Auction 111. Inter-war Poland 1919-1939

43958

1923 150-lecie Komisji Edukacji Narodowej, znaczek z obiegu pocztowego z błędem "KONAPSKI".

Fi.165B1
Mi.183I
25 PLN
43959

1923 hiperinflacja, firmowy list polecony z Nowego Tomyśla do Niemiec.

Fi.167
120 PLN
43960

1923 wydanie przedrukowe, znaczek bez gumy z przesuniętym poziomo nadrukiem.

Fi.167I
Mi.185
25 PLN
43961

1923 wydanie przedrukowe, znaczek ładnym, wyrazistym z abklaczem.

Fi.167I
Mi.185
35 PLN
43962

1923 wydanie prowizoryczne, znaczki z obiegu pocztowego, dolna parka z nie dodrukiem nominału, dolne znaczki gwarancja Walocha.

Fi.167II MK
120 PLN
43963

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szeroką perforacją pionową, gwarancja Walocha.

Fi.167I MK
Mi.185
40 PLN
43964

Fi.167I MK
Mi.185
40 PLN
43965

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szczątkowy drukiem podwójnym, gwarancja Walocha.

Fi.167I MK
Mi.185
80 PLN
43966

1923 wydanie prowizoryczne, znaczek z obiegu pocztowego z nie dodrukiem, gwarancja Walocha.

Fi.167I MK
60 PLN
43967

1923 wydanie prowizoryczne, znaczek z obiegu pocztowego z silnie przesuniętym nadrukiem.

Fi.167I MK
50 PLN
43968

1923 wydanie przedrukowe, znaczek bez perforacji pionowej na prawym marginesie, gwarancja Walocha.

Fi.167IMK
Mi.185
100 PLN
43969

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Walocha.

Fi.167INo
Mi.185K
350 PLN
43970

Fi.167INo
Mi.185K
350 PLN
43971

Fi.168
Mi.189
120 PLN
43972

1923-24 wydanie przedrukowe, znaczek za 20000/2 mk. z nadrukiem odwróconym, pochodzący z okienka - czyli miejsca w arkuszu gdzie przed przedrukiem uszkodzone znaczki zastąpiono dobrymi, w tym przypadku wklejonymi "do góry nogami", na odwrocie po prawej charakterystyczne ślady paseczków służących do montowania kompletnego arkusza pod przedruk, rzadko spotykany w tak pięknym stanie, gwarancja Rachmanow.

Fi.168 No
Mi.189
600 PLN
43973

1923-24 wydanie przedrukowe, unikalny dwunastoblok znaczków za 20000/2 mk. z tego cztery z pełnym podwójnym nadrukiem ukośnym, a trzy z fragmentami podwójnego nadruku ukośnego, przez problem z posuwem musiało dojść do obrócenia arkusza, to chyba najciekawszy błędnodruk tego wydania; dodatkowo lewe znaczki z brakiem dziurki w perforacji poziomej, pełna oryginalna guma bez podlepki ani jej śladu, podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.168 Np
Mi.189
8 000 PLN
43974

1923-24 wydanie przedrukowe, trójka i sześcioblok znaczków za 20000/2 mk., trójka z dużymi pustopolami, długimi kreskami obramowania i fartuchem na górnym marginesie, wersja z nasuniętym na margines podwójnym ząbkowaniem grzebieniowym, sześcioblok ze średnimi pustopolami, długimi kreskami obramowania, bez fartucha na górnym marginesi, piękny stan zachowania.

Fi.168 Pw
Mi.189
1 800 PLN
43975

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z obiegu pocztowego z szczątkowym drukiem podwójnym, gwarancja i fotoatest Jendroszek.

Fi.168MK
150 PLN
43976

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.168No
Mi.189K
320 PLN
43977

Fi.168No
Mi.189K
350 PLN
43978

Fi.168No
Mi.189K
350 PLN
43979

1923 wydanie przedrukowe, ośmioblok z szczątkowym drukiem podwójnym.

Fi.169I
Mi.186
100 PLN
43980

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z silnie przesuniętym nadrukiem.

Fi.169I
Mi.186I
250 PLN
43981

1923 wydanie przedrukowe, parka z szczątkowym drukiem podwójnym nadruku, lewy znaczek uszkodzony.

Fi.169I
30 PLN
43982

Fi.169I B
Mi.186
200 PLN
43983

1923 list z Krakowa nadany 28.12.23 do Wiednia.

Fi.169II
100 PLN
43984

1923 list z Warszawy nadany 6.12.23 do Wiednia.

Fi.169II
50 PLN
43985

1923 list polecony ze Lwowa do Szwajcarii, bardzo późne użycie koperty z wydrukowanym znakiem opłaty za 25 fen. użytej już wyłącznie jako koperta listu.

Fi.169II, Ck6
100 PLN
43986

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szczątkowym drukiem podwójnym, gwarancja Walocha.

Fi.169IIMK
Mi.187
50 PLN
43987

Fi.169IINo
Mi.187K
350 PLN
43988

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szczątkowym drukiem podwójnym, abklacz, gwarancja Krawczyk.

Fi.169IMK
50 PLN
43989

1923 wydanie przedrukowe, parka z szczątkowym drukiem podwójnym nadruku.

Fi.170II
40 PLN
43990

1923 wydanie przedrukowe, parka makulaturowa z rozbitymi oznaczeniami waluty "mk", gwarancja Mikstein, Walocha.

Fi.170IIMK
Mi.188
180 PLN
43991

1923 wydanie przedrukowe, parka znaczków z obiegu pocztowego bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Walocha.

Fi.170IIMK1
100 PLN
43992

Fi.170IINo
Mi.188K
350 PLN
43993

Fi.170IINo
Mi.188K
350 PLN
43994

Fi.170IINo
Mi.188K
350 PLN
43995

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem podwójnym, gwarancja i opis jako silny nadruk szczątkowy Walocha.

Fi.170IINo (MK)
Mi.188DD
380 PLN
43996

1923 wydanie przedrukowe, wycinek z listu obiegowe z dwoma znaczkami z nadrukiem odwróconym, znaczki z nadrukiem odwróconym są rzadko spotykane na korespondencji, fotoatest Walocha.

Fi.170INo
Mi.188K
1 000 PLN
43997

1923 wydanie przedrukowe, znaczek za 100.000/5 mk., z przesuniętym w lewo nadrukiem, dodatkowo z uszkodzonym M, gwarancja Krawczyk.

Fi.171
Mi.190
40 PLN