The new auction will start soon

Auction 111. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
47842

1948 "III ZIMOWE LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA POLSKI" Olsztyn 1, całostka ostemplowana 28.II kasownikiem okolicznościowym w kolorze fioletowym (Myślicki 48 011).

Fi.Cp98
40 PLN
47843

1948 Kultura Polska, blok z 3 sektora w arkuszu drukarskim w ładnym stanie.

Fi.bl.10
Mi.Bl.10
600 PLN
47844

1948 Kultura Polska, kasowany okolicznościowo we Wrocławiu blok z 2 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał cztery sektory, gwarancja.

Fi.bl.10
1 500 PLN
47845

1948 Kultura Polska, blok czysty (Fi.750.-), z 3 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał cztery sektory, bardzo ładny stan zachowania, guma spękana równo na całej powierzchni.

Fi.bl.10
550 PLN
SOLD
47846

1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok z niewielkim uszkodzeniem gumy w lewym górnym rogu, ogólnie bardzo ładny.

Fi.bl.11
Mi.Bl.11
650 PLN
47847

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, oryginalnie kasowany blok z 5 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał sześć sektorów, gwarancja.

Fi.bl.11
1 200 PLN
47848

1948 korespondencja jeńców wojennych, list z Kudowy Zdroju (z sanatorium Bristol) do Niemiec, przesyłka opłacona przez odbiorcę - adnotacja "50" i stempel "Nachgebühr".


80 PLN
47849

1949 lotniczy list polecony z Lublina 18.8.49 do Wielkiej Brytanii.

Fi.400, 438
Mi.433, 473
20 PLN
47850

1949 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wrocław - Jelenia Góra nr 704.

Fi.433A
30 PLN
47851

1949 "IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" Warszawa, stempel okolicznościowy stosowany w październiku 1949 podczas trwania pierwszego po zakończeniu II wojny konkursu, list lotniczy wysłany 17.X z Warszawy do Chicago (Myślicki 49 090); temat - CHOPIN.

Fi.447, 477
Mi.482, 525
200 PLN
47852

1949 5. rocznica powstania w getcie warszawskim, dolny fragment arkusza.

Fi.454
Mi.485
240 PLN
47853

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 3 zł o ząbkowaniu ZL11½ z błędem na poz.20 "mała kropka pod datą 1949"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.492 B
Mi.527
30 PLN
47854

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczki za 3 zł o ząbkowaniu ZL11½ w parce pionowej, dolny z klasycznym błędem na poz.30 "pęknięte litery ZT w POCZTA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.492 B1
Mi.527
80 PLN
47855

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, seria w blokach legitymacyjnych.

Fi.492-4
Mi.527-9
150 PLN
47856

1949 karnet - "VIII KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH".

Fi.492-94
Mi.527-29
40 PLN
47857

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych - seria znaczków ostemplowana okolicznościowo 3.6 na kopercie (Myślicki 49 036).

Fi.492-94
Mi.527-29 
30 PLN
47858

1949 rocznik znaczków czystych (Fi.167.-).

Fi.492-508
Mi.527-43
165 PLN
47859

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.493
Mi.528 
15 PLN
47860

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 5 zł o ząbkowaniu ZL11½ z błędem na poz.23 "kropka nad literą P wyrazu PRACA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.493 B
Mi.528
30 PLN
47861

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 5 zł o ząbkowaniu ZL11½ z błędem na poz.26 "mała kropka na marginesie pod cyfrą 5"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.493 B
Mi.528
30 PLN
47862

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 15 zł o ząbkowaniu ZL11½ z błędem na poz.22 "mała kropka na marginesie pod literą O wyrazu POLSKA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.494 B
Mi.529
40 PLN
47863

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 15 zł o ząbkowaniu ZL11½ z błędem na poz.4 "kropka wewnątrz litery O wyrazu POKÓJ"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.494 B
Mi.529
40 PLN
47864

1949 5. rocznica Manifestu Lipcowego, seria skasowana okolicznościowo na kopercie 29.7 (Myślicki 49 052).

Fi.495-97
Mi.530-32
30 PLN
47865

1949 5. rocznica Manifestu Lipcowego, seria na kopercie skasowana okolicznościowo na kopercie 29.7 (Myślicki 49 052).

Fi.495-97
Mi.530-32 
40 PLN
47866

1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego UPU, serie z odmianami papierów.

Fi.498-500
Mi.533-5
100 PLN
47867

1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego (UPU), seria czysta.

Fi.498-500
Mi.535-37
25 PLN
47868

1949 75 lecie UPU, nie zaakceptowane projekty J.Wilczyka znaczków 498-500 odbite w PWPW w barwie brązowofioletowej, projekty te były drukowane razem z innymi projektami J.Wilczyka w dwunastoznaczkowym arkusikach, eseje na papierze gumowanym, lekkie załamania.

Fi.498-500 EIV-VI
360 PLN
47869

1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego (UPU), ładnie frankowany polecony list lotniczy wysłany 17.1.1950 z Warszawy do Chicago, datowniki odbiorcze na odwrocie; gwarancja.

Fi.498-500, 453, 472
Mi.533-35, 500, 518
120 PLN
47870

1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego, list lotniczy z Czernikowa do Stanów Zjednoczonych, rzadki na korespondencji znaczek za 80 zł.

Fi.500, 440, 446
Mi.475, 481, 535
80 PLN
47871

1949 Kongres Jedności Ruchu Ludowego, seria.

Fi.501-4
Mi.539-42
25 PLN
47872

1949 Sławni Polacy, seria czysta (Fi.40.-).

Fi.505-08
Mi.536-38
30 PLN
SOLD
47873

1949 A.Mickiewicz i A.Puszkin - miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej i A.Mickiewicz - sławni Polacy, nie zaakceptowane projekty J.Wilczyka znaczków 505 i 508 odbite w PWPW w barwie brązowofioletowej, projekty te były drukowane razem z innymi projektami J.Wilczyka w dwunastoznaczkowym arkusikach, eseje na papierze gumowanym, lekkie załamania.

Fi.505E, 508E
240 PLN
47874

1949 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, 50-cio blok.

Fi.508
Mi.543
350 PLN
47875

1949 Adam Mickiewicz i Aleksander Puszkin - miesiąc przyjaźni polsko-radzieckiej, znaczek kasowany.

Fi.508
Mi.543
12 PLN
47876

1949 książeczka Pocztowej Kasy Oszczędności.


20 PLN
47877

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, dekoracyjnie ofrankowany list polecony, w tym znaczkami nieodnotowanymi z przedrukiem: wydanie lotnicze z 1946 5 zł, 25 zł, 30 zł, seria Kongres Jedności 8.XII, Marchlewski; wysłany 11.1.51 z miejscowości Tuchów do Tarnowa, na odwrocie datownik odbiorczy z 12.1; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (same znaczki kasowane Mi.124 euro).

Fi.395, 399, 400, 470, 475, 479-81, 482-84, 512
Mi.A564, A565, B565, 607-12, 621, 626, 649
250 PLN
47878

1950 groszy - lokalny Bielsko 2, firmowy list polecony z Bielska 1 do Warszawy opłacony znaczkiem z lokalnym nadrukiem z Bielska groszy typ 28 w barwie fioletowej i znaczkami z nadrukiem typ 3 w barwie czerwonej, znaczek z nadrukiem lokalnym nie wymieniony w katalogu, znaczek z nadrukiem urzędu pocztowego Bielsko 2 nadany w urzędzie Bielsko 1.

Fi.395, 525
Mi.A564, 657
500 PLN
47879

1950 "groszy - lokalny", Cibórz, wydanie lotnicze, nienotowany dotąd znaczek za 20 zł. z fioletowym stempelkiem typu 39, gwarancja Krawczyk.

Fi.398
Mi.565 
125 PLN
47880

1950 groszy, miejscowy list polecony z Krakowa adresowany do Zbigniewa Mikulskiego opłacony znaczkami z nadrukiem typ 3 w barwie fioletowej, na odwrocie stempel propagandowy.

Fi.449, 513, 520
Mi.556, 590, 651
380 PLN
SOLD
47881

1950 "groszy" - Emil Zegadłowicz, czysty znaczek za 5+15 zł. z dyrekcyjnym nadrukiem groszy czerwonym stempelkiem typu 3 stosowanym w Katowicach i Krakowie, to znaczek z wysoką dopłatą, wycofany już z obiegu i nie notowany w Michlu, gwarancja Krawczyk.

Fi.419
50 PLN