Auction 112. Communist Poland 1945-1952

5889

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem z poz. 47 z błędem "ścięta litera z", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.357B6
Mi.390X
70 PLN
5890

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 6 z błędem "pogrubione o", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.357B8
Mi.390X
186 PLN
5891

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym w górę nadrukiem - nominał na dole znaczka, błąd z poz. 57 "a ścięte u dołu z prawej", uszkodzona cyfra 3 nominału, gwarancja i opis Walocha.

Fi.357B9 MK3
Mi.390X
360 PLN
5892

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 59 z błędem "uszkodzone drugie a", gwarancja i opis Walocha.

Fi.357B11
Mi.390X
90 PLN
5893

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 59 z błędem "drugie a uszkodzone", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.357B11
Mi.390X
90 PLN
5894

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 13 z błędem "p ścięte z lewej strony", ciekawy blady nadruk, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.357B12
Mi.390X
60 PLN
5895

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 13 z błędem "ścięte p", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.357B12
Mi.390X
81 PLN
5896

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem przesuniętym; w pionie - nominał na dole znaczka i poziomie - brak części nadruku.

Fi.357MK
Mi.390X
180 PLN
5897

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Walocha.

Fi.357MK
Mi.390X
160 PLN
5898

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 51 z silnie przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na dole znaczka, znaczek stemplowany grzecznościowo, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.357MK3
Mi.390X
120 PLN
5899

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 56 z przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na dole znaczka, błąd "pogrubiona litera o i wcięcie w literze p", gwarancja i opis Walocha.

Fi.357MK3 B8
Mi.390X
280 PLN
5900

1945 wyzwolenie miast, odbitka kontrolna nadruku, gwarancja Jendroszek.

Fi.357P
Mi.390X
250 PLN
5901

Fi.357t
Mi.390X
200 PLN
5902

1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem z poz. 9 z nadrukiem nominału na dole i na marginesie, na marginesie podlepka, znaczek z błędem "drugie a uszkodzone", gwarancja i oznaczenie.

Fi.357t B11
Mi.390X
150 PLN
5903

1945 wydanie łódzkie, 1 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany 11.VII z Końskich do Zakrzowa, stempelek cenzury wojskowej 1032; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.358
Mi.391
40 PLN
5904

1945 list z Kielc do Kiełczygłów, stempel cenzury wojskowej nr 1787 na odwrocie.

Fi.358
Mi.391
30 PLN
5905

1945 list z Gliwic do Czerwonego Krzyża w Szwajcarii, prowizoryczne kasowanie stempelkiem z datą "-7.4.", zalepka brytyjskiej cenzury wojskowej w Niemczech.

Fi.358
Mi.391
160 PLN
5906

1945 wydanie łódzkie, znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.358
Mi.391
40 PLN
5907

1945 kartka okolicznościowa ze stemplami I Ogólnopolskiego Zjazdu Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu.

Fi.358
15 PLN
5908

Fi.358
25 PLN
5909

1945 wydanie łódzkie, fragment arkusza znaczka za 1 zł bez dolnej części z napisem na górnym marginesie, naderwania perforacji, arkusz złożony w połowie.

Fi.358
180 PLN
5910

1945 wydanie łódzkie, pasek znaczków z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.358 MK
Mi.391
70 PLN
5911

1945 wydanie łódzkie, parka znaczków z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.358MK
Mi.391
90 PLN
5912

Fi.358MK
Mi.391
80 PLN
5913

1945 wydanie łódzkie, parka znaczków z silnie przesuniętą perforacja pionową.

Fi.358MK
Mi.391
144 PLN
5914

Fi.358MK
Mi.391
120 PLN
5915

Fi.358MK
Mi.391
175 PLN
5916

1945 wydanie łódzkie, znaczek z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.358MK
Mi.391
60 PLN
5917

1945 wydanie łódzkie, czworoblok z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.358MK
Mi.391
162 PLN
5918

1945 wydanie łódzkie, znaczek z przesuniętą perforacją i brakiem ząbkowania poziomego na górze znaczka.

Fi.358MK1
Mi.391
90 PLN
5919

1945 wydanie łódzkie, znaczek bez perforacji poziomej na dolnym marginesie.

Fi.358MK1
Mi.391
50 PLN
5920

Fi.358P2
19 000 PLN
5921

1945 wydanie łódzkie, narożny znaczek cięty, gwarancja Krawczyk.

Fi.358nz
Mi.391U
100 PLN
5922

1945 wydanie łódzkie, parka znaczków bez perforacji poziomej na marginesie.

Fi.358s
Mi.391
80 PLN
5923

1945 wydanie łódzkie, parka znaczków za 1 zł. ze znacznie przesuniętym w dół ząbkowaniem poziomym, znaczek jest wysoki, ma niezadrukowany pas na dole, a linia perforacji przecina cyfry rozrachunkowe na dolnym marginesie, piękny stan zachowania.

Fi.358x
Mi.391
80 PLN
5924

1945 wydanie łódzkie, unikalny czworoblok znaczków za 1 zł., odmiana na białym papierze ze znacznie przesuniętym ząbkowaniem, górne znaczki bez napisu POCZTA POLSKA - z arkusza mogło powstać tylko 10 podobnych egzemplarzy, a dolne z napisem POCZTA POLSKA na górze znaczka, gwarancja i opis MK Schmutz.

Fi.358y
Mi.391
1 600 PLN
5925

1945 wydanie łódzkie - pomnik T.Kościuszki, parka prób znaczka za 3 zł. w kolorze zielonym (Fi.6000.-), niekatalogowana odmiana o groszkowym (jasnym) odcieniu, na drzewnym papierze z pełną oryginalną gumą, zachowana w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.359 P4a
Mi.404
7 000 PLN
5926

1945 wydanie łódzkie - pomnik T.Kościuszki, parka ciętych prób znaczka za 3 zł. w rzadkim kolorze fioletowym (Fi.6000.-) na drzewnym papierze z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.359 P9
Mi.404
6 000 PLN
5927

1945 wydanie łódzkie, niegumowana próba arkuszowa w barwie fioletowej, gwarancja Schmutz.

Fi.359P2
Mi.404
2 400 PLN
5928

1945 wydanie łódzkie, parka niegumowanych prób arkuszowych w barwie pomarańczowej, gwarancja Schmutz.

Fi.359P3
Mi.404
3 800 PLN