The new auction will start soon

Auction 111. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
50790

1860 koperta poczty miejskiej w Warszawie, znak opłaty w barwie ciemnoniebieskiej, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Mikulski, Rachmanow.

Fi.Ck4IIy
3 000 PLN
50791

1876 całostka austriacka z treścią w języku polskim.

Fi.Cp4II
25 PLN
SOLD
50792

1890 kartka z Rohatyń do Lwowa.

Fi.Cp10
10 PLN
50793

1898 austriacki list kartkowy z treścią w języku polskim.

Fi.Cs6
50 PLN
50794

1899 kartka z Sambora do Austrii.

Fi.Cp15
25 PLN
50795

1901 kartka urzędowa ze Łańcuta do Grodziska, specjalna karta formularz do korespondencji urzędowej z napisem "Karta listowa bezpłatna", stempelek "EX OFFO. / Sprawa urzędowa".

Fi.Fp
100 PLN
50796

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonym znaczku.

Fi.Cp1 + 1 z. 2½
70 PLN
50797

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 11; dobry stan zachowania (Fi.100.-).

Fi.Cp1Is
60 PLN
50798

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 14; dobry stan zachowania (Fi.100.-).

Fi.Cp1Is
60 PLN
50799

1918 wydanie warszawskie, rzadka karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowych znaczkach za 2/5 fen i 5 fen; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 14; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp1It
500 PLN
50800

1918 wydanie PP/GGW, dwie całostki z nadrukiem na doklejonych znaczkach.

Fi.Cp1t
500 PLN
50801

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 6, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2I
30 PLN
50802

1918 ZAWIERCIE - wydanie warszawskie; karta za 15 fen datowana 24/9 wysłana z Zawiercia do Warszawy, znak opłaty z ciekawą usterką "justunek" przed prawą cyfrą "1", unieważniony stemplem prowizorycznym, pełna treść, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp2I
800 PLN
50803

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ I.

Fi.Cp2I
35 PLN
50804

1918 wydanie PP/GGW, kartka z Warszawy do Zawiercia.

Fi.Cp2I
60 PLN
50805

1918 wydanie warszawskie; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 1; dobry stan zachowania.

Fi.Cp2II
40 PLN
50806

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 1.

Fi.Cp2II
50 PLN
50807

1918 wydanie warszawskie, karta za 15 fen wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 4, wysłana 30 3 z Warszawy do Żyrardowa, datownik odbiorczy ZYRARDOW z 31 3, najpóźniejsze data użycia kartki z tym typem nadruku; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp2II
300 PLN
50808

1918 wydanie PP/GGW, kartka z Warszawy do Lublina.

Fi.Cp2II
60 PLN
50809

1918 wydanie PP/GGW, podwójna całostka z nadrukami typ 12, ślady po czterech podlepkach na odwrocie jednej kartki, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp3I
180 PLN
50810

1918 wydanie PP/GGW, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukami typ 19.

Fi.Cp3I
220 PLN
50811

1918 wydanie PP/GGW, kartka grzecznościowo stemplowana kasownikiem prowizorycznym z Konina, całostka z nadrukiem typ 9.

Fi.Cp3I
200 PLN
50812

1918 wydanie warszawskie, część na odpowiedź karty podwójnej z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 8; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp3IAs
200 PLN
50813

1918 wydanie lubelskie, kartka z nadrukiem typ I w barwie jasnoczerwonej na kartonie szarawym z, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp4Ia
2 000 PLN
50814

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 15 hal na kartonie brązowoszarym z nadrukami w kolorze czerwonobrązowym i brązowoczerwonym typu I, czyste (Fi.310.-).

Fi.Cp4Iay-by
250 PLN
50815

1918 wydanie lubelskie, całostka grzecznościowo ostemplowana, na odwrocie brak treści, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp4Ic
150 PLN
50816

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem w kolorze czerwonobrązowym, z błędem nadruku "wyszczerbiona tarcza nad prawym skrzydłem orła".

Fi.Cp4Icz
200 PLN
50817

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem w kolorze czerwonobrązowym z błędem nadruku "niedobity środek belki zakrywającej dolny napis".

Fi.Cp4Icz
300 PLN
50818

1918 wydanie lubelskie, grzecznościowo stemplowana całostka typ 2.

Fi.Cp5II
180 PLN
50819

1918 wydanie lubelskie, całostka z próbnym nadrukiem bez ramki z podwójnymi belkami zasłaniającymi niemieckie napisy, znane pojedyncze egzemplarze, katalog Fischer 50.000,-, fotoatest Rzadkosz.

Fi.Cp5II
12 500 PLN
50820

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 25 hal na kartonach:

szarym, ramka bez przerwy w liniach falistych ornamentu po lewej stronie (typ II),

żółtobrązowym, ramka z przerwą w liniach falistych ornamentu po lewej stronie (typ I);

czyste; doskonały stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp5x, z
600 PLN
50821

1919 wydanie krakowskie, pocztowy adres przesyłowy z pobraniem z nadrukiem typ 11.

Fi.Ca3
400 PLN
50822

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3, rzadki sekretnik w doskonałym stanie.

Fi.Ck1II
1 200 PLN
50823

1919 koperta z wydrukowanym znakiem opłaty.

Fi.Ck6
60 PLN
50824

1919 koperta ze znakiem opłaty.

Fi.Ck6
70 PLN
50825

1919 koperta z wydrukowanym znakiem opłaty.

Fi.Ck6
80 PLN
50826

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 111.

Fi.Cp.16xII
70 PLN
50827

1919 całostka z opłacona odpowiedzią stemplowana grzecznościowo kasownikiem prowizorycznym z Konina.

Fi.Cp3I
100 PLN
50828

1919 wydanie krakowskie, sekternik typ 8a z błędnym nominałem "15 hl." z nadrukiem korygującym cyfry "2" na jedynce, rzadkie, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cp4II
2 000 PLN
50829

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 3, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp8I
500 PLN
SOLD