Auction 112. Communist Poland 1945-1952

5569

Fi.346
Mi.388
150 PLN
5570

1944 R.T.R.P., znaczek stemplowany, gwarancja Berbeka.

Fi.346
Mi.388
20 PLN
5571

Fi.346
Mi.388
1 200 PLN
5572

Fi.346 B3
Mi.388
1 250 PLN
5573

1944 R.T.R.P., marginesowa pionowa parka znaczków za 3 zł./25 gr. poz.2/12 i 12/22 z nadrukiem wartości na dole znaczka, gwarancja i opis pozycji każdego fragmentu nadruku Schmutz.

Fi.346 MK
Mi.388
300 PLN
5574

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 16 z błędem "przerwana prawa kreska", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.346B1
Mi.388
80 PLN
5575

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 17 z błędem "uszkodzona cyfra 9", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.346B2
Mi.388
90 PLN
5576

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 90 z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.346B6
Mi.388
90 PLN
5577

1944 R.T.R.P., parka znaczków z poz. 45-46, lewy znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.346B7
Mi.388
100 PLN
5578

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 25 z błędem "odbitką spacji pod literą P", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.346B9
Mi.388
197 PLN
5579

Fi.346MK
Mi.388
150 PLN
5580

Fi.346MK
Mi.388
50 PLN
5581

Fi.346MK1
Mi.388
6 800 PLN
5582

Fi.346MK1
Mi.388
4 500 PLN
5583

1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Fi.346No
Mi.388K
3 200 PLN
5584

1944 WYDANIE PROWIZORYCZNE; zaniechane wydanie znaczków opłaty na listy polecone - nadruki ZŁ 3 ZŁ/ZWYCZAJNA i ZŁ 3 ZŁ/POLECONA; jedno z najciekawszych wydań Polski Ludowej, nakład drugiego znaczka to tylko jeden 25-cioznaczkowy arkusz co czyni go najrzadszym znaczkiem powojennym, ocalało ich kilka bo przez lata znaczki były mało rozpoznawalne i część uległa zniszczeniu (Fi. 60.000,-), ładny stan, pełna oryginalna guma, gwarancja Schmutz.

Fi.VI-VII
62 000 PLN
5585

Fi.VI-VII
29 000 PLN
5586

Fi.VIII-XXa, XIX-XXb
9 000 PLN
5587

1944 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu, parka odbitek kontrolnych-prób na papierze różowopomarańczowym; lewa z poz. 31 rzadszego typu 2 - z kwadratową kropką po gr., prawa z poz.32 typu 1 - z okrągłą kropką (Fi.1040.-), gwarancja.

Fi.VII P t.2+t.1
1 200 PLN
5588

1944 Goznak, wydanie obiegowe, znaczek za 25 gr. w bardzo rzadkim kolorze jasnobrązowawoczerwonym (jasnoróżowym), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i opis.

Fi.Va
Mi.383b
2 200 PLN
5589

1944 Goznak, znaczek w barwie jasno brązowoczerwonym nie wprowadzony do obiegu, gwarancja Petriuk, z oznaczeniem Wiatrowski.

Fi.Vb
Mi.363b
30 PLN
5590

Fi.Vb MK1
700 PLN
5591

1944 Goznak, parka znaczków niedoszłych do obiegu wydrukowana techniką typograficzną bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, fotoatest Wysocki.

Fi.VbMK2
2 000 PLN
5592

1944 Goznak, znaczek w barwie brązowoczerwonym nie wprowadzony do obiegu, gwarancja Petriuk, z oznaczeniem Walocha.

Fi.Vc
Mi.363b
30 PLN
5593

1944 Goznak, znaczek w barwie brązowoczerwonym nie wprowadzony do obiegu, gwarancja Petriuk, z oznaczeniem Wiatrowski.

Fi.Vc383b
25 PLN
5594

1944 Goznak, narożny sześcioblok znaczków za 25 gr. w rzadszym kolorze brązowoczerwonym - druk typograficzny, obie dolne parki bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami (Fi.6000.-), gwarancja i oznaczenie.

Fi.Vc MK2
Mi.383b + 383b UMs
6 000 PLN
5595

Fi.X
500 PLN
5596

Fi.XI
450 PLN
5597

Fi.XIII
1 000 PLN
5598

Fi.XV
650 PLN
5599

1944 miejscowy list z Rzeszowa nadany 22.8.44, stempel opłaty gotówkowej, w tym okresie nie było jeszcze wydanych znaczków pocztowych.

180 PLN
5600

75 PLN
5601

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek z podwójnym nadrukiem z poz. 28, jeden z najrzadszych i najwyżej wyceniony błąd Polski Ludowej (katalog Fischer 75.000,- zł), błędnodruk pochodzący z jedynego 30-to znaczkowego arkusza, bardzo rzadko oferowany i poszukiwany, gwarancja Schmutz.

Fi.347Np
Mi.389DD
58 000 PLN
5602

Fi.347a
Mi.389
200 PLN
5603

Fi.347a
Mi.389
400 PLN
5604

Fi.347a
Mi.389
180 PLN
5605

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, parka znaczków w barwie brązowaworóżowym drukowanych na odwrocie niemieckiego urzędowego papieru kancelaryjnego, lewy znaczek z występującym w niewielkiej części nakładu błędem z poz. 26 "plama w tle obok kołnierzyka", fotoatest Walocha.

Fi.347a B11
Mi.389
612 PLN
5606

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, narożny sześcioblok znaczków za 5 zł./25 gr. w różnych odcieniach koloru jasnobrązoworóżowego, lewy górny znaczek poz.23 ma dwa błędy: na znaczku podstawowym "PÓLSKA" (Fi.+50%) i nadruku "wcięcie w drugiej dwójce daty" (Fi.+50%); prawy górny znaczek - najciemniejszy, z poz.25 ma najmniejszy prostokąt zasłaniający nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm) i błąd "przerwa w górnym łuku cyfry 3" (Fi.+50%), środkowy dolny - najjaśniejszy z poz.29 ma prostokąt z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu opisywanym jako "uszkodzony prostokąt", dodatkowo to znaczki drukowane na odwrocie niemieckiego papieru kancelaryjnego - cały nagłówek widoczny na odwrocie, po ewentualnym zgięciu wzdłuż dolnego marginesu można pokazać jednocześnie (na karcie wystawowej lub w albumie) front sześciobloku i nagłówek arkusza, piękny stan.

Fi.347aa B13, B14, B17
Mi.389
2 400 PLN
5607

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, narożny znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze brązoworóżowym o ciekawej zmiennej intensywności barwy, drukowany na odwrocie niemieckiego urzędowego papieru kancelaryjnego - na skanie widoczny mały fragment napisu LUBLIN Chopinstr. 9, na dole marginesu lekkie obliczenia kredką niewidoczne przy ekspozycji, bo margines podwinięto aby pokazać fragment napisu, gwarancja i opis koloru.

Fi.347ab
Mi.389
400 PLN
5608

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, PRZESUNIĘCIE NADRUKU W PIONIE, znaczek za 5 zł./25 gr. w rzadszym odcieniu ciemnobrązowaworóżowym, na cieńszym papierze o grubości około 0,070 mm, ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem - to znacznie rzadsze niż przesunięcie nadruku w poziomie, gwarancja z opisem koloru i pozycji Schmutz.

Fi.347ac
Mi.389
4 000 PLN