The new auction will start soon

Auction 111. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
47882

1950 "groszy", Kultura Polska (I), ząbkowana seria czysta z dyrekcyjnymi nadrukami "groszy" typu 15 - Poznań 7, tylko wartość 2 zł. (do niedawna bardzo wysoko wyceniana w katalogu Michel, obecnie niekatalogowana) z nadrukiem typu 23A - Warszawa, bardzo dobry stan zachowania, siedem wartości ex-Ćwiertnia, jego gwarancja na każdym znaczku, ósma (2 zł.) gwarancja Krawczyk.

Fi.420-27B
Mi.566-72A
300 PLN
47883

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Kultura polska, nienotowany dotąd znaczek za 1 zł. z fioletowym stempelkiem typu 31, gwarancja Krawczyk.

Fi.420B
Mi.566A 
125 PLN
47884

1950 groszy, parka znaczków z nadrukiem groszy typ 24 w barwie niebieskiej, jeden znaczek z nadrukiem odwróconym, na odwrocie stempelek PPF 1 - Polskiego Przedsiębiorstwa Filatelistycznego.

Fi.421B
50 PLN
47885

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, niedostatecznie opłacony dekoracyjnie ofrankowany list polecony, w tym znaczkami nieodnotowanymi z przedrukiem: Kultura Polska znaczki ząbkowane za 3 zł (I) i 15 zł (II), Kongres Jedności XII 25 zł, dodatkowo Prezydent (rotogr.) 5 zł czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.6.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu; wysłany 10.1.51 z Tarnowa do miejscowości Tuchów, na odwrocie datownik odbiorczy z 11.1; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (same znaczki kasowane Mi.73 euro).

Fi.422B, 435B, 439, 470, 472, 484, 525
Mi.567A, 578A, 582, 612, 621, 623, 657
150 PLN
47886

1950 "groszy - lokalny", Tomaszów Mazowiecki, Kultura polska, nienotowany dotąd znaczek za 5 zł. z fioletowym stempelkiem rzadkiego typu 47, gwarancja Krawczyk.

Fi.423B
Mi.568A 
150 PLN
47887

1950 "groszy" - wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, czysty znaczek za 5+5 zł. z dyrekcyjnym nadrukiem groszy czarnym stempelkiem typu 23 stosowanym w Warszawie, to znaczek z wysoką dopłatą, wycofany już z obiegu i nie notowany w Michlu, mały ślad po podlepce, gwarancja Krawczyk.

Fi.428
40 PLN
47888

1950 groszy nadruk lokalny Niemodlin, znaczek z podwójnym nadrukiem groszy typ 32 w barwie czarnej, gwarancja Czwiertnia.

Fi.429B
50 PLN
47889

1950 groszy nadruk lokalny Bielsko 2, znaczek z podwójnym nadrukiem groszy typ 28 w barwie fioletowej, gwarancja Czwiertnia.

Fi.429B
50 PLN
47890

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, dekoracyjnie ofrankowany list polecony w tym znaczkami nieodnotowanymi z przedrukiem: Kultura Polska II za 20 zł nieząbkowany czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.VIII i 5 zł ząbkowane, Kultura Polska I za 3 zł i 6 zł ząbkowane, wysłany 10.1.51 z Tarnowa do miejscowości Tuchów, datownik odbiorczy z 11.1 na odwrocie; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (same znaczki kasowane Mi.97 euro).

Fi.436A, 422B, 424B, 432B, 471, 525
Mi.579B, 567A, 569A, 575A, 622, 657
200 PLN
47891

1950 "groszy" - brat Albert, czysty znaczek za 2+18 zł. z dyrekcyjnym nadrukiem groszy czerwonym stempelkiem typu 3 stosowanym w Katowicach i Krakowie, to znaczek z wysoką dopłatą, wycofany już z obiegu i nie notowany w Michlu, gwarancja Krawczyk.

Fi.443
50 PLN
47892

1950 list polecony z Siemianowic Śląskich do Czechosłowacji.

Fi.445, 477
10 PLN
47893

1950 groszy, front firmowego listu poleconego z Wrocławia do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.446, 503
Mi.541, 587
20 PLN
47894

1950 "groszy - lokalny", Skolimów, Centaur, nienotowany znaczek za 50 zł. z czarnym stempelkiem typu 44, gwarancja Krawczyk.

Fi.447
Mi.588
150 PLN
47895

1950 groszy, front firmowego listu poleconego z Katowic do Lublina opłaconego znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym.

Fi.447, 474, 524, 527
Mi.482, 553, 562, 625
17 PLN
SOLD
47896

1950 groszy, list polecony z Nowej Soli do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 24 w kolorze zielonym.

Fi.447, 513, 527
Mi.562, 588, 659
200 PLN
47897

1950 groszy, list polecony z Strzemieszyc do Legnicy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze czarnym.

Fi.447, 519, 527
Mi.588, 650, 665
30 PLN
47898

1950 groszy, list firmowy z Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w barwie zielonej i niebieskiej, gwarancja Petriuk.

Fi.447, 520
Mi.588, 651
100 PLN
SOLD
47899

1950 groszy, list polecony z Torunia do Wrocławia opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 1 w kolorze fioletowym.

Fi.448, 449, 474
Mi.483, 484, 625
35 PLN
SOLD
47900

1950 list lotniczy z Płocka do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie nalepki na rzecz "SKRK" Społeczny Komitet Radiofonizacji Kraju.

Fi.448, 453
40 PLN
47901

1950 groszy, front firmowego listu poleconego z Olecka do Gdańska opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 8 w kolorze fioletowym.

Fi.448, 474
Mi.589, 625
20 PLN
47902

1950 groszy, list z Wrocławia do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.448, 524
Mi.589, 656
30 PLN
47903

1950 groszy, list polecony z Radomia do Katowic opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 4 w kolorze fioletowym.

Fi.448, 524
Mi.589, 656
25 PLN
47904

1950 groszy, lotniczy list polecony z Szczecina do Wielkiej Brytanii opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 21 w barwie fioletowej.

Fi.448, 527
Mi.589, 665
50 PLN
47905

1950 groszy, firmowy list polecony z Warszawy wysłany 26.10.50 do Holandii w ostatnim dniu przed reforma walutową.

Fi.449
Mi.484
100 PLN
47906

1950 groszy, list polecony z Kudowy Zdroju do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze czerwonym.

Fi.449, 472, 527
Mi.590, 623, 665
30 PLN
47907

1950 groszy, lotniczy list z Siedlec do Wielkiej Brytanii opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 4 w barwie fioletowej.

Fi.449, 475
Mi.590, 626
40 PLN
47908

1950 groszy, front listu poleconego z Annopola do Lublina opłaconego znaczkami z nadrukiem groszy typ 4 w barwie fioletowej i czarnej, jeden znaczek bez nadruku.

Fi.449, 475, 519
Mi.547, 590, 626
20 PLN
47909

1950 groszy, list polecony z Brzozowa do Krakowa opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym i niebieskim.

Fi.449, 475, 519
Mi.590, 626, 650
30 PLN
47910

1950 groszy, firmowy ekspres polecony z Ścinawy Średniej do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.519, 520
Mi.650, 651
30 PLN
47911

1950 groszy, wycinek z paczki poleconej z Warszawy do Gliwic opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 23 i 24 w barwie fioletowej.

Fi.449, 519, 525, 526
Mi.590, 650, 657, 658
30 PLN
47912

1950 groszy, list ekspresowy z Warszawy do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 23 w kolorze fioletowym.

Fi.449, 520
Mi.590, 651
40 PLN
47913

1950 groszy, list polecony z Sopotu do Wrocławia opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 1 w kolorze fioletowym.

Fi.449, 520, 523
Mi.484, 548, 655
17 PLN
SOLD
47914

1950 groszy, list polecony z Nowej Soli do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze zielonym.

Fi.449, 520,531
Mi.590, 651, 669
200 PLN
47915

1950 groszy, lotniczy list polecony z Radomia do Wielkiej Brytanii opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 4 w barwie fioletowej.

Fi.449, 524
Mi.590, 656
40 PLN
47916

1950 groszy, front listu firmowego z Kalisza do Warszawy opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 12 w kolorze fioletowym.

Fi.453
Mi.603
20 PLN
47917

1950 groszy, list firmowy z Bydgoszczy do Chorzowa opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 2 w barwie zielonej.

Fi.453
Mi.603
90 PLN
47918

1950 "groszy - lokalny", Wielka Wieś na Helu, Bierut, parka znaczków za 2 zł. z czarnym stempelkiem najrzadszego na oryginalnym liście typu 27A, piękny czytelnie odbity datownik z prawie pełną nazwą miejscowości (WIEL)KA WIEŚ NA HELU i datą 18.12.50, piękny stan zachowania, w handlu niespotykany, nigdy nie wystawiany na naszej aukcji, kasowany w Wielkiej Wsi na Helu jest oferowany po raz pierwszy, gwarancja i opis Ćwiertnia.

Fi.470
Mi.621
5 000 PLN
47919

1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, Bierut, pięknie kasowany znaczek za 3 zł. z fioletowym stempelkiem typu 37, pochodzi z historycznej kolekcji A.Roszkowskiego i ma na odwrocie jego gwarancję.

Fi.470
Mi.621
100 PLN
47920

1950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, parka znaczków za 2 zł. z fioletowym stempelkiem dyrekcyjnym z Poznania 3 typu 11 na lewym i lokalnym z Piły typu 41 na prawym znaczku, pięknie zachowana z pełną oryginalną gumą, pochodzi z historycznej kolekcji A.Roszkowskiego.

Fi.470
Mi.621
100 PLN
47921

1950 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny z nadrukami groszy typ 1.

Fi.470
Mi.621 
30 PLN