Auction 111. Postal stationery

51590

1963 statek skandynawski, całostka bez hasła propagandowego i drukiem firmowym na odwrocie, całostki z sygnaturą XII.63 z kompletem ośmiu haseł propagandowych i całostki z sygnaturą VI.64 z kompletem czterech haseł propagandowych.

Fi.Cp233, 233I, 233II
80 PLN
51591

1964 całostki, rocznik: 4 koperty i 21 kart (Fi.226.-).

Fi.Ck.38-40, Cp243 -62b
99 PLN
51592

Fi.Ck38-40, 38I
40 PLN
51593

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, komplet 3 kart (Fi.21.-).

Fi.Cp244-46
15 PLN
51594

1964 kartka lotnicza, całostka z niebieską plamą na znaku opłaty, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp247
100 PLN
51595

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, komplet 8 kart (Fi.66.-).

Fi.Cp248-55
40 PLN
51596

Fi.Cp248-55 + 251I
60 PLN
51597

1965 całostki, rocznik: 2 koperty i 31 kart (Fi.278.-).

Fi.Ck41-2, Cp263-93
140 PLN
51598

1965 barbakan warszawski, koperta z sygnaturą VII.66.

Fi.Ck42
30 PLN
51599

1965 700-lecie Warszawy komplet 8 kart ilustrowanych, czyste (Fi.80.-).

Fi.Cp264-71
50 PLN
51600

1965 700-lecie Warszawy, całostka z uszkodzonym III w sygnaturze III.65.

Fi.Cp275B1
50 PLN
51601

1965 700-lecie Warszawy, całostka z sygnaturą III.69 i hasłem propagandowym 68.

Fi.Cp275III
30 PLN
51602

Fi.Cp283-91
50 PLN
51603

1966 karty pocztowe czyste, rocznik - 22 sztuki (Fi.94,50).

Fi.Cp294-314
45 PLN
51604

1967 całostki, rocznik: 4 koperty i 51 kart w tym Cp316III (Fi.259,50).

Fi.Ck43-46, Cp315-64
140 PLN
51605

1967 koperta lotnicza "Ptasie pióro" z sygnaturą I-68.

Fi.Ck45
40 PLN
51606

1967 koperta lotnicza "Ptasie pióro", koperta z sygnatura VI-67.

Fi.Ck45
20 PLN
51607

1967 koperta lotnicza bez druku barwy czarnej - brak rysunku pióra i napisu POLSKA, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Ck45B1
600 PLN
51608

1967 koperta lotnicza, koperta bez druku barwy czarnej - brak rysunku pióra i napisu Polska, gwarancja Pelczar.

Fi.Ck45B1
600 PLN
51609

1967 koperta lotnicza bez druku barwy fioletowej, gwarancja Pelczar.

Fi.Ck59MK
600 PLN
51610

1967 koperta lotnicza z niespasowanym drukiem kolorów, gwarancja Pelczar.

Fi.Ck59MK
100 PLN
51611

1967 jacht na jeziorach mazurskich, całostka z drukiem podwójnym z sygnaturą III.68.

Fi.Cp316Dp
600 PLN
51612

1967 jacht na jeziorach mazurskich, całostka z drukiem podwójnym z sygnaturą I.68.

Fi.Cp316Dp
600 PLN
51613

1967 jacht na jeziorach mazurskich, całostka z niedodrukiem obrazku znaczka z sygnaturą X.70.

Fi.Cp316MK
150 PLN
51614

1968 karty pocztowe czyste, rocznik - 42 sztuki + dodatkowo 395I (Fi.171.-).

Fi.Cp365-402
75 PLN
51615

1968 Międzynarodowe Biennale Plakatu, kartka makulaturowa bez druku sygnatury, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp375B1
150 PLN
51616

1968 II Międzynarodowe Biennale Plakatu, całostka z brakiem sygnatury z obiegu pocztowego, gwarancja Rzadkosz.

Fi.Cp376B1
100 PLN
51617

1968 30-lecie Zakładów Wytwórczych Aparatury Teletechnicznej, całostka z brakiem druku barwy czarnej, gwarancja i opis Pelczar.

Fi.Cp387MK
550 PLN
51618

1968 700-lecie Goleniowa, całostka z szczątkowym odwróconym drukiem barwy niebieskiej i żółtej, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp392MK
250 PLN
51619

1969 40-lecie PLL "Lot", koperta z sygnaturą VI.70.

Fi.Ck47
40 PLN
51620

1969 koperta lotnicza 40-lecie PLL "Lot" - brak koloru granatowego (brak nominału - 3,40 zł - Fi.600.-), dofrankowana znaczkiem za 60 gr do stosownej opłaty za polecony list miejscowy - 4 zł, grzecznościowo polecona 28.10.72 w urzędzie Warszawa 40, sygnatura koperty (VI.70); gwarancja.

Fi.Ck47 B1
500 PLN
51621

1969 całostki, rocznik: 2 koperty i 24 karty (Fi.114.-).

Fi.Ck47-8, Cp403-26
65 PLN
51622

1970 całostki, rocznik: 4 koperty i 44 karty w tym 437I (Fi.187.-).

Fi.Ck49-52, Cp427-66
70 PLN
51623

Fi.Ck50
50 PLN
51624

Fi.Ck50
50 PLN
51625

1970 Władysław Broniewski, koperta z sygnaturą VI.70.

Fi.Ck51
20 PLN
51626

Fi.Cp464
50 PLN
51627

Fi.Cp466
100 PLN
51628

1971 Wydanie Komitetu Odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie, dla ofiarodawców krajowych wydano kopertę bez znaku opłaty z napisami wyłącznie w języku polskim, w miejscu znaku opłaty sylwetka Zamku i dwuwierszowy napis OPŁATA POCZTOWA/ ZRYCZAŁTOWANA (por.Fischer t.II 2006 s.354); koperta przesłana 23-9.75 miejscowo w Warszawie, okolicznościowy datownik urzędu Warszawa 40 "ODBUDOWA ZAMKU KRÓLEWSKIEGO W WARSZAWIE"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cfk1
100 PLN
51629

Fi.Ck53, 53I
20 PLN