34736 |
| 60 PLN SOLD | |
34737 |
1939 I wydanie przedrukowe, seria z górnymi marginesami. | Fi.1-9 |
| 198 PLN SOLD | |
34738 |
1939 I wydanie przedrukowe, seria znaczków na karcie ostemplowana 24.10.40 w Krakowie. | Fi.1-13 |
| 40 PLN SOLD | |
34739 |
1939-1944 komplet (podstawowy) znaczków GG, obejmujący znaczki: opłaty, doręczeniowe i urzędowe (Fi. ponad 1270.-; Mi. ponad 500 euro). | Fi.1-125, D1-4, U1-36 |
| 950 PLN | |
34740 |
| 1 500 PLN | |
34741 |
1939 I wydanie przedrukowe, 12 gr - frankatura pojedyncza; karta pocztowa (formularz niemieckiej poczty polowej o sygn.11.39), wysłana 24.5.1940 z Krosna do Sompolna. | Fi.3 |
| 40 PLN | |
34742 |
1939 I wydanie przedrukowe, 16 gr - frankatura pojedyncza, papiery handlowe wysłane 11.3.1940 za pośrednictwem Deutsche Dienspost Osten z Krakowa do Monachium, koperta firmowa "Krakauer Zeitung/ Warschauer Zeitung", dodatkowo pieczęć listowa "Amt des Generalgouverneurs für die besetzen polnischen Gebiete Abt. für Volksaufklärung und Propaganda Pressedienst"; dekoracyjny rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.4 |
| 200 PLN SOLD | |
34743 |
1939 I wydanie przedrukowe, 20 gr + 30 gr - frankatura dwukolorowa, prawidłowo opłacony list zamiejscowy opłacony według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłany 19.XII z Piwnicznej do Sosnowca, znaczki skasowane jednowierszowym stemplem prowizorycznym "Piwniczna", jeden dodatkowo datownikiem "19.Dez.1939"; ładne prowizorium w dobrym stanie zachowania (znaczek za 20gr z jednym słabszym narożnikiem). | Fi.5, 7 |
| 200 PLN SOLD | |
34744 |
1939 I wydanie przedrukowe, 30 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa (formularz niemieckiej poczty polowej o sygn.11.39) opłacona według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłana 19.2.1940 z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej (Fi.100,-). | Fi.7 |
| 70 PLN | |
34745 |
1939 I wydanie przedrukowe, 30 gr - frankatura pojedyncza, prekursor formularzy kartkowych, polska przedwojenna całostka dofrankowana i opłacona według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłana 16.II.1940 z Lublina do Sanoka; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.7, P Fp3 |
| 100 PLN SOLD | |
34746 |
1939 I wydanie przedrukowe, 50 gr - frankatura pojedyncza, list opłacony według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłany 16.3.40 z Krakowa do Łodzi, dekoracyjna koperta firmowa "PARFUMERIE OJA JÓZEF LAX i SYN, KRAKÓW UL.MASARSKA 6"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.9 |
| 150 PLN SOLD | |
34747 |
1939 I wydanie przedrukowe - dofrankowana całostka za 12 gr opłacona według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłana 15.III.1940 do Tarnowa, przesłana AMBULANSEM NR.5 relacji DĄBROWA-TARNÓW (DABROWA-5-TARNOW); słabszy stan zachowania (karta zgięta pionowo i naderwana z prawej strony); gwarancja. | Fi.Cp1, 2, 21 |
| 120 PLN | |
34748 |
| 80 PLN | |
34749 |
1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "krótkie e", prawidłowa przesyłka z okresu podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940), wysłana 19.12 z Krakowa do Zakopanego; idealny stan zachowania (Mi.70 euro). | Fi.Cp2I |
| 100 PLN | |
34750 |
1939 niemiecka kartka obiegowa typ I z nadrukiem. | Fi.Cp2I |
| 50 PLN | |
34751 |
1939 całostka pierwszego wydania prowizorycznego typu I z obiegu pocztowego. | Fi.Cp2I |
| 40 PLN | |
34752 |
| 70 PLN | |
34753 |
1939 prekursor, całostka Rzeszy użyta na terenie GG, karta pocztowa za 6 Pf wysłana z Jasła do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, znak opłaty unieważniony dwuwierszowym kasownikiem prowizorycznym "Deutsche Dienstpost Osten/ Jaslo" z dostawioną datą "24.10.39"; pieczęć kancelaryjna PCK z datą wpłynięcia przesyłki i wewnętrzny stempelek informacyjne PCK; rzadki i dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji); temat - CZERWONY KRZYŻ. | Fi.PCp1 Mi.VP226I |
| 200 PLN SOLD | |
34754 |
1939 formularz kartkowy wysłany 30.XI z Łodzi do oflagu IIB w Arnswalde, przedwojenny datownik polski ŁÓDŹ 1, stempelek cenzury obozowej z parafką cenzora; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | |
| 240 PLN SOLD | |
34755 |
1940 kartka z Warszawy do Krakowa. | Fi.1, 3 |
| 25 PLN | |
34756 |
1940 kartka polecona z Sanoka do Lwowa, gwarancja Pelczar. | Fi.1, 3, 30, Cp1 |
| 100 PLN SOLD | |
34757 |
1940 kartka z Anina do Włoch, stemple niemieckiej cenzury, gwarancja Pelczar. | Fi.1, 3, Cp1 |
| 100 PLN SOLD | |
34758 |
1940 kartka z Kazimierzy Wielkiej do Rumunii, stempl odbiorczy, gwarancja Pelczar. | Fi.1, 3, Cp1 |
| 160 PLN SOLD | |
34759 |
1940 kartka z Warszawy do Szwajcarii, stempel niemieckiej cenzury, gwarancja. | Fi.1, 3, Cp4 |
| 100 PLN SOLD | |
34760 |
1940 Judaika list wysłany z pośrednictwa pocztowego w Głusku koło Lublina do Niemiec.List pisany przez A.J.Wolffs-a do Żydowskiej Gminy Kulturowej w Hanowerze. Getto w Głusku zostało utworzone w 1941 po czym przebywający w nim żydzi zostali wymordowani w Sobiborze oraz na Majdanku. | Fi.3 |
| 250 PLN SOLD | |
34761 |
1940 kartka z Warszawy do Włoch, stemple niemieckiej cenzury, gwarancja Pelczar. | Fi.3, Cp4 |
| 100 PLN | |
34762 |
1940 firmowy list polecony z Warszawy 18.VI.40 do Pragi. | Fi.5, 6 |
| 100 PLN | |
34763 |
1940 list urzędowy z Lublina do Niemiec opłacony znaczkiem opłat pierwszego wydania przedrukowego. | Fi.6 |
| 60 PLN | |
34764 |
1940 list z Opatowa do Radomia. | Fi.9 |
| 45 PLN SOLD | |
34765 |
1940 miejscowy list firmowy z Warszawy. | Fi.9 |
| 40 PLN SOLD | |
34766 |
1940 Godło III Rzeszy w dużym formacie, marginesowa próba znaczka za 1 zł. bez cyfr nominału, w barwach definitywnych, na papierze żółtawym średniej grubości i z żółtą gumą, gwarancja i fotoatest. | Fi.13 P3 nz Mi.13 P3 |
| 2 600 PLN | |
34767 |
| 72 PLN SOLD | |
34768 |
1940 ekspresowa polecona kartka z Radomia do Niemiec, na froncie stempel odbiorczy. | Fi.14, 16, 25, 31 |
| 70 PLN SOLD | |
34769 |
| 250 PLN | |
34770 |
| 600 PLN | |
34771 |
1940 II wydanie przedrukowe, podstawowa seria. | Fi.14-39 |
| 700 PLN | |
34772 |
1940 ekspresowa polecona kartka z Radomia do Niemiec, na froncie stempel odbiorczy. | Fi.15, 17, 27 |
| 63 PLN SOLD | |
34773 |
1940 list z Bełżyc do Lublina. | Fi.17, 21, 40 |
| 63 PLN SOLD | |
34774 |
1940 ekspresowa polecona kartka z Warszawy do Niemiec, na froncie stempel odbiorczy. | Fi.17, 24, 32 |
| 63 PLN SOLD | |
34775 |
1940 wydanie przedrukowe, dolny prawy znaczek z błędem "przecinek zamiast kropki po gr". | Fi.17B1 |
| 140 PLN SOLD | |