The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 110. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
33826

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku z Ignacym Mościckim, ślady po dwóch załamaniach papieru na marginesach,duży rozmiar - większy niż większości ciętych bloków, gwarancja.

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
850 PLN
33827

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulaturowy niegumowany blok bez druku ozdobnych napisów na marginesach i bez perforacji, rozmiar większy od normalnego bloku, gwarancja.

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
600 PLN
33828

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rzadki gumowany makulaturowy blok bez druku ozdobnych napisów na marginesach i bez perforacji, rozmiar większy od normalnego bloku, gwarancja.

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
900 PLN
33829

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rzadki arkusz nie rozciętych i nie perforowanych czterech bloków bez druku barwy czerwonej, dobry stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
1 800 PLN
33830

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez ozdobnych napisów na marginesie, bez perforacji i bez gumy, co bardzo ciekawe pod znaczkami kontury napisów POCZTA POLSKA - prawdopodobnie lekki schmitzdruck najwyraźniejszego elementu druku, gwarancja i fotoatest Jendroszek.

Fi.bl.4nz MK
1 600 PLN
33831

1937 S/S "PUŁASKI" - widokówka datowana 9.XI wysłana z Rio de Janeiro do Warszawy przez członka załogi S/S "Pułaski", datownik odbiorczy z 3.XII; statek zakupiony w 1930 przez Polskie Transatlantyckie Towarzystwo Okrętowe, jeden z pierwszych polskich transatlantyków pływał na trasie Gdynia-Nowy Jork, a od 1936 Gdynia-Buenos Aires; w czasie II wojny światowej służył jako transportowiec, głownie na Oceanie Indyjskim.


200 PLN
33832

1937 list polecony ze Stanów Zjednoczonych do Sanoka, na odwrocie stempel odbiorczy i tranzytowe z Poznania oraz zalepka kontroli celnej we Lwowie.


100 PLN
33833

1937 "BERGTRANS TOWARZYSTWO ŻEGLUGOWE SPÓŁKA Z OGR. ODP. GDYNIA" 25 gr., frankatura mechaniczna FA-051 na liście firmowym z Gdyni do Pabianic.


180 PLN
33834

1938 list polecony z Łodzi do Gdańska, na froncie zalepka kontroli dewizowej i stempel odbiorczy polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku na odwrocie.

Fi.278, 279
100 PLN
33835

1938 list z Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie do Lwowa.

Fi.278-9
Mi.299-300
50 PLN
33836

1938 "CZYN ZBROJNY WOJSK POLSKICH NA WSCHODZIE 1914-1919 PAKOSŁAW-KRECHOWCE BOBRUJSK-KANIÓW-MURMAŃ JAZŁOWIEC-TAJGA" Warszawa 1, kasownik okolicznościowy z datą 12.V. na miejscowym liście (Myślicki 38 218).

Fi.278-9
100 PLN
33837

1938 "X. KRAJOWE ZAWODY BALONÓW WOLNYCH" Mościce, stempel okolicznościowy stosowany wyłącznie w dniu 8.V na liście (druki) wysłanym do Warszawy, nieczęsty przypadek użycia stempla "balonowego" na zwykłej korespondencji; według Myślickiego stopień rzadkości kasownika - C; dobry stan zachowania (Myślicki 38 007).

Fi.280
Mi.301
100 PLN
33838

1938 widokówka-cegiełka Polskiej Ligi Przyjaciół Zwierząt wysłana 21 XII z Warszawy do Krakowa, opłata za kartę do 5 słów, dodatkowy stempel "ZJEDNOCZENIE T-STW OPIEKI n.ZWIERZĘTAMI R.P. Oddział w Warszawie", dobry stan zachowania.

Fi.280
Mi.301
80 PLN
33839

1938 stempel agencji pocztowej na transatlantyku M/S "Batory" i stempel rejsu inauguracyjnego Triest - Gdynia.

Fi.280
300 PLN
33840

1938 list polecony z Bydgoszczy do Austrii, znaczki unieważnione stemplem okolicznościowym "Witaj gwiazdko złota", na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stempel odbiorczy.

Fi.280, 292, 293
100 PLN
33841

1938 list polecony z Bydgoszczy do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stempel odbiorczy.

Fi.283, 284, 288
80 PLN
33842

1938 S/S "Polonia", list nadany 26.03.38 z rejsu statku pasażerskiego S/S "Polonia" na trasie Konstanca - Stambuł - Hajfa, stempel agencji pocztowej statku, stempel tranzytowe z Stambułu i Lwowa, list na okolicznościowej kopercie papeterii Polskiego Transatlantyckiego Towarzystwa Okrętowego.

Fi.284, 285
240 PLN
SOLD
33843

1938 firmowy list ekspresowy z Dębicy do Austrii, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.284, 294, 296, 299
50 PLN
SOLD
33844

1938 list polecony z Warszawy (urząd telekomunikacyjny) do Czechosłowacji, stempel kontroli dewizowej. Nadawcą listu jest Tadeusz Kotarbiński - polski filozof, logik i etyk, czołowy przedstawiciel szkoły lwowsko - warszawskiej, jeden z najbardziej znanych polskich filozofów analitycznych.

Fi.284, 296
250 PLN
33845

1938 "KANONIZACJA BŁ. ANDRZEJA BOBOLI 17.IV.1938r. KOMITET PIELGRZYMKI DO RZYMU WARSZAWA, ŚW.JAŃSKA 15" Warszawa 2 (wyróżnik *d*), doskonałej jakości odbitka wirnika okolicznościowego na kopercie okienkowej wysłanej 2.IV; dobry stan zachowania (Myślicki 38 106).

Fi.284I
Mi.305I
100 PLN
33846

1938 list polecony z Nekli do Poznania.

Fi.288
Mi.309
20 PLN
33847

1938 list polecony z Krakowa do Stanów Zjednoczonych, stempel kontroli dewizowej, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.289
80 PLN
33848

1938 miejscowy list ze Lwowa, stempel okolicznościowy "Semper Fidelis".

Fi.294
Mi.315
25 PLN
33849

1938 dowód przyjęcia prenumeraty na czasopisma Mrocza k. Bydgoszczy.

Fi.294
60 PLN
33850

1938 I Lwowskie Zawody Balonowe, stempel okolicznościowy z okazji Krajowej Wystawy Lotniczej.

Fi.294
80 PLN
33851

1938 kartka nadana z agencji pocztowej na Kasprowym Wierchu.

Fi.294
60 PLN
33852

1938 "CZYN ZBROJNY WOJSK POLSKICH NA WSCHODZIE 1914-1919 PAKOSŁAW-KRECHOWCE BOBRUJSK-KANIÓW-MURMAŃ JAZŁOWIEC-TAJGA" Warszawa 1, kasownik okolicznościowy na liście z Warszawy do Przemyśla.

Fi.294
80 PLN
33853

1938 stempel okolicznościowy "KRAJOWA WYSTAWA LOTNICZA WE LWOWIE 29.V. - L.O.P.P. - 29.VI" i datownik "LWÓW KRAJOWA WYSTAWA LOTNICZA" z wyróżnikiem "b" na kartce okolicznościowej wystawy nadanej 26.6.38 do Lwowa, oba stemple o wysokim stopniu rzadkości C (Myślicki 38011 + 38014), znaczki L.O.P.P., dekoracyjny i rzadki walor.

Fi.295
200 PLN
33854

1938 list polecony z Warszawy do Szwecji, nalepka kontroli dewizowej.

Fi.295, 305
Mi.316, 326
80 PLN
33855

1938 kartka z Cieszyna 2.10.38 do Śmigiel k. Poznania, po zajęciu Zaolzia, stempel propagandowy BOHATERSKIE ZAOLZIE /WRÓCIŁO DO POLSKI", kartka wykonana z pudełka po papierosach, unikalne.

Fi.296
400 PLN
33856

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Hel - Gdynia nr 235, widokówka portu w Helu.

Fi.296
80 PLN
33857

1938 pocztowe zlecenie inkasowe z Kępna.

Fi.297
55 PLN
33858

1938 "POZNAJ LETNISKO SKOLE" Skole, ozdobny kasownik na liście z oryginalnego obiegu pocztowego, Myślicki 37 015.

Fi.298
40 PLN
33859

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, karnet okolicznościowy.

Fi.300
40 PLN
SOLD
33860

1938 150. rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych.

Fi.305
Mi.326
12 PLN
33861

1938 150. rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych, list polecony nadany z warszawy w pierwszym dniu obiegu do Francji, na odwrocie zalepka kontroli dewizowej i stempel odbiorczy.

Fi.305
Mi.326
150 PLN
33862

1938 150. rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych, wieloblok.

Fi.305
Mi.326
75 PLN
33863

1938 150. rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych, sześcioblok.

Fi.305
Mi.326
60 PLN
33864

1938 list polecony z Skoczowa do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie zalepka kontroli dewizowej i stemple odbiorcze.

Fi.305
80 PLN
33865

1938 list polecony z Skórcza do Niemiec, na odwrocie zalepka kontroli dewizowej i stempel odbiorczy.

Fi.305
80 PLN