The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 111. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
50990

1924 kartka do korespondencji wydawnictwa "Płomyk" w Warszawie.


40 PLN
50991

1924 kartka z dopłatą na Polską Macierz Szkolną.


40 PLN
50992

1925 kartka z kasownikiem Bielsko 2 (na Śląsk) 23.III.25 do Czechosłowacji.

Fi.Cp42
15 PLN
50993

1925 kartka z Katowic do Sambora.

Fi.Cp42
50 PLN
50994

1925 kartka z Warszawy do Grodziska.

Fi.Cp42
60 PLN
50995

1926 kartka z Trzebini 9.X.26 do Wiednia, sygnatura P.Z.G. 76.

Fi.Cp43I
10 PLN
50996

1926 kartka z sygnaturą 235-5.000.000-26 z Katowic do Niemiec.

Fi.Cp45
15 PLN
50997

1926 całostka do obrotu z zagranicą, minimalne zagniecenia.

Fi.Cp45I
50 PLN
50998

1926 całostka z Mysłowic do Niemiec.

Fi.Cp45I
20 PLN
50999

1926 kartka wysłana z Lędzin

Fi.Cp45I
20 PLN
51000

1926 kolumna Zygmunta, całostka z krótką sygnaturą z obiegu pocztowego.

Fi.Cp45Ia
25 PLN
51001

1926 kolumna Zygmunta, całostka z krótką sygnaturą.

Fi.Cp45Ia
80 PLN
51002

1926 całostka z sygnaturą krótką z obiegu pocztowego z 1934 roku. W górnej części uszczerbiona

Fi.Cp45Ia
25 PLN
51003

1926 kolumna Zygmunta, całostka z długą sygnaturą z obiegu pocztowego.

Fi.Cp45Ib
35 PLN
51004

1927 kartka z Torunia 4.7.27 do Wielkiego Komorska, sygnatura II-1927.

Fi.Cp46
10 PLN
51005

1928 kartka z sygnaturą II-1928.

Fi.Cp48
10 PLN
51006

1928 kartka z sygnaturą VIII.1928.

Fi.Cp48
10 PLN
51007

1928 kartka Jadownik z sygnaturą VIII-1928.

Fi.Cp48
10 PLN
51008

1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, bez hasła propagandowego, sygnatura (IV-1928), wysłana 5.2 z Warszawy do Kielc (Fi.60.-).

Fi.Cp49IA
40 PLN
51009

1928 całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą XI-1931 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp49II
200 PLN
51010

1930 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Tatry - Hala Gąsienicowa Schronisko, doskonały stan zachowania.


500 PLN
51011

1930 kartka do korespondencji piekarni parowej Franciszek Lessnau w Pucku.


40 PLN
51012

1930 kartka do korespondencji wydawnictwa "Płomyk" w Warszawie.


40 PLN
51013

1930 kartka do korespondencji księgarni pocztowej "Lot" z Lublina.


20 PLN
51014

1931 kartka z Łobieżnicy do Niemiec, sygnatura I-1931 i hasło propagandowe F.

Fi.Cp48I
10 PLN
51015

1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisane w monografii P.Pelczara "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Królewska Huta.

Fi.Cp50E
50 PLN
51016

1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisane w monografii P.Pelczara "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Ojców - Piaskowa Skała.

Fi.Cp50E
50 PLN
51017

1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Warszawa - Łazienki, niewielkie rozdarcie na górze.

Fi.Cp50E
60 PLN
51018

1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Tyniec - ruiny zamku.

Fi.Cp50E
80 PLN
51019

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22 pierwszego nakładu z sygnaturą VIII-1931.

Fi.Cp50I
70 PLN
SOLD
51020

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22 pierwszego nakładu z sygnaturą VIII-1931.

Fi.Cp50I
80 PLN
SOLD
51021

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 10 pierwszego nakładu z sygnaturą VIII-1931.

Fi.Cp50I
80 PLN
SOLD
51022

1931 wydanie ilustrowane - Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 5 z stemplem "WZÓR" na znaku opłaty, kartki z tym nadrukiem wydała poczta polska dla celów okazowo - reklamowych, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp50IIb
1 300 PLN
51023

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 27 z obiegu pocztowego, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka.

Fi.Cp50IIb
60 PLN
51024

1931 wydanie ilustrowane - Henryk Sienkiewicz, całostka o większym formacie z ilustracją nr 24 bez sygnatury z stemplem "WZÓR" na znaku opłaty, kartki z tym nadrukiem wydała poczta polska dla celów okazowo reklamowych, lekko zdwojony druk rotograwiurą.

Fi.Cp50IIb WZÓR
1 900 PLN
51025

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
130 PLN
51026

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 19, sygnatura XI-1931 długości 41 mm, linie adresowe druk rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
50 PLN
51027

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 18 - jezioro Góreckie, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
51028

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
SOLD
51029

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 21 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
SOLD