The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 110. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
34976

1943 miejscowy list z Krakowa z rzadkim wirnikiem "Hauptgruppe Gewerbliche Witrschaft und Verkehr in der Zentralkammer", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.9
500 PLN
34977

1943 list firmowy z Krakowa do Rudnik z rzadkim wirnikiem "Hauptgruppe Gewerbliche Witrschaft und Verkehr in der Zentralkammer".

Fi.9
450 PLN
34978

1943-1944 "Hauptgruppe Gewerbliche Wirtschaft und Verkehr in der Zentralkammer" - frankatury mechaniczne za: 6, 8, 24 gr odciśnięte na kopertach listów miejscowych (2 druki) przesłanych w Krakowie; trudny do zdobycia zestaw rzadkich ostemplowań Generalnego Gubernatorstwa, walory w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.9
2 250 PLN
34979

1943 kasownik okolicznościowy - Szachowe Mistrzostwa Generalnej Guberni w Radomiu na odwrocie kartki pocztowej.

Fi.28
50 PLN
34980

1943 kartka z warszawy do Bydgoszczy, znaczek unieważniony wirnikiem WARSCHAU 2 am.

Fi.75
30 PLN
34981

1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!" kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie na odwrocie formularza kartkowego definitywnego; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.75, Fp1c; 29
60 PLN
34982

1943 list z Krakowa do Lipska, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym.

Fi.78
25 PLN
34983

1943 list nadany z pośrednictwa pocztowego w Spytkowicach przez urząd nadrzędny w Rabce.

Fi.78
54 PLN
SOLD
34984

1943 kartka ze Lwowa do Turcji, stemple niemieckiej cenzury, formularz potwierdzający otrzymanie paczki, gwarancja Pelczar.

Fi.79
100 PLN
34985

1943 portret Hitlera, 30gr + 1,20zł, polecony list pobraniowy wysłany 10.IX z Krakowa do Sochaczewa; na odwrocie zalepka listowa firmy PIONIER i kasownik odbiorczy z 11.9; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.79, 87
80 PLN
34986

1943 duży fragment listu z Knurowa do Krakowa.

Fi.81
25 PLN
34987

1943 kasownik okolicznościowy z Krakowa Dnia NSDAP Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.84
10 PLN
34988

1943 list ekspresowy z Lublina do Szwajcarii, list adresowany do polskiego żołnierza internowanego w Szwajcarii, stempelek cenzury szwajcarskiej, stempelki kierunkowe, zalepka cenzury szwajcarskiej na zalepce cenzury niemieckiej.

Fi.86, 110
400 PLN
34989

1943 urodziny Hitlera, pięć serii z dolnej część arkusza z marginesami z oznaczeniami: ENTW.: z podpisem projektanta; STAATSDRUCKEREI WIEN; STICH.: z podpisem rytownika oraz numerami sektora: 12gr+1zł - II, 24gr+1zł - III, 84gr+1zł - IV; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.101-03 Pw2, Pw3, Pw4
200 PLN
34990

1943 urodziny Hitlera, seria znaczków na karcie ostemplowana 20.IV w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.101-03; 30
50 PLN
34991

1943 Mikołaj Kopernik - 400. rocznica śmierci, znaczek z dolnym marginesem (częściowe pustopole) z pełną gumą, skasowany okolicznościowo.

Fi.104
20 PLN
34992

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, pasek z arkusza z pustopolami na górnym marginesie.

Fi.104
140 PLN
34993

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek skasowany okolicznościowo na specjalnej karcie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.104; 31
100 PLN
34994

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, nieząbkowany niegumowany arkusz prób, fotoatest.

Fi.104P2 ark.
10 000 PLN
34995

1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, seria z gapami na górnym marginesie.

Fi.105-9
60 PLN
34996

1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie.

Fi.106; 32
30 PLN
34997

1943 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, seria w ciętych arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.110-2nz ark.
2 400 PLN
34998

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), 2 zł - frankatura mieszana na paczkowym adresie pomocniczym o sygnaturze "DPO 414(3.41)" wysłanym 23.9 z Warszawy do miejscowości Wzdół Rządowy; dodatkowy stempelek "Zustellgebühr bezahlt"; datownik odbiorczy na odwrocie (słabo odciśnięty).

Fi.113, 74
60 PLN
34999

1943 widoki zabytkowych budowli, arkusze znaczków nieperforowanych za 2, 4 i 6 zł w doskonałym stanie.

Fi.113-5nz ark.
1 400 PLN
SOLD
35000

1943 widoki zabytkowych budowli, seria w narożnych czworoblokach z gapami na górnym marginesie.

Fi.113-6
60 PLN
SOLD
35001

1943 widoki zabytkowych budowli, seria w górnych paskach arkusza z napisami i gapami.

Fi.113-6
99 PLN
SOLD
35002

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), narożna seria czysta z gapami na marginesie.

Fi.113-16 Pw1
60 PLN
35003

1943 widoki zabytkowych budowli, rzadka próba znaczka za 4 zł nie wyceniona w katalogu Fischera, w katalogu Michla wycena 750,- Euro, fotoatest Walocha.

Fi.114P
Mi.114P3a
2 000 PLN
35004

1943 znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji 4-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.116; 34
20 PLN
35005

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor II/3 z błędami na poz. 4 i 9 "brak kropki po 24 w dacie śmierci" (Fi.900.-), dodatkowo z pustopolami na górnym marginesie i co jednocześnie niespotykane z pustopolami także po lewej stronie, cztery błędy w jednym arkusiku, gwarancja.

Fi.Ark.104 B2
2 500 PLN
35006

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś - sektor II/4", załamana i częściowo złamana górna prawa część arkusika, złamanie przechodzi przez górny i prawy margines oraz górny narożny ząbek 5 znaczka, na lewym marginesie (na wysokości 6 znaczka) niewielki ubytek "węgielku" w papierze, po za tym w ładnym stanie.

Fi.Ark.104II
150 PLN
35007

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor II/4 z błędem "złamana oś" i dodatkowo z pustopolami na dolnym marginesie zanikającymi ku lewej stronie i jednocześnie pojawiającym się po lewej stronie śladowym pustopolem na górze, wynika to z lekko skośnego przycięcia arkusika.

Fi.Ark.104II Pw
500 PLN
35008

1943 kartka nadana z agencji pocztowej w leśnej Podlaskiej przez zwierzchni urząd do Oszczowa, stempel agencji.

Fi.Cp9II
50 PLN
SOLD
35009

1943 kartka nadana z agencji pocztowej w Kobyłce przez urząd zwierzchni w Warszawie, stempel agencji pocztowej.

Fi.Cp9II
58 PLN
SOLD
35010

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 6 gr. z przesuniętą do górnego prawego rogu cyfrą wartości, gwarancja Miszczak, Schmutz.

Fi.U25
300 PLN
SOLD
35011

1943 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria czysta w czworoblokach (Fi.140.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U25-36
120 PLN
35012

1943 seria znaczków urzędowych godło II Rzeszy na tle Wawelu w 12 arkuszach sprzedażnych, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U25-36 ark.
2 400 PLN
35013

1943 kartka pocztowa z Urzędu Statystycznego w Krakowie do Austrii.

Fi.U28
40 PLN
35014

1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, ładnie frankowany list polecony wysłany 25.10 z Goisern do Krakowa, znaczki ostemplowane datownikiem okolicznościowym w drugim dniu obiegu; na odwrocie krakowskie kasowniki odbiorcze: z 26.X - KRAKAU 1 z wyróżnikiem "ff" i z 28.10 - KRAKAU 1 z wyróżnikiem "ll"; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.


Mi.791, 862
60 PLN
35015

1943 znaczki opłaty stemplowej bez gumy.


60 PLN