Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
34976 |
1943 miejscowy list z Krakowa z rzadkim wirnikiem "Hauptgruppe Gewerbliche Witrschaft und Verkehr in der Zentralkammer", bardzo dobry stan zachowania. | Fi.9 |
| 500 PLN | |
34977 |
1943 list firmowy z Krakowa do Rudnik z rzadkim wirnikiem "Hauptgruppe Gewerbliche Witrschaft und Verkehr in der Zentralkammer". | Fi.9 |
| 450 PLN | |
34978 |
1943-1944 "Hauptgruppe Gewerbliche Wirtschaft und Verkehr in der Zentralkammer" - frankatury mechaniczne za: 6, 8, 24 gr odciśnięte na kopertach listów miejscowych (2 druki) przesłanych w Krakowie; trudny do zdobycia zestaw rzadkich ostemplowań Generalnego Gubernatorstwa, walory w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.9 |
| 2 250 PLN | |
34979 |
1943 kasownik okolicznościowy - Szachowe Mistrzostwa Generalnej Guberni w Radomiu na odwrocie kartki pocztowej. | Fi.28 |
| 50 PLN | |
34980 |
1943 kartka z warszawy do Bydgoszczy, znaczek unieważniony wirnikiem WARSCHAU 2 am. | Fi.75 |
| 30 PLN | |
34981 |
1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!" kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie na odwrocie formularza kartkowego definitywnego; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.75, Fp1c; 29 |
| 60 PLN | |
34982 |
1943 list z Krakowa do Lipska, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym. | Fi.78 |
| 25 PLN | |
34983 |
1943 list nadany z pośrednictwa pocztowego w Spytkowicach przez urząd nadrzędny w Rabce. | Fi.78 |
| 54 PLN SOLD | |
34984 |
1943 kartka ze Lwowa do Turcji, stemple niemieckiej cenzury, formularz potwierdzający otrzymanie paczki, gwarancja Pelczar. | Fi.79 |
| 100 PLN | |
34985 |
1943 portret Hitlera, 30gr + 1,20zł, polecony list pobraniowy wysłany 10.IX z Krakowa do Sochaczewa; na odwrocie zalepka listowa firmy PIONIER i kasownik odbiorczy z 11.9; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.79, 87 |
| 80 PLN | |
34986 |
1943 duży fragment listu z Knurowa do Krakowa. | Fi.81 |
| 25 PLN | |
34987 |
1943 kasownik okolicznościowy z Krakowa Dnia NSDAP Generalnego Gubernatorstwa. | Fi.84 |
| 10 PLN | |
34988 |
1943 list ekspresowy z Lublina do Szwajcarii, list adresowany do polskiego żołnierza internowanego w Szwajcarii, stempelek cenzury szwajcarskiej, stempelki kierunkowe, zalepka cenzury szwajcarskiej na zalepce cenzury niemieckiej. | Fi.86, 110 |
| 400 PLN | |
34989 |
1943 urodziny Hitlera, pięć serii z dolnej część arkusza z marginesami z oznaczeniami: ENTW.: z podpisem projektanta; STAATSDRUCKEREI WIEN; STICH.: z podpisem rytownika oraz numerami sektora: 12gr+1zł - II, 24gr+1zł - III, 84gr+1zł - IV; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.101-03 Pw2, Pw3, Pw4 |
| 200 PLN | |
34990 |
1943 urodziny Hitlera, seria znaczków na karcie ostemplowana 20.IV w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.101-03; 30 |
| 50 PLN | |
34991 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400. rocznica śmierci, znaczek z dolnym marginesem (częściowe pustopole) z pełną gumą, skasowany okolicznościowo. | Fi.104 |
| 20 PLN | |
34992 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, pasek z arkusza z pustopolami na górnym marginesie. | Fi.104 |
| 140 PLN | |
34993 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek skasowany okolicznościowo na specjalnej karcie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.104; 31 |
| 100 PLN | |
34994 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, nieząbkowany niegumowany arkusz prób, fotoatest. | Fi.104P2 ark. |
| 10 000 PLN | |
34995 |
1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, seria z gapami na górnym marginesie. | Fi.105-9 |
| 60 PLN | |
34996 |
1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie. | Fi.106; 32 |
| 30 PLN | |
34997 |
1943 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, seria w ciętych arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.110-2nz ark. |
| 2 400 PLN | |
34998 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV), 2 zł - frankatura mieszana na paczkowym adresie pomocniczym o sygnaturze "DPO 414(3.41)" wysłanym 23.9 z Warszawy do miejscowości Wzdół Rządowy; dodatkowy stempelek "Zustellgebühr bezahlt"; datownik odbiorczy na odwrocie (słabo odciśnięty). | Fi.113, 74 |
| 60 PLN | |
34999 |
1943 widoki zabytkowych budowli, arkusze znaczków nieperforowanych za 2, 4 i 6 zł w doskonałym stanie. | Fi.113-5nz ark. |
| 1 400 PLN SOLD | |
35000 |
1943 widoki zabytkowych budowli, seria w narożnych czworoblokach z gapami na górnym marginesie. | Fi.113-6 |
| 60 PLN SOLD | |
35001 |
1943 widoki zabytkowych budowli, seria w górnych paskach arkusza z napisami i gapami. | Fi.113-6 |
| 99 PLN SOLD | |
35002 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV), narożna seria czysta z gapami na marginesie. | Fi.113-16 Pw1 |
| 60 PLN | |
35003 |
1943 widoki zabytkowych budowli, rzadka próba znaczka za 4 zł nie wyceniona w katalogu Fischera, w katalogu Michla wycena 750,- Euro, fotoatest Walocha. | Fi.114P Mi.114P3a |
| 2 000 PLN | |
35004 |
1943 znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji 4-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa. | Fi.116; 34 |
| 20 PLN | |
35005 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor II/3 z błędami na poz. 4 i 9 "brak kropki po 24 w dacie śmierci" (Fi.900.-), dodatkowo z pustopolami na górnym marginesie i co jednocześnie niespotykane z pustopolami także po lewej stronie, cztery błędy w jednym arkusiku, gwarancja. | Fi.Ark.104 B2 |
| 2 500 PLN | |
35006 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś - sektor II/4", załamana i częściowo złamana górna prawa część arkusika, złamanie przechodzi przez górny i prawy margines oraz górny narożny ząbek 5 znaczka, na lewym marginesie (na wysokości 6 znaczka) niewielki ubytek "węgielku" w papierze, po za tym w ładnym stanie. | Fi.Ark.104II |
| 150 PLN | |
35007 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor II/4 z błędem "złamana oś" i dodatkowo z pustopolami na dolnym marginesie zanikającymi ku lewej stronie i jednocześnie pojawiającym się po lewej stronie śladowym pustopolem na górze, wynika to z lekko skośnego przycięcia arkusika. | Fi.Ark.104II Pw |
| 500 PLN | |
35008 |
1943 kartka nadana z agencji pocztowej w leśnej Podlaskiej przez zwierzchni urząd do Oszczowa, stempel agencji. | Fi.Cp9II |
| 50 PLN SOLD | |
35009 |
1943 kartka nadana z agencji pocztowej w Kobyłce przez urząd zwierzchni w Warszawie, stempel agencji pocztowej. | Fi.Cp9II |
| 58 PLN SOLD | |
35010 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 6 gr. z przesuniętą do górnego prawego rogu cyfrą wartości, gwarancja Miszczak, Schmutz. | Fi.U25 |
| 300 PLN SOLD | |
35011 |
1943 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria czysta w czworoblokach (Fi.140.-); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.U25-36 |
| 120 PLN | |
35012 |
1943 seria znaczków urzędowych godło II Rzeszy na tle Wawelu w 12 arkuszach sprzedażnych, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.U25-36 ark. |
| 2 400 PLN | |
35013 |
1943 kartka pocztowa z Urzędu Statystycznego w Krakowie do Austrii. | Fi.U28 |
| 40 PLN | |
35014 |
1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, ładnie frankowany list polecony wysłany 25.10 z Goisern do Krakowa, znaczki ostemplowane datownikiem okolicznościowym w drugim dniu obiegu; na odwrocie krakowskie kasowniki odbiorcze: z 26.X - KRAKAU 1 z wyróżnikiem "ff" i z 28.10 - KRAKAU 1 z wyróżnikiem "ll"; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | Mi.791, 862 |
| 60 PLN | |
35015 |
1943 znaczki opłaty stemplowej bez gumy. | |
| 60 PLN | |