The auction will start on 19.04.2024

Auction 110. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
33626

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok.

Fi.260
Mi.281
270 PLN
SOLD
33627

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. na wycinku z czytelnie odbitym stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260
Mi.281
100 PLN
33628

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek z rzadkim znakiem wodnym Zn.W.II.D, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.260D
Mi.281
140 PLN
33629

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczne w Toruniu, czworoblok na papierze ze znakiem wodnym II.D, gwarancja i opis Weźranowski.

Fi.260D
Mi.281
400 PLN
33630

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, marginesowa parka znaczków za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.500.-), gwarancja Łaszkiewicz, z opisem Schmutz.

Fi.260D
Mi.281Y
450 PLN
33631

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D trąbki w dół (Fi.250.-) na wycinku z karnetu ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260D
Mi.281Y
175 PLN
33632

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim i świetnie widocznym położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.250.-), czysty z pełną oryginalną gumą.

Fi.260D
Mi.281Y
200 PLN
33633

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół, na miejscowym liście (opłata niezgodna z taryfą) przesłanym 21.V w Toruniu, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym.

Fi.260D
Mi.281Y 
120 PLN
33634

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
400 PLN
33635

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.180.-).

Fi.261
Mi.282
140 PLN
33636

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
300 PLN
33637

1933 znaczek z dziurkowaniem firmowym "M" z Poznania.

Fi.261
60 PLN
33638

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, frankatura mieszana - list polecony wysłany 5.III.34 z miejscowości Michałowo-Niezabudka do Wilna, datownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania.

Fi.261, 253
Mi.282, 274
40 PLN
33639

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty, perforacja 11½ (Fi.330.-).

Fi.262
Mi.283
250 PLN
33640

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty na podlepce.

Fi.262
Mi.283 
60 PLN
SOLD
33641

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek z obiegu pocztowego Dubiecko na papierze z rzadkim znakiem wodnym Z.W IID, gwarancja Wiatrowski.

Fi.263D
Mi.284
70 PLN
33642

1933 kartka z Suwałk do Chorzowa, stempelek opłaty ulgowej, stempelek "K.O.P. / Batalion Suwałki" - pododdział piechoty Korpusu Ochrony Pogranicza, stąd niższe ale prawidłowe porto.

Fi.281
360 PLN
33643

1933 kartka z Wilna z wirnikiem propagandowym poczty.

Fi.Cp73
10 PLN
33644

1933 zaświadczenie szkolne z Uniwersytetu Jagiellońskiego upoważniające do zniżki na przejazd koleją, liczne stemple kas biletowych dokumentujące wykorzystanie zaświadczenia m.in. Worochta, Kołomyja


350 PLN
33645

1933 list polecony z Banku Handlowego w Warszawie do Niemiec opłacony frankaturą mechaniczną banku "C.5.", na odwrocie stempel niemieckiego ambulansu na trasie Wrocław - Bytom.


90 PLN
33646

1933 druk opłacony gotówką z Warszawy z wirnikiem "WYSTAWA ELEKTROTECHNICZNA S.E.P. 11-19.VI.1933. WARSZAWA - POLITECHNIKA".


35 PLN
33647

1934 firmowy list polecony z Łodzi do Stanów Zjednoczonych, ciekawa frankatura, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.221, 223, 269
Mi.229, 231, 290&nbs;
100 PLN
33648

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Chełm - Brześć nad Bugiem nr 455 z wyróżnikiem a.

Fi.242
40 PLN
33649

1934 list z Jasła do Warszawy.

Fi.251, 254
Mi.272, 275
30 PLN
33650

1934 kartka z Warszawy do Wielkiej Wsi, wirnik propagandowy "ŚWIĘTO HUCULSZCZYZNY WOROCHTA - ŻABIE 7, 8 LIPCA 1934".

Fi.252
80 PLN
33651

1934 list polecony z Poznania nadany 5.7.34 do Niemiec, list nadany w urzędzie pocztowym Poznań 3 dworzec, stempel i erka poznań 3 z wyróżnikiem "dw", na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.252, 256, 261
300 PLN
33652

1934 list polecony z Siedlec 20.8.34 do Warszawy.

Fi.258
Mi.279 
30 PLN
33653

1934 perforacja firmowa S & Z — Schneider & Zimmer, młyny w Lesznie Wlkp., znaczek z dziurkowaniem firmowym skasowany 29.1 w urzędzie Leszno 1; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.263G
Mi.284
60 PLN
33654

1934 kartka z Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie 9.V.34 z kasownikiem okolicznościowym.

Fi.264
Mi.285 
180 PLN
33655

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria w czworoblokach stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6
400 PLN
33656

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, seria w czworoblokach, fotoatest Walocha.

Fi.264-5
Mi.285-6
2 000 PLN
33657

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczne w Katowicach, karnet okolicznościowy.

Fi.264-5
Mi.285-6
250 PLN
33658

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria w idealnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.264-5
Mi.285-6
550 PLN
33659

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria pięknie kasowana okolicznościowo na jednym wycinku, gwarancja.

Fi.264-65
Mi.285-86
120 PLN
33660

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, dekoracyjny prawidłowo opłacony miejscowy list polecony ofrankowany obydwoma znaczkami z nadrukiem, przesłany 6.V w Katowicach, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA", okolicznościowy stempelek polecenia, na froncie okrągła pieczątka "ŚLĄSKI ZWIĄZEK FILATELISTÓW KATOWICE" i pomarańczowa winietka wystawowa, na odwrocie pieczątka nadawcy "Komitet Wystawowy I. Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej Katowice 1934 r." i datownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 007 i 202).

Fi.264-65
Mi.285-86
200 PLN
33661

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta w czworoblokach (Fi.2600.-), dodatkowo znaczek za 30 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu Wz.II.L (Fi.1800.-), położenie znaku "ustniki w lewo" doskonale widoczne na skanie od strony gumy; to pełen zestaw bo na znaczku za 20 gr. różne położenia znaku wodnego nie występują, gwarancja Schmutz, z oznaczeniem położenia znaku wodnego Kapkowski.

Fi.264-65
Mi.285-86
4 200 PLN
33662

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria w czworoblokach pięknie kasowana okolicznościowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.264-65
Mi.285-86
600 PLN
33663

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta w pięknym stanie (Fi.650.-), gwarancja Ćwiertnia.

Fi.264-65
Mi.285-86
600 PLN
33664

1934 20-lecie wymarszu Legionów - J.Piłsudski, seria czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.266-67
Mi.287-88
80 PLN
SOLD
33665

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, pojedyncza frankatura na widokówce wysłanej z Pilicy, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej - bardzo późne użycie.

Fi.268
40 PLN