The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 110. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
34936

1942 znaczek na kopercie skasowany okolicznościowo 19.XI.1943 w Krakowie stemplem okolicznościowym z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym.

Fi.35
50 PLN
34937

1942 list ekspresowy z Warszawy do Szwajcarii, list adresowany do polskiego żołnierza internowanego w Szwajcarii, zalepka i stempelek cenzury szwajcarskiej na oderwanej zalepce cenzury niemieckiej, stempelek cenzury szwajcarskiej, na odwrocie stempelki kierunkowe i stempel odbiorczy.

Fi.48, 86
400 PLN
34938

1942 list polecony wysłany z agencji pocztowej w Koźmicach Wielkich do Krakowa, czarny dwuwierszowy stempelek "Kozmice Wielkie über Krakau 2" odciśnięty prawidłowo obok znaczków, które skasowano 20.6 w urzędzie pocztowym Kraków 2, na odwrocie datownik odbiorczy urzędu Kraków 1; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.49, 72
54 PLN
SOLD
34939

1942 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w z Czernijowie koło Stanisławowa ambulansem pocztowym na trasie ze Lwowa.

Fi.67
72 PLN
SOLD
34940

1942 miejscowa kartka z oddziału Polskiego czerwonego Krzyża w Lublinie, formularz PCK.

Fi.67
150 PLN
34941

1942 list polecony z Łukowa do Knyszyna, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.70, Ck2I
60 PLN
34942

1942 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w miejscowości Zdziarzec do Krakowa, ramkowy stempel agencji pocztowej "Zdziarzec / über Debica / Distr. Krakau", znaczek unieważniony datownikiem Dębicy.

Fi.75
32 PLN
SOLD
34943

1942 list z Tomaszowa Mazowieckiego do Niemiec, nalepka NSDAP na pomoc zimową.

Fi.75
80 PLN
34944

1942 kartka z Sieprawia do Kielc, stempel pośrednictwa pocztowego w Sieprawiu przez Kraków, rzadki wirnik okolicznościowy z Krakowa z okazji drugiej rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.75, VI
250 PLN
34945

1942 znaczek na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444(3.41) ostemplowany okolicznościowo 14.8 w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.75; Fp1c; 22
20 PLN
34946

1942 kasownik okolicznościowy z Lublina z okazji 600-lecia miasta.

Fi.85
10 PLN
34947

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, komplet znaczków z perforacją ZG 14:14½ (odmiana a) o nominałach: 1,00 zł, 1,20 zł i 1,60 zł, w arkuszu sprzedażnym w dobrym stanie zachowania.

Fi.86a-88a ark.
600 PLN
34948

1942 portret A.Hitlera, makulaturowe parki znaczków ciętych.

Fi.86nz, 88nz, 110-2nz
150 PLN
34949

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,00 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.86nz ark.
600 PLN
34950

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,60 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.88nz ark.
600 PLN
34951

1942 53. urodziny Adolfa Hitlera, seria stemplowana okolicznościowym kasownikiem.

Fi.89-91
20 PLN
34952

1942 urodziny Hitlera, seria wydana na japońskim papierze z dolnym marginesem z napisem "STAATSDRUCKEREI WIEN", skasowana w dniu wejścia do obiegu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.89-91
30 PLN
34953

1942 600-lecie Lublina, seria w arkuszach sprzedażnych, marginesy w słabszym stanie.

Fi.92-5 ark.
500 PLN
34954

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków z gapami na górnych marginesach na widokówce (panorama Zamku i staw na Podzamczu) skasowana okolicznościowo 3.X w Lublinie stemplem okolicznościowym, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.92-95 Pw1; 22
60 PLN
34955

1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria w narożnych czworoblokach.

Fi.96-100
45 PLN
SOLD
34956

1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa narożnikowa seria z oznaczeniem na dolnym marginesie STICH: + podpis rytownika i STAATSDRUCKEREI WIEN X.1942 (Fi.+200% dopłaty), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.96-100 Pw4+Pw2
80 PLN
34957

1942 3. rocznica utworzenia GG, seria znaczków na ozdobnym blankiecie papeterii "krakowskiej" skasowana okolicznościowo 19.XI w Krakowie stemplem okolicznościowym z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym.

Fi.96-100, 35
80 PLN
34958

1942 FDC - 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria znaczków na kopercie skasowana okolicznościowo 20.11 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu, odciśnięty numer kolejny "0003"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.96-100; 26
50 PLN
34959

1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria na kopercie ostemplowana okolicznościowo 19.XI.1943 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym.

Fi.96-100; 35
60 PLN
34960

1942 kasownik okolicznościowy wystawy sztuki z Krakowa na liście do Niemiec.

Fi.97
45 PLN
34961

1942 kartka z Grodziska do Karolówki, całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp3II
50 PLN
34962

1942 całostka z sygnaturą III.42.

Fi.Cp9II
10 PLN
34963

1942 kartka z Radomska do Krakowa.

Fi.Cp9II
10 PLN
34964

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 16.IX z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
50 PLN
34965

1942 widoki zabytkowych budowli, całostka z sygnaturą I.44.

Fi.Cp9c
30 PLN
34966

1942 formularz korespondencyjny działu wydawania przesyłek zagranicznych przy upt.Warszawa 1 - nadruk wykonany na polskiej całostce za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem; formularze te służyły jako wezwanie i zarazem przepustka do odbioru paczki zagranicznej, przy wejściu do działu były przedzierane przez wartownika pocztowego, a wchodzący otrzymywał tylko połowę formularza ze swoimi danymi, którą to połówkę oddawał przy wyjściu; niezwykle rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Fcp4
3 000 PLN
34967

1942 list urzędowy z Tarnopola do Opawy.

Fi.U21
20 PLN
34968

1942 "Goniec Krakowski die polnische Tageszeitung für den Distrikt Krakau" 000 gr, próbna frankatura mechaniczna z datą 9.4.42 na formularzu kartkowym niemiecko-polskim (Fi.1c), na odwrocie którego podano maszynopisem "Frankotyp Modell C 8922 Zeitungsverlag Krakau-Warschau, Krakau, Poststr.1 5.11.1942 1 / 9.4.42"; do tej pory nieznana z odbitek obiegowych, w fundamentalnej dla tego działu III-tomowej pracy "Polskie frankatury mechaniczne", której autorem jest T.Hampel, nie ma nawet wzmianki o tej frankaturze!!! wycena według katalogu Fischera "-,-"; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.


Mi.18e P
4 000 PLN
34969

1942 kenkarta (Kennkarte), wystawiona 22.V w Przemyślu, używana jeszcze w okresie powojennym, dokument w słabszym stanie zachowania (strona tytułowa oddzielona).


40 PLN
34970

1942 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, frankatura mechaniczna na dekoracyjna kopercie druków wysłanych 7.5 z Berlina do Krakowa, zwraca uwagę niecodzienna kombinacja odbitek frankownicy 3 + 1 fen; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


60 PLN
34971

1942 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, polecona widokówka wysłana 15.VII z Ascona w Szwajcarii do Warszawy, ; stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu; datownik odbiorczy "WARSCHAU NO 2" z wyróżnikiem "d", efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


160 PLN
34972

1942 WHW SPENDENMARKE 1941-1942 - znaczek kwestarski NSDAP za 20 gr., dochód ze sprzedaży przeznaczony był na pomoc zimową dla Niemców.


80 PLN
SOLD
34973

1942 koperta do telegramu z sygnaturą 6.42.


80 PLN
SOLD
34974

1942 druk do zbiorczych przesyłek wewnątrzpocztowych.


40 PLN
SOLD
34975

1943 "Zeitungsverlag Krakau -Warschau G.m.b.H. Krakau, Poststr.1" - 16 gr frankatura mechaniczna, odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 9.12 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.3a
700 PLN