The auction will end on 03.10.2022
The auction ends in:

Current auction General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
34736

1939 okolicznościowa karta przygotowana z okazji powstania Generalnego Gubernatorstwa, 7-11 ostemplowana okolicznościowo w Krakowie; ponieważ znaczki dla GG nie zostały jeszcze przygotowane użyto znaczka Rzeszy.

Fi.1
Mi.732
60 PLN
Bid
34737

1939 I wydanie przedrukowe, seria z górnymi marginesami.

Fi.1-9
220 PLN
Bid
34738

1939 I wydanie przedrukowe, seria znaczków na karcie ostemplowana 24.10.40 w Krakowie.

Fi.1-13
40 PLN
Bid
34739

1939-1944 komplet (podstawowy) znaczków GG, obejmujący znaczki: opłaty, doręczeniowe i urzędowe (Fi. ponad 1270.-; Mi. ponad 500 euro).

Fi.1-125, D1-4, U1-36
950 PLN
Bid
34740

1939-1944 komplet (podstawowy) znaczków GG, obejmujący znaczki: opłaty, doręczeniowe i urzędowe, a także znaczki opłaty radiowej (Fi.2014.-; Mi.500 euro).

Fi.1-125, D1-4, U1-36
1 500 PLN
Bid
34741

1939 I wydanie przedrukowe, 12 gr - frankatura pojedyncza; karta pocztowa (formularz niemieckiej poczty polowej o sygn.11.39), wysłana 24.5.1940 z Krosna do Sompolna.

Fi.3
40 PLN
Bid
34742

1939 I wydanie przedrukowe, 16 gr - frankatura pojedyncza, papiery handlowe wysłane 11.3.1940 za pośrednictwem Deutsche Dienspost Osten z Krakowa do Monachium, koperta firmowa "Krakauer Zeitung/ Warschauer Zeitung", dodatkowo pieczęć listowa "Amt des Generalgouverneurs für die besetzen polnischen Gebiete Abt. für Volksaufklärung und Propaganda Pressedienst"; dekoracyjny rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.4
200 PLN
Bid
34743

1939 I wydanie przedrukowe, 20 gr + 30 gr - frankatura dwukolorowa, prawidłowo opłacony list zamiejscowy opłacony według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłany 19.XII z Piwnicznej do Sosnowca, znaczki skasowane jednowierszowym stemplem prowizorycznym "Piwniczna", jeden dodatkowo datownikiem "19.Dez.1939"; ładne prowizorium w dobrym stanie zachowania (znaczek za 20gr z jednym słabszym narożnikiem).

Fi.5, 7
200 PLN
Bid
34744

1939 I wydanie przedrukowe, 30 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa (formularz niemieckiej poczty polowej o sygn.11.39) opłacona według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłana 19.2.1940 z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej (Fi.100,-).

Fi.7
70 PLN
Bid
34745

1939 I wydanie przedrukowe, 30 gr - frankatura pojedyncza, prekursor formularzy kartkowych, polska przedwojenna całostka dofrankowana i opłacona według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłana 16.II.1940 z Lublina do Sanoka; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.7, P Fp3
100 PLN
Bid
34746

1939 I wydanie przedrukowe, 50 gr - frankatura pojedyncza, list opłacony według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłany 16.3.40 z Krakowa do Łodzi, dekoracyjna koperta firmowa "PARFUMERIE OJA JÓZEF LAX i SYN, KRAKÓW UL.MASARSKA 6"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.9
150 PLN
Bid
34747

1939 I wydanie przedrukowe - dofrankowana całostka za 12 gr opłacona według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłana 15.III.1940 do Tarnowa, przesłana AMBULANSEM NR.5 relacji DĄBROWA-TARNÓW (DABROWA-5-TARNOW); słabszy stan zachowania (karta zgięta pionowo i naderwana z prawej strony); gwarancja.

Fi.Cp1, 2, 21
120 PLN
Bid
34748

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 12 gr "krótkie e", dobry stan zachowania.

Fi.Cp1I
80 PLN
Bid
34749

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "krótkie e", prawidłowa przesyłka z okresu podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940), wysłana 19.12 z Krakowa do Zakopanego; idealny stan zachowania (Mi.70 euro).

Fi.Cp2I
100 PLN
Bid
34750

1939 niemiecka kartka obiegowa typ I z nadrukiem.

Fi.Cp2I
50 PLN
Bid
34751

1939 całostka pierwszego wydania prowizorycznego typu I z obiegu pocztowego.

Fi.Cp2I
40 PLN
Bid
34752

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "krótkie e", bardzo dobry stan zachowania.

Fi. Fi.Cp2I
70 PLN
Bid
34753

1939 prekursor, całostka Rzeszy użyta na terenie GG, karta pocztowa za 6 Pf wysłana z Jasła do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, znak opłaty unieważniony dwuwierszowym kasownikiem prowizorycznym "Deutsche Dienstpost Osten/ Jaslo" z dostawioną datą "24.10.39"; pieczęć kancelaryjna PCK z datą wpłynięcia przesyłki i wewnętrzny stempelek informacyjne PCK; rzadki i dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji); temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.PCp1
Mi.VP226I 
200 PLN
Bid
34754

1939 formularz kartkowy wysłany 30.XI z Łodzi do oflagu IIB w Arnswalde, przedwojenny datownik polski ŁÓDŹ 1, stempelek cenzury obozowej z parafką cenzora; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.


240 PLN
Bid
34755

1940 kartka z Warszawy do Krakowa.

Fi.1, 3
25 PLN
Bid
34756

1940 kartka polecona z Sanoka do Lwowa, gwarancja Pelczar.

Fi.1, 3, 30, Cp1
100 PLN
Bid
34757

1940 kartka z Anina do Włoch, stemple niemieckiej cenzury, gwarancja Pelczar.

Fi.1, 3, Cp1
100 PLN
Bid
34758

1940 kartka z Kazimierzy Wielkiej do Rumunii, stempl odbiorczy, gwarancja Pelczar.

Fi.1, 3, Cp1
100 PLN
Bid
34759

1940 kartka z Warszawy do Szwajcarii, stempel niemieckiej cenzury, gwarancja.

Fi.1, 3, Cp4
100 PLN
Bid
34760

1940 Judaika list wysłany z pośrednictwa pocztowego w Głusku koło Lublina do Niemiec.List pisany przez A.J.Wolffs-a do Żydowskiej Gminy Kulturowej w Hanowerze. Getto w Głusku zostało utworzone w 1941 po czym przebywający w nim żydzi zostali wymordowani w Sobiborze oraz na Majdanku.

Fi.3
250 PLN
Bid
34761

1940 kartka z Warszawy do Włoch, stemple niemieckiej cenzury, gwarancja Pelczar.

Fi.3, Cp4
100 PLN
Bid
34762

1940 firmowy list polecony z Warszawy 18.VI.40 do Pragi.

Fi.5, 6
100 PLN
Bid
34763

1940 list urzędowy z Lublina do Niemiec opłacony znaczkiem opłat pierwszego wydania przedrukowego.

Fi.6
60 PLN
Bid
34764

1940 list z Opatowa do Radomia.

Fi.9
50 PLN
Bid
34765

1940 miejscowy list firmowy z Warszawy.

Fi.9
40 PLN
Bid
34766

1940 Godło III Rzeszy w dużym formacie, marginesowa próba znaczka za 1 zł. bez cyfr nominału, w barwach definitywnych, na papierze żółtawym średniej grubości i z żółtą gumą, gwarancja i fotoatest.

Fi.13 P3 nz
Mi.13 P3
2 600 PLN
Bid
34767

1940 list nadany w agencji pocztowej Zagórz przez Gorlice do Poznania.

Fi.14
80 PLN
Bid
34768

1940 ekspresowa polecona kartka z Radomia do Niemiec, na froncie stempel odbiorczy.

Fi.14, 16, 25, 31
70 PLN
Bid
34769

1940 II wydanie przedrukowe, kompletna seria z odmianami (28 sztuk) kasowana na wycinkach; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.14-39
250 PLN
Bid
34770

1940 II wydanie przedrukowe, kompletna seria z odmianami (28 sztuk) czysta (Fi.748.-); bardzo dobry stan zachowania (znaczek za 30/30 gr ciekawie utleniony).

Fi.14-39
600 PLN
Bid
34771

1940 II wydanie przedrukowe, podstawowa seria.

Fi.14-39
700 PLN
Bid
34772

1940 ekspresowa polecona kartka z Radomia do Niemiec, na froncie stempel odbiorczy.

Fi.15, 17, 27
70 PLN
Bid
34773

1940 list z Bełżyc do Lublina.

Fi.17, 21, 40
70 PLN
Bid
34774

1940 ekspresowa polecona kartka z Warszawy do Niemiec, na froncie stempel odbiorczy.

Fi.17, 24, 32
70 PLN
Bid
34775

1940 wydanie przedrukowe, dolny prawy znaczek z błędem "przecinek zamiast kropki po gr".

Fi.17B1
140 PLN
Bid