The auction will end on 03.10.2022

Current auction Communist Poland 1945-1952

36106

Fi.346
Mi.388
150 PLN
Bid
36107

1944 R.T.R.P., parka znaczków z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Walocha.

Fi.346
50 PLN
Bid
36108

1944 R.T.R.P., marginesowy znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z III walca na poz.99 "kreska na drugim piórze prawego skrzydła" i brakiem otworu perforacji poziomej, gwarancja i opis.

Fi.346 B
Mi.387
60 PLN
Bid
36109

1944 R.T.R.P. - DRUK NA SKLEJONEJ TAŚMIE PAPIERU, marginesowa parka znaczków przedrukowych za 3 zł./25 gr. wydrukowana w miejscu sklejenia wstęgi papieru znaczka podstawowego - taki znaczek podstawowy katalogowany jest jako 343 MK8 (Fi.3600.-), z nadrukiem R.T.R.P. nie jest katalogowany, a jedyna znana wartość z serii miast z nadrukiem "Częstochowa' jest wyceniana -.-, na naszej aukcji nigdy nie było znaczka z tych wydań drukowanego na sklejonej wstędze papieru, bardzo ładny stan zachowania, na marginesie sygnatura Zet-Ka, gwarancja i opis pozycji Schmutz.

Fi.346/343 MK8
Mi.388
18 000 PLN
Bid
36110

1944 R.T.R.P., parka znaczków z poz. 48, 58, nadruk z dolnej części arkusza z silnie przesunięty w górę - nominał na dole znaczka, górny znaczek z podwójnym nominałem, tylko 10 znaczków z tak przedrukowanego arkusza mogło mieć podwójny nominał, gwarancja i oznaczenie pozycji Krawczyk.

Fi.346MK
Mi.388
800 PLN
Bid
36111

Fi.346MK
Mi.388
150 PLN
Bid
36112

Fi.346MK1
Mi.388
7 500 PLN
Bid
36113

Fi.346MK1
Mi.388
5 000 PLN
Bid
36114

1944 R.T.R.P. - JEDNOSTRONNIE CIĘTY, unikalny narożny znaczek za 3 zł./25 gr. bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkiem a marginesem (Fi.7500.-), na oryginalnym miejscowym liście poleconym nadanym 8.2.45 w Lublinie, na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 347 i kasownik odbiorczy; gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.346MK1
Mi.388
18 000 PLN
Bid
36115

Fi.VI-VII
29 000 PLN
Bid
36116

1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, marginesowa parka odbitek kontrolnych na różowopomarańczowym papierze z poz. 46 i 47, obie typu 2 z kwadratową kropką po gr., zwraca uwagę nietypowy bardzo szeroki margines w arkuszu, gwarancja.

Fi.VIII-XXII P
Mi.Krakau nicht ausgegeben
1 200 PLN
Bid
36117

Fi.VIII-XXa, XIX-XXb
9 000 PLN
Bid
36118

Fi.Vb MK1
700 PLN
Bid
36119

1944 Goznak, czworoblok znaczków; za 25 gr. w kolorze jasnobrązowoczerwonym - druk typograficzny, bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami (Fi.4400.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Vb MK2
Mi.383b UMw
4 000 PLN
Bid
36120

1944 Goznak, parka znaczków niedoszłych do obiegu wydrukowana techniką typograficzną bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, fotoatest Wysocki.

Fi.VbMK2
2 000 PLN
Bid
36121

Fi.X
500 PLN
Bid
36122

Fi.XI
450 PLN
Bid
36123

Fi.XIII
1 000 PLN
Bid
36124

Fi.XV
650 PLN
Bid
36125

1944 "Opłata pocztowa uiszczona gotówką ...... gr.", niebieski stempelek opłaty gotówkowej na liście przesłanym 7.8 miejscowo w Lublinie, trzywierszowy stempelek "Opłata pocztowa uiszczona gotówką ...... gr." z wpisaną wysokością pobranej opłaty "50", u góry dopisana liczba "345" (numer przesyłki?); okupacyjny datownik Lublin 1 z wyróżnikiem "r"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego; gwarancja.

500 PLN
Bid
36126

70 PLN
Bid
36127

60 PLN
Bid
36128

75 PLN
Bid
36129

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek z podwójnym nadrukiem z poz. 28, jeden z najrzadszych i najwyżej wyceniony błąd Polski Ludowej (katalog Fischer 75.000,- zł), błędnodruk pochodzący z jedynego 30-to znaczkowego arkusza, bardzo rzadko oferowany i poszukiwany, gwarancja Schmutz.

Fi.347Np
Mi.389DD
62 000 PLN
Bid
36130

Fi.347a
Mi.389
200 PLN
Bid
36131

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, cieniowany dziesięcioblok znaczków za 5 zł./25 gr. w kolorach od ciemnobrązoworóżowych po lewej, poprzez brązoworóżowe i dwa jasnobrązoworóżowe do brązoworóżowych po prawej, wersja drukowana na odwrocie niemieckiego urzędowego papieru kancelaryjnego z nagłówkiem "Deutsche Post Osten ... Chopinstr.9"; wiele błędów: na poz.22 "plamka nad TA", na poz.23 "PÓLSKA", na poz.24 unikalny "duża barwna plama nad 22" (liczymy jak kolejny Fi.+500%), na poz.25 z najmniejszym prostokątem zasłaniającym nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm) występujący tylko w części nakładu błąd "uszkodzona cyfra 3 w 1863." (Fi.+500%), na poz.26 występujący w małej części nakładu "plama w tle obok szyi" (Fi.+150%), a na poz.29 prostokąt z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu opisywanym jako "uszkodzony prostokąt", niespotykane nagromadzenie odmian i błędów - licząc tylko podstawowe znaczki i cztery wyróżnione dopłatą błędy to 5960.-, gwarancja opis wszystkich kolorów i błędów Schmutz.

Fi.347a B
Mi.389
6 000 PLN
Bid
36132

Fi.347a B
Mi.389
240 PLN
Bid
36133

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, marginesowy sześcioblok znaczków za 5 zł./25 gr. w kolorze brązowaworóżowym z ciekawym zestawem niekatalogowanych, ale znaczących błędów: na poz.15 "kropka po A w POLSKA", na poz.18 "plama na czole", na poz.19 "połączone S i K w POLSKA", a na poz.20 "z w zł. z pętelką", gwarancja opis koloru i wszystkich błędów Schmutz.

Fi.347a B
Mi.389
3 200 PLN
Bid
36134

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, parka znaczków w barwie brązowaworóżowym drukowanych na odwrocie niemieckiego urzędowego papieru kancelaryjnego, lewy znaczek z występującym w niewielkiej części nakładu błędem z poz. 26 "plama w tle obok kołnierzyka", fotoatest Walocha.

Fi.347a B11
Mi.389
680 PLN
Bid
36135

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, unikalny narożny znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze brązoworóżowym, z mocno przesuniętym w górę drukiem znaczka podstawowego i dodatkowo z błędem nadruku występującym na poz.1 w części nakładu "rozdzielony prostokąt", gwarancja z opisem koloru i błędu Schmutz.

Fi.347a MK3 B1
Mi.389
4 000 PLN
Bid
36136

Fi.347aa
Mi.389
180 PLN
Bid
36137

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze jasnobrązoworóżowym, z rzadkim niekatalogowanym błędem "plama na włosach" (inne takie błędy Fi.+200%), dodatkowo to wysoko wyceniana odmiana na cienkim papierze (Fi.3x), gwarancja z opisem koloru, błędu i papieru.

Fi.347aa B
Mi.389
1 500 PLN
Bid
36138

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek cięty w barwie brązowaworóżowej, gwarancja i opis.

Fi.347ab
Mi.389
180 PLN
Bid
36139

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek na rzadkim papierze cienkim w barwie ciemno brązowaworóżowej z błędem z poz. 26 występującym w części nakładu "plama obok szyi", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347ac B18
Mi.389
1 000 PLN
Bid
36140

Fi.347ad B13
Mi.389
800 PLN
Bid
36141

Fi.347ad nz
Mi.389U
15 000 PLN
Bid
36142

1945 znaczki trzech wydań stemplowane na kopercie stemplem prowizorycznym upt. Warszawa 23, znaczek z Trauguttem w barwie brązoworóżowej, gwarancja z opisem na odwrocie.

Fi.347ae, 343, 345, 346
600 PLN
Bid
36143

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, czworoblok znaczków za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze jasnobrązowoczerwonym drukowany na odwrocie niemieckiego urzędowego papieru kancelaryjnego (cieńszy 0,075 mm, a na odwrocie napis LUBLIN Chopinstr. 9), prawy górny znaczek na poz.25 ma najmniejszy prostokąt zasłaniający nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm), ale nie ma błędu "uszkodzona cyfra 3 w 1863.", lewy dolny na poz.29 ma prostokąt z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu opisywanym jako błąd, a na znaczku podstawowym z poz.30 są występujące w niewielkiej części nakładu błędy "plama nad głową" i "kropka przed literą T", gwarancja i opis koloru Schmutz.

Fi.347b B
Mi.389
2 400 PLN
Bid
36144

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, marginesowy znaczek za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze jasno czerwonobrązowym ładnie skasowany w Otwocku datownikiem z epoki (Fi.370.-), niestety bez widocznej daty, oznaczony 347ba i sygnowany stempelkiem CEZARY ŻAK.

Fi.347ba
Mi.389
320 PLN
Bid
36145

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązowawoczerwonej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347be
Mi.389
400 PLN
Bid