Auction 112. Communist Poland 1945-1952

5529

Fi.344 ark.
Mi.386
900 PLN
5530

1944 K.R.N. - FDC, polecona miejscowa kartka z Lublina wysłana w pierwszym dniu obiegu 31.12.44 znaczka z nadrukiem "KRN", ręcznie pisana erka, na odwrocie doklejony dowód nadania, stempel cenzury wojskowej nr 8, opłata 25 gr powyżej wymaganej taryfy pocztowej, przesyłka o charakterze filatelistycznym.

Fi.344, 342, Cp89
400 PLN
5531

1944 K.R.N., parka znaczków; lewy z błędem "uszkodzone cyfry i litery", prawy z błędem "uszkodzona kropka po N", gwarancja i oznaczenie.

Fi.344B1, B2
70 PLN
5532

1944 K.R.N., znaczek z poz. 53 z błędem "wcięcie w górnej cyfrze 9", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.344B3
Mi.386
30 PLN
5533

1944 K.R.N., znaczek z poz. 4 z błędem "wcięcie w górnej cyfrze 9", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.344B4
Mi.386
30 PLN
5534

1944 K.R.N., parka znaczków z poz. 56-57, lewy znaczek z błędem "przerwana lewa kreska" z prawej z błędem "wcięcie w górnej cyfrze 9", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.344B5, B6
Mi.386
60 PLN
5535

1944 K.R.N., parka znaczków z poz. 11-12, lewy znaczek z błędem "przerwana cyfra 3 i uszkodzona cyfra 9" z prawej z błędem "wcięcie w górnej cyfrze 9", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.344B7, B8
Mi.386
60 PLN
5536

Fi.344B10
Mi.386
30 PLN
5537

1944 K.R.N., znaczek z poz. 68 z błędem "uszkodzona cyfra 1 i z nominału", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.344B11
Mi.386
30 PLN
5538

Fi.344B13
Mi.386
40 PLN
5539

1944 K.R.N., znaczek z poz. 76 z błędem "uszkodzone 1 zł i cyfra 9", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.344B14
Mi.386
30 PLN
5540

Fi.344B15
Mi.386
30 PLN
5541

1944 K.R.N., znaczek z poz. 81 z błędem "uszkodzona w górna cyfra 9", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.344B16
Mi.386
133 PLN
5542

1944 K.R.N., znaczek z poz. 89 z błędem "uszkodzona litera N", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.344B18
Mi.386
30 PLN
5543

1944 K.R.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem bez nominału, gwarancja Walocha.

Fi.344MK
Mi.386
200 PLN
5544

Fi.344MK
Mi.386
150 PLN
5545

Fi.344MK
Mi.386
180 PLN
5546

1944 K.R.N., znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem, gwarancja Jungjohann, Wiatrowski.

Fi.344MK
Mi.386
40 PLN
5547

Fi.344MK
Mi.386
35 PLN
5548

1944 K.R.N., znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.344No
Mi.386K
3 000 PLN
5549

Fi.344Np
Mi.386DD
2 400 PLN
5550

1944 P.K.W.N.. WIII, poz. 82, znaczek z nadrukiem szczątkowym - druk niewielką ilością farby, gwarancja i opis Walocha.

Fi.345
Mi.387
65 PLN
5551

Fi.345
25 PLN
5552

1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z poz.46 "połączone T i A w POCZTA", gwarancja i opis.

Fi.345 B
Mi.387
40 PLN
5553

1944 P.K.W.N., kasowany znaczek za 2 zł./25 gr. z błędem znaczka podstawowego z II walca "lekki druk podwójny" (opisano w PZP str.300 dolny akapit), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.345 B
Mi.387
100 PLN
5554

1944 P.K.W.N., czworoblok znaczków za 2 zł./25 gr. z obróconym nadrukiem i nowymi nominałami na dole (Fi.600.-), dodatkowo w obu prawych znaczkach lewe kreski wyraźnie cieńsze niż prawe - to cecha znaczków z 4 i 9 szeregu, gwarancja.

Fi.345 MK
Mi.387
700 PLN
5555

1944 P.K.W.N., parka znaczków z poz. 69-70, prawy znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.345B4
Mi.387
50 PLN
5556

1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 25 z błędem "przerwana prawa kreska", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.345B5
Mi.387
133 PLN
5557

1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 40 z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.345B6
Mi.387
127 PLN
5558

1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 45 z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.345B7
Mi.387
133 PLN
5559

1944 P.K.W.N., parka znaczków z poz. 45-55 z przesuniętymi względem siebie nadrukami z górnej i dolnej części arkusza, górny znaczek błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.345B7
Mi.387
60 PLN
5560

1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 16 z nadrukiem przesuniętym we pionie, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.345MK
Mi.387
60 PLN
5561

1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 48 z nadrukiem przesuniętym we pionie, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.345MK
Mi.387
80 PLN
5562

1944 P.K.W.N., znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.345No
Mi.387K
3 000 PLN
5563

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
55 PLN
5564

Fi.346
Mi.388
75 PLN
5565

Fi.346
Mi.388
90 PLN
5566

1944 R.T.R.P., pasek znaczków z lekko ukośnym nadrukiem.

Fi.346
Mi.388
100 PLN
5567

Fi.346
Mi.388
600 PLN
5568

Fi.346
Mi.388
750 PLN