Auction 110. General Government

35016

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt.

50 PLN
35017

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt na towary bawełniane.

40 PLN
35018

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt na wyroby skórzane.

40 PLN
35019

2 000 PLN
35020

1943 zestaw znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w czworoblokach.

300 PLN
35021

1943 pokwitowanie opłaty telefonicznej, stempel pośrednictwa pocztowego w Palecznicy.

75 PLN
35022

1943 formularz przekazu pieniężnego.

80 PLN
35023

1943 koperta do telegramu z sygnaturą 1.43.

80 PLN
35024

1943 koperta do telegramu z sygnaturą 8.43.

80 PLN
35025

80 PLN
35026

1943 potwierdzeni odbioru przesyłki.

30 PLN
35027

1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, całostka wysłana 28.10 z Lizbony do miejscowości Święcice, liczne stempelki cenzury portugalskiej i niemieckiej, walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo zgięta).

130 PLN
35028

1943 siedem różnych talonów materiałowych (Prämienmarke) o wartości 1 punkt.

130 PLN
35029

1943 koperta do korespondencji służbowej pocztowej.

40 PLN
35030

600 PLN
35031

1944 Okupacja Niemiecka Terenów Polskich anektowanych przez ZSRR - Włodzimierz Wołyński - poczta pomocnicza, znaczek 3 wydania poczty pomocniczej zorganizowanej w okresie wycofywania się armii niemieckiej o najwyższym nominale w serii 60+90 Pf. - opłacano nim dostarczenie przesyłki do najbliższej dalej działającej poczty, gdzie dodawano na list frankaturę z wydania przedrukowego "UKRAINE" lub znaczków Generalnej Guberni, nadruk HILFPOST / Wladimir-Wolynsk (Ukr.), papier biały kredowany z połyskiem, gumowany, ząbkowanie 11, wysoka wycena katalogowa (Fi.1200.-), bardzo ładny stan zachowania.

Fi.21
Mi.25
1 200 PLN
35032

1944 miejscowy list polecony w kopercie firmowej nadany 7.VII w urzędzie Kraków 9, nietypowy mały (24 mm) datownik nadawczy z wyróżnikiem "*a*"; datownik odbiorczy Kraków 1 na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.69, 111
90 PLN
35033

1944 kartka formularz Polskiego czerwonego Krzyża w Kielcach do Dobrzyszyc, stempel i formularz PCK.

Fi.75
130 PLN
35034

1944 kartka z Warszawy stemplowana kasownikiem propagandowym "Feldpost Päckche" (niekompletnie odbity). Fischer 400 zł

Fi.75, Xb
180 PLN
35035

1944 list z Krakowa do protektoratu Czech, wirnik propagandowy.

Fi.78
25 PLN
35036

1944 list polecony z Tarnowa do Pragi, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.78, 84
10 PLN
35037

1944 przekaz paczkowy z Węgrowa do Niemiec, na odwrocie stempel urzędu celnego w Berlinie.

Fi.86, 110, 111
100 PLN
35038

Fi.111, Cp9b; 36
40 PLN
35039

Fi.117-9
10 PLN
35040

1944 55. urodziny Hitlera, seria naroznikowa.

Fi.117-9
120 PLN
35041

Fi.117-19
30 PLN
35042

1944 55. urodziny A.Hitlera, seria znaczków na ozdobnym blankiecie papeterii "krakowskiej" skasowana okolicznościowo 20 kwietnia w pierwszym dniu obiegu w Krakowie właściwym stemplem okolicznościowym.

Fi.117-19; 37
50 PLN
35043

Fi.117-119; 37
40 PLN
35044

Fi.120-4
20 PLN
35045

Fi.120-24 Pw1
50 PLN
35046

Fi.120-24 Pw2, 122 B2
150 PLN
35047

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, lewy górny znaczek z błędem "uszkodzona ramka na lewo od 30".

Fi.122B1
50 PLN
35048

Fi.125
1 200 PLN
35049

Fi.125
2 800 PLN
35050

Fi.125; 38
400 PLN
35051

Fi.125; 38
180 PLN
35052

1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł ząbkowany, arkusik - sektor 1 (Fi.1000.-, Mi.300 euro), słabszy stan zachowania (prawy górny róg złamany, w trzech miejscach niewielkie przywarcia na gumie).

Fi.125a
700 PLN
35053

Fi.125b
250 PLN
35054

Fi.Cp8II
175 PLN
35055

Fi.Cp9
72 PLN