The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 112. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
5689

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 78 z przesuniętym nadrukiem i błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i opis Walocha.

Fi.350B4
Mi.390VI
85 PLN
SOLD
5690

1945 wyzwolenie miast, pasek znaczków z poz. 96-99, znaczek na poz. 97 z błędem "litera z ścięta od góry".

Fi.350B6
Mi.390VI
100 PLN
5691

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "pierwsza litera K uszkodzona", gwarancja i opis Walocha.

Fi.350B7
Mi.390VI
80 PLN
5692

1945 wyzwolenie miast, znaczek z z lekko przesuniętym nadrukiem z poz. 55 z błędem "uszkodzone K", ślady po przywarciu, gwarancja Walocha.

Fi.350B7
Mi.390VI
70 PLN
5693

1945 wyzwolenie miast, znaczek z lekko przesuniętym nadrukiem z poz. 55 z błędem "uszkodzone K", gwarancja Ryblewski.

Fi.350B7
Mi.390VI
120 PLN
5694

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem z poz. 5 z błędem "uszkodzone K", gwarancja i opis Walocha.

Fi.350B7
Mi.390VI
120 PLN
5695

1945 wyzwolenie miast, parka z poz. 49/60, znaczek z poz. 55-6, lewy znaczek z błędem "uszkodzone K", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.350B7
Mi.390VI
100 PLN
5696

1945 wyzwolenie miast, parka z poz. 49/60, znaczek z poz. 54-5, prawy znaczek z błędem "uszkodzone K", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.350B7
Mi.390VI
90 PLN
SOLD
5697

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 5 z błędem "uszkodzone K", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.350B7
Mi.390VI
80 PLN
5698

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 5 z błędem "uszkodzone K", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.350B7
Mi.390VI
80 PLN
5699

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 57 z błędem "węższe z i uszkodzone a", gwarancja i opis Walocha.

Fi.350B8
Mi.390VI
85 PLN
SOLD
5700

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 20 z błędem "zalana cyfra 5", gwarancja i opis Walocha.

Fi.350B11
Mi.390VI
80 PLN
SOLD
5701

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Walocha.

Fi.350MK
Mi.390VI
160 PLN
5702

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 64 z przesuniętym w poziomie nadrukiem, gwarancja i opis Walocha.

Fi.350MK
Mi.390VI
40 PLN
5703

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 80 z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.350MK3
Mi.390VI
180 PLN
5704

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka plus na górnym marginesie, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.350MK3
Mi.390VI
250 PLN
5705

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem bez nominału, gwarancja Walocha.

Fi.350MK4
Mi.390VI
250 PLN
5706

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem odwróconym z poz. 34 z nadrukiem z poz. 17, bardzo rzadki znaczek znany z jednej połówki arkusza przedrukowanego 50-cio znaczkowa formą przedrukową, rzadkość tego bardzo popularnego wydania, dobry stan zachowania, niewielki ślad po podlepce, fotoatest Schmutz.

Fi.350No
Mi.390VIK
6 500 PLN
5707

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem odwróconym pochodzący z jednej połówki 50-cio znaczkowej arkusza z nadrukiem odwróconym, jedna z najrzadszych odwrotek Polski powojennej, znaczek w doskonałym stanie, gwarancja i oznaczenie Perzyński.

Fi.350No
Mi.390VIK
14 000 PLN
5708

1945 wyzwolenie miast, odbitka kontrolna nadruku z poz. 1, plama na odwrocie, gwarancja Jendroszek.

Fi.350P
180 PLN
5709

1945 wyzwolenie miast, odbitka kontrolna nadruku, gwarancja Jendroszek.

Fi.350P
240 PLN
5710

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 24 z błędem "brak haczyka w 1", podlepka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.351 B3
Mi.390VII 
25 PLN
5711

1945 Goznak wyzwolenie 10 miast - Łódź skasowany stemplem okolicznościowym I Ogólnopolskiego Zjazdu Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu.

Fi.351, D100-3
150 PLN
SOLD
5712

1945 wyzwolenie miast, znaczek z abklaczem nadruku na stronie gumowanej.

Fi.351I
Mi.390VII
50 PLN
5713

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł/25 gr na opłaconym zgodnie z taryfą liście poleconym wysłanym 30.4 z Ostrowca Świętokrzyskiego do Ministerstwa Skarbu w Warszawie, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym okrągłym jednoobrączkowym z mostkiem OSTROWIEC *b* Świętokrzyski (096 - wg. klasyfikacji Z.Mąki), data "30.KW.1945" odciśnięta dodatkowym jednowierszowym datownikiem; prowizoryczny stempelek polecenia; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 1776 i datownik odbiorczy z 5.V; oryginalne nie inspirowane filatelistycznie przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do bardzo rzadkich; walor w dobrym stanie zachowania (koperta uszkodzona podczas otwierania przez cenzora); gwarancja Schmutz.

Fi.351I
Mi.390VII
1 800 PLN
5714

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. z przesuniętymi w prawo nadrukami typu I, na lewym górnym znaczku niekatalogowany błąd z poz.69 "grube ó", a na lewym dolnym z poz.79 "cyfra 1 bez lewego szeryfa", gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.351I B + B
Mi.390VII
220 PLN
5715

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 14-15, prawy znaczek z błędem "brak części noska cyfry 1", gwarancja i opis Walocha.

Fi.351IB2
Mi.390VII
90 PLN
5716

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 78 z przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na dole znaczka, znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.351IB4 MK3
Mi.390VII
200 PLN
5717

1945 wyzwolenie miast, czworoblok z poz. 27/38, prawy górny znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i opis Walocha.

Fi.351IB4, 351II
Mi.390VII
160 PLN
5718

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 95 z błędem "ścięta lewa belka", gwarancja i opis Walocha.

Fi.351IB5
Mi.390VII
80 PLN
5719

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 17 z błędem "zalana cyfra 5", gwarancja i opis Walocha.

Fi.351IB7
Mi.390VII
100 PLN
5720

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowa pionowa parka znaczków za 3 zł./25 gr. z nadrukiem typu II, na górnym znaczku niekatalogowany błąd z poz.33/83 "rzymska cyfra I z oczkiem", a na dolnym błąd na znaczku podstawowym "lewa litera G z kropką", gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.351II B
Mi.390VII
160 PLN
5721

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym w górę nadrukiem - nominał na dole znaczka, błąd z poz. 17 "zalana cyfra 5", gwarancja i opis Walocha.

Fi.351IIB7 MK3
Mi.390VII
360 PLN
5722

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 82 z błędem "uszkodzona litera Ł", gwarancja i opis Walocha.

Fi.351IIB8
Mi.390VII
100 PLN
5723

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, narożny znaczek za 3 zł./25 gr. z nadrukiem typu II i błędem na poz.50/100 "litera ź obniżona" (Fi.100.-), dodatkowo "zalane ó", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.351II B9
Mi.390VII
100 PLN
5724

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 100 z błędem "litera ź obniżona", abklacz, gwarancja i opis Walocha.

Fi.351IIB9
Mi.390VII
100 PLN
5725

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 50 z błędem "obniżona litera ź", znaczek stemplowany grzecznościowo, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.351IIB9
Mi.390VII
60 PLN
5726

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem bez nominału, gwarancja Walocha.

Fi.351IIMK
Mi.390VII
200 PLN
5727

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja Jendroszek.

Fi.351IIMK3
Mi.390VII
180 PLN
5728

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 6 z silnie przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na dole znaczka, abklacz nadruku, gwarancja i opis Walocha.

Fi.351IMK3
Mi.390VII
250 PLN