The auction will start on 19.04.2024

Auction 110. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
33866

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, czworoblok czystych znaczków z bloku (Fi.260.-).

Fi.306 + 307B
Mi.327 + 328A
240 PLN
33867

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, kasowana seria znaczków z bloku w parkach (Fi.140.-).

Fi.306-07 A, B
Mi.327-28 A, B
120 PLN
33868

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, czysta seria znaczków z bloku w parkach (Fi.260.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.306-07 A, B
Mi.327-28 A, B
240 PLN
33869

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, znaczki kasowane okolicznościowo na wycinku.

Fi.306-07B
Mi.327-28A 
40 PLN
33870

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, znaczek z bloku w doskonałym stanie zachowania.

Fi.308
Mi.329
140 PLN
33871

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, znaczek z bloku skasowany stemplem okolicznościowym.

Fi.308
Mi.329
150 PLN
33872

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, czysty znaczek z bloku (Fi.240.-).

Fi.308
Mi.329
200 PLN
33873

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty ze śladami podlepek na marginesie, znaczek w pięknym stanie, liczony jako znaczek z bloku (Fi.240.-).

Fi.308 (bl.6)
Mi.329
200 PLN
33874

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, 5 gr - frankatura pojedyncza, list (druki) wysłane 28.II.39 z Warszawy ze Związku Towarzystw Gimnastycznych "SOKÓŁ" do Zarządu koła w Wierzbniku, koperta firmowa "ZWIĄZEK TOWARZYSTW GIMNASTYCZNYCH SOKÓŁ W POLSCE ZARZĄD DZIELNICY MAZOWIECKIEJ"; efektowna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - SOKOLSTWO, SPORT.

Fi.310
Mi.331
80 PLN
33875

1938 koperta ze stemplem okolicznościowym XV lecia Związku Filatelistów w Toruniu.

Fi.310
20 PLN
33876

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, niekatalogowana makulatura znaczka za 5 gr., nietypowo klarowny druk, bez gumy, gwarancja.

Fi.310 MK
Mi.331
80 PLN
33877

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna z lwowskimi kasownikami okolicznościowymi na wycinkach.

Fi.310-22
Mi.331-43 
150 PLN
33878

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334, dodatkowo przygotowane z tej samej okazji pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk; czyste (Fi.262.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.310-22, 32-5
Mi.331-43, 34-7
250 PLN
33879

1938-9 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria i dodatkowy znaczek ze zmienionym rysunkiem.

Fi.310-22, 334
Mi.331-43, 355
160 PLN
SOLD
33880

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334; kasowana (Fi.85.-).

Fi.310-22, 334
Mi.331-43, 355
80 PLN
33881

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334; czyste (Fi.232.-), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.310-22, 334
Mi.331-43, 355
190 PLN
33882

1938 karnet - "20 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI" zawierający znaczki serii "historycznej" i pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk; bardzo dobry stan zachowania (znaczki i blok kasowany Mi.170.- euro).

Fi.310-22, bl.7, 32-5
Mi.331-43, Bl.7, 34-7
250 PLN
33883

1938 "WOROCHTA PERŁA UZDROWISK - RAJ NARCIARZY" wyróżnik "e", widokówka datowana 31/XII w Schronisku P.T.T. na Zaroślaku pod Howerlą, wysłana 2.I.1939 z Worochty, dodatkowy stempelek propagandowy schroniska "Zwiedzajcie Park Narodowy/ w CZARNOHORZE/ Kraina Słońca i Śniegu/ - Raj Narciarzy"; w okresie międzywojennym schronisko funkcjonowało od 1927 roku, spłonęło w czasie wojny; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 35 002).

Fi.312
Mi.333
300 PLN
33884

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, pasek trzech makulaturowych znaczków z przesuniętą perforacją i nie dodrukiem obrazka znaczków - znaczek górny uszkodzony - można usunąć, a pozostała parka pięknie prezentuje błąd, gwarancja.

Fi.315MK
Mi.336
250 PLN
33885

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok makulaturowych znaczków z przesuniętą perforacją i zamazanym drukiem obrazka znaczków, gwarancja - ładna prezentacja błędu.

Fi.315MK
Mi.336
400 PLN
33886

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy - druk bardzo małą ilością farby, przesunięcie ząbkowania poziomego w górę.

Fi.315MK
Mi.336 
80 PLN
33887

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, makulaturowy niegumowany znaczek z przesuniętą perforacją i rozmazanym rysunkiem, złamania. Z uwagi na dolny margines ładnie prezentujący błąd przesunięcia.

Fi.315MK
35 PLN
33888

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, makulaturowy znaczek z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.317MK1
Mi.338
80 PLN
33889

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, makulatura znaczka za 1 zł. z przesuniętą skośnie perforacją, w pięknie zachowanym czworobloku (Fi. 320,-).

Fi.320 MK
Mi.341
252 PLN
SOLD
33890

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, makulaturowy znaczek z przesuniętą perforacją poziomą i pionową, na gumie drobne ślady przywarcia do innego znaczka.

Fi.320MK
Mi.341
15 PLN
33891

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, makulaturowa parka znaczków z przesuniętą perforacją górnym marginesem dla lepszej prezentacji błędu.

Fi.320MK
Mi.341
175 PLN
33892

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, makulaturowy gumowany znaczek z rozmazanym drukiem, na gumie drobny ślad przywarcia do innego znaczka.

Fi.320MK
Mi.341
15 PLN
33893

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria stemplowanych znaczków z bloku.

Fi.323-6
Mi.344-7
35 PLN
33894

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok z bloku.

Fi.323-6
Mi.344-7
50 PLN
33895

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczki z bloku.

Fi.323-6
Mi.344-7
50 PLN
33896

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria znaczków z bloku ostemplowanych 28.V.1939 na specjalnych kartach stemplem okolicznościowym "PIERWSZA WYSTAWA ZBIORÓW GDYŃSKIEGO TOWARZYSTWA FILATELISTÓW".

Fi.323-6
Mi.344-7
160 PLN
33897

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok z śladem podlepki na marginesie, znaczki w idealnym stanie.

Fi.323-6 (bl.7)
Mi.344-7 (Bl.7)
70 PLN
33898

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczki z bloku, kasowane.

Fi.323-26
Mi.344-47
30 PLN
33899

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria znaczków z bloku ostemplowanych 28.V.1939 na specjalnych kartach stemplem okolicznościowym "PIERWSZA WYSTAWA ZBIORÓW GDYŃSKIEGO TOWARZYSTWA FILATELISTÓW" (Myślicki 39 011); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.323-26
Mi.344-47 
200 PLN
33900

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości znaczek z bloku 7 (Gabriel Narutowicz) - frankatura pojedyncza, list wysłany 9 III ze Stanisławowa do Lwowa.

Fi.324
Mi.345
50 PLN
33901

1938 wydanie dobroczynne z dopłata na pomoc zimową, seria.

Fi.327-9
Mi.348-50
40 PLN
33902

1938 wydanie dobroczynne z dopłatą na pomoc zimową, seria czysta (Fi.50.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.327-29
Mi.348-50
40 PLN
33903

1938 "III JARMARK POLESKI" Pińsk 1, datownik okolicznościowy przedstawiający lecącą czaplę nad jeziorem, odciśnięty 3.IX na kopercie ze znakiem opłaty Belweder o sygnaturze (X-1937) wysłanej do Warszawy, walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 38 023); temat - PTAKI, FAUNA.

Fi.Ck7
100 PLN
33904

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wodzisław - Rybnik - Katowice nr 605.

Fi.Cp73
60 PLN
33905

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Zakopane nr 139, stempel z wyróżnikiem c.

Fi.Cp76
54 PLN
SOLD