Auction 111. Communist Poland 1945-1952

48122

1950 groszy, wycinek listu nadanego w ambulansie pocztowym na trasie Sulechów - Poznań, znaczki z nadrukiem typ 14 w barwie czerwonej.

Fi.527
Mi.665
20 PLN
48123

1950 groszy, firmowy list z Kamienicy na Śląsku do Warszawy opłacony znaczkiem z nadrukiem lokalnym groszy typ 28 z Bielska 2 w kolorze fioletowy, gwarancja przy znaczku Ćwiertnia.

Fi.527, 531
Mi.665, 669
400 PLN
48124

Fi.527I
Mi.665
30 PLN
48125

1950 Plan 6-letni, obie odmiany znaczka, czyste.

Fi.527I-II
Mi.562a-b
30 PLN
48126

1950 "groszy - lokalny", Brzeg Dolny, plan 6-letni, trzy znaczki za 15 zł. z czarnym, fioletowym i lila stempelkiem bardzo rzadkiego typu 45 (Fi.600.-), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.527II
Mi.665
450 PLN
48127

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 7 jednym z czterech najrzadszych typów dyrekcyjnych, list wysłany 10.II.1951 z Łodzi do Radomia; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Mi.120 euro - znaczek z nadrukiem typu 7 na liście); na odwrocie sygnowane Roszkowski; gwarancja Krawczyk.

Fi.527II
Mi.665
800 PLN
48128

1950 "groszy - lokalny", Rzeszów, plan 6 letni, znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem rzadkiego typu 36, nadruk przesunięty - gwiazdka nie zasłania "zł" i z charakterystycznym brakiem litery "o", gwarancja Ćwiertnia

Fi.527II
Mi.665
500 PLN
48129

1950 "groszy", plan 6 letni, znaczek za 15 zł. z fioletowym stempelkiem rzadkiego dyrekcyjnego typu 22, gwarancja Krawczyk.

Fi.527II
Mi.665
25 PLN
48130

1950 "groszy" mieszana frankatura ze znaczkami w nowej walucie, znaczek z nadrukiem typu 26 na liście poleconym, wysłanym 18.12 z Wałbrzycha do Warszawy, na odwrocie czarny pięciowierszowy stempel propagandowy w ramce "Żądamy zakazu ..." i nietypowy datownik odbiorczy "URZĄD TELEFONÓW M.M.P.I TG." z wyróżnikiem "B".

Fi.527II, 531II
Mi.665, 669
120 PLN
48131

1950 Plan 6-letni, makulaturowa parka z silnie przesuniętą w pionie perforacją.

Fi.527MK
Mi.562
450 PLN
48132

Fi.527MK
Mi.562
250 PLN
48133

1950 Plan 6-letni, cięta makulaturowa parka z niedodrukiem obrazku znaczka i silnym abklaczem na odwrocie, gwarancja na froncie znaczka i fotoatest.

Fi.527MK2
Mi.562
800 PLN
48134

1950 "groszy", 25 rocznica stracenia Wł.Hibnera, Wł.Kniewskiego i H.Rutkowskiego, czysty znaczek za 15 zł. z dyrekcyjnym wrocławskim nadrukiem "groszy" typu 26A w kolorze fioletowym, ex-Ćwiertnia, jego gwarancja i oznaczenie typu na odwrocie.

Fi.528
Mi.666
30 PLN
48135

1950 groszy nadruk lokalny Wielka Wieś, parka znaczków z nadrukiem groszy typ 27B w barwie czerwonej, gwarancja Czwiertnia.

Fi.529
Mi.667
100 PLN
48136

1950 groszy nadruk lokalny Piła, znaczek z nadrukiem groszy typ 41 w barwie czerwonej, gwarancja Czwiertnia.

Fi.529
Mi.667
50 PLN
48137

1950 Światowy Kongres Pokoju, znaczek za 40 gr. z podwójnym moletowaniem litery W, gwarancja

Fi.530 B1
Mi.668
40 PLN
48138

Fi.530, 531 I-II
Mi.668-69
40 PLN
48139

Fi.530B1
30 PLN
48140

1950 100. rocznica śmierci generała Józefa Bema, odmiany papieru.

Fi.532
Mi.670
30 PLN
48141

1950 100. rocznica śmierci generała Józefa Bema, metrykalny znaczek z oznaczeniem walca (1 walec, 1 nakład, 2 moletowanie) i sektora drukarskiego, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.532
Mi.670
60 PLN
48142

1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem na lewym marginesie.

Fi.533
Mi.671
15 PLN
48143

1950 Bolesław Bierut, parka z pustopolem.

Fi.533
Mi.671
15 PLN
48144

Fi.534
Mi.672
15 PLN
48145

Fi.534
Mi.672
15 PLN
48146

Fi.534
Mi.672
15 PLN
48147

Fi.535
Mi.673
20 PLN
48148

1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem.

Fi.535
Mi.673
15 PLN
48149

1950 Bolesław Bierut, znaczek z częściowym abklaczem na odwrocie.

Fi.535
Mi.673
80 PLN
48150

1950 Bolesław Bierut, znaczek z obiegu z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.535
Mi.673
25 PLN
48151

Fi.535
Mi.673
15 PLN
48152

1950 Bolesław Bierut, makulaturowy znaczek z przesuniętą perforacją, gwarancja Walocha.

Fi.535MK
Mi.673
25 PLN
48153

1950 Bolesław Bierut, narożny czworoblok z pustopolami na lewym marginesie.

Fi.536
Mi.674
45 PLN
48154

Fi.536
Mi.674
20 PLN
48155

Fi.536a
Mi.674C
25 PLN
48156

1950 "groszy" znaczek w nowej walucie za 30 gr (Bierut) przedrukowany omyłkowo!!! odmianą nadruku typu 3 powstałą w urzędzie pocztowym Kielce 1 - "uszkodzone litery RO" - gumowa część stempelka do przedruku znaczków, odpadała, więc przytwierdzono ją gwoździem wbitym pomiędzy literami R i O napisu GROSZY - odmiana opisana w PZP t.II s.419; list wysłany 10.12 do Warszawy; z kolei nadruki na znaczkach w nowej walucie z tego urzędu opisano w PZP t.II s.436; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.537
Mi.675
500 PLN
48157

Fi.537
Mi.675
15 PLN
48158

Fi.537
Mi.675
50 PLN
48159

1950 Bolesław Bierut, parka z obiegu z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.537
Mi.675
80 PLN
48160

1950 groszy, list z Wisły 2 do Słupska, koperta z nadrukiem groszy typ 26 w barwie fioletowej.

Fi.537, 541, Ck12IB
60 PLN
48161

Fi.540
Mi.678
50 PLN