zł./25 gr. z błędami na poz.50/100 (jak na poz.8) "litera e uszkodzona jak o", a na znaczku podstawowym z II walca "wyrostek na A", gwarancja i opis błędu nadruku Schmutz.

Fi.353 (B7)+B
Mi.390V
150 PLN
5751

1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z niekatalogowanym błędem na poz.20 "pierwsze e zamknięte", gwarancja i opis.

Fi.353 B
Mi.390V
60 PLN
5752

1945 wyzwolenie miast, czworoblok z poz. 49/60, znaczek z poz. 59 z błędem "K elce", z poz. 60 z błędem "drugie e zalane", znaczki z poz. 49 i 59 na pomarszczonym papierze, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.353 B, B8, B16
Mi.390V
200 PLN
5753

1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr., lewy górny z błędami na poz.24/74 "całkowity brak haczyka w cyfrze 1" i "litera l podniesiona", a prawy górny z błędem na poz.25/75 "brak szeryfa po lewej w podstawie drugiej cyfry 1", gwarancja Weźranowski.

Fi.353 B3+14, B
Mi.390V
140 PLN
5754

1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr. z przesuniętym w poziomie nadrukiem, lewy znaczek z błędem na poz.9/59 "brak i w K elce", a prawy na poz.10/60 "rozbicie prawej strony przesuniętego nadruku", gwarancja i opis błędu Schmutz.

Fi.353 B8
Mi.390V
150 PLN
5755

1945 wyzwolenie miast, czworoblok z poz. 51/62, znaczek z poz. 61 z błędem "odwrócone e", znaczki z abklaczem znaczka podstawowego, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.353 B9
Mi.390V
130 PLN
5756

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 29 z błędem "uszkodzone l i zamknięte e", gwarancja i opis (częściowy) Walocha.

Fi.353B
Mi.390V
70 PLN
5757

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 7 z błędem "węższe z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.353B1
Mi.390V
80 PLN
5758

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 47 i 57 z górnej i dolnej części arkusza, górna połowa arkusza bez nadruku, powstała rzadka parka ze znaczkiem bez i z nadrukiem, w takim rzadkim arkuszu mogło być 10 takich parek jeśli nie zostały rozerwane, dolny znaczek z błędem nadruku "węższe z", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.353B1+342
Mi.390V+363a
9 000 PLN
5759

Fi.353B2
Mi.390V
80 PLN
5760

Fi.353B3
Mi.390V
80 PLN
5761

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 45 z błędem "ścięta lewa belka", gwarancja i opis Walocha.

Fi.353B5
Mi.390V
80 PLN
5762

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 8-9, lewy znaczek z błędem "uszkodzone pierwsze e", prawy znaczek z błędem "Kelce", gwarancja i opis Walocha.

Fi.353B7+B8
Mi.390V
150 PLN
5763

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 59 z błędem "K elce", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.353B8
Mi.390V
70 PLN
5764

Fi.353B8
Mi.390V
50 PLN
5765

Fi.353B9
Mi.390V
60 PLN
5766

Fi.353B9
Mi.390V
60 PLN
5767

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 61 z błędem "odwrócone e", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.353B9
Mi.390V
80 PLN
5768

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 22-23, lewy znaczek z błędem "odmienne e", gwarancja i opis Walocha.

Fi.353B12
Mi.390V
80 PLN