23326 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok pięknie skasowany 15.I.1939 stemplami okolicznościowymi "ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.bl.7 |
| 150 PLN | |
23327 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty, poza lekko słabszym narożnikiem w pięknym stanie zachowania. | Fi.bl.7 |
| 150 PLN | |
23328 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany obiegowo w Borysławiu. | Fi.bl.7 |
| 80 PLN | |
23329 |
1938 kartka okolicznościowa wydana przez Komitet Organizacyjny 1-go polskiego lotu do stratosfery, stan idealny. | |
| 80 PLN | |
23330 |
1938 WILEŃSZCZYZNA - BARANOWICZE - zwrotne poświadczenie odbioru, odesłane 2.IX z urzędu pocztowego Baranowicze 1 do Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Wilnie, datownik z wyróżnikiem "l"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | |
| 40 PLN | |
23331 |
1938 ozdobny telegram wraz z kopertą wysłany przez harcerzy ze Stanisławowa na ręce wojewody stanisławowskiego generała Stefana Pasławskiego; sygnatury nakładu: telegramu - "M.P.i T. Nr.1026/telegr. (VII 1936) 150.000/ Blankiet telegr. ozdobny Lx3", koperty - "M.P.i T. Nr.1026a/telegr. (VII 1936) 150.000/ Koperta do blankietu Lx3"; autorem projektu telegramu jest Stanisław Chrostowski, grafik, profesor i rektor warszawskiej ASP, zajmował się wyłącznie drzeworytem; telegram w bardzo dobrym stanie zachowania, koperta w słabym; temat - HARCERSTWO. | |
| 200 PLN | |
23332 |
1938 ozdobny telegram, wysłany przez harcerki ze Stryja na ręce żony wojewody stanisławowskiego generała Stefana Pasławskiego; sygnatura nakładu "P.P.T.T. Nr.1017/telegr. (VIII 1938) 175.000/ Blankiet telegraficzny Lx2"; autorem projektu telegramu jest Tadeusz Lucjan Gronowski, znany grafik, malarz, ilustrator, m.in. twórca używanego (od 1929) do dziś znaku firmowego PLL LOT; idealny stan zachowania; temat - HARCERSTWO. | |
| 120 PLN | |
23333 |
| 30 PLN | |
23334 |
1938 list firmowy z Warszawy do Bułgarii, opłata frankatura mechaniczną "A.15". | |
| 80 PLN | |
23335 |
1938 wirnik propagandowy "MŁODZIEŻ NA SZYBOWCE / LOPP", komplet trzech kopert z odbitką wirnika z trzech urzędów pocztowych gdzie stosowano ten wirnik, bardzo rzadkie. | |
| 1 800 PLN | |
23336 |
1938 Zaolzie, 9 całości pocztowych z ostemplowaniami polskimi po zajęciu Zaolzia przez Polskę; dwa obiegowe z Pietwałdu i Karwiny, oraz stemplowane grzecznościowo z Bogumina, Cieszyna, Jaworzyny Spiskiej, Karwiny, Lutyni i Poręby koło Orłowa. | |
| 600 PLN | |
23337 |
1938 firmowy list polecony z Drohobycza opłacony wielokrotną frankaturą mechaniczną B14 (Galicyjskie Towarzystwo Naftowe), nalepka kontroli dewizowej, na odwrocie stempel tranzytowy z Przemyśla. | |
| 505 PLN SOLD | |
23338 |
1939 firmowa kartka z Częstochowy nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Warszawa nr 101. | Fi.294 |
| 50 PLN | |
23339 |
1939 list firmowy nadany w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Poznań nr 206, stempel z wyróżnikiem b. | Fi.294 |
| 60 PLN | |
23340 |
1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Gdynia - Warszawa przez Kutno, Tczew nr 5 z wyróżnikiem c. | Fi.294, 311 Mi.315, 332 |
| 60 PLN | |
23341 |
1939 Polska okupacja Zaolzia, kartka z Olbrzychowic nadana w Trzyńcu 15.12.38 do Bochni. | Fi.295 |
| 100 PLN | |
23342 |
1939 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Bogumin - Warszawa nr 112, stempel z wyróżnikiem a. | Fi.298 |
| 120 PLN SOLD | |
23343 |
1939 zwrotne poświadczenie wpłaty z Białej Podlaskiej. | Fi.309 Mi.330 |
| 60 PLN | |
23344 |
1939 znaczek ze stemplem ambulansu pocztowego na trasie Iwanie Puste - Tarnopol nr 388. | Fi.310 |
| 50 PLN | |
23345 |
1939 miejscowa kartka z Krakowa opłacona według specjalnej taryfy pocztowej dla kartek z życzeniami w wysokości 5 gr. | Fi.310 |
| 50 PLN | |
23346 |
1939 list z Komorowa koło Ostrowi Mazowieckiej do Lublina, stempel opłaty ulgowej "OPŁATA ULGOWA / rozp. M.P. i T. Nr. PW. 501/70 z r. 1933. / Szkoła Podchorążych Piechoty" uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję. | Fi.310 |
| 80 PLN | |
23347 |
1939 list z Warszawy z wirnikiem okolicznościowym "XVII FESTIWAL SIMC / Międzynarodowego Towarzystwa / Muzyki Współczesnej / WARSZAWA - KRAKÓW 14-21.IV.1939". | Fi.310 |
| 30 PLN | |
23348 |
1939 "DNI LUBLINA ZAMOŚCIA I LUBELSZCZYZNY" Lublin 2, znaczek na kopercie ostemplowany kasownikiem okolicznościowym, obok dodatkowo idealna odbitka kasownika (Myślicki 39 012). | Fi.311 Mi.332 |
| 50 PLN | |
23349 |
1939 AMBULANS NR.39 relacji INOWROCŁAW-WĄGROWIEC, znaczek na wycinku skasowany 22.III datownikiem ambulansu; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.314 Mi.335 |
| 50 PLN | |
23350 |
| 100 PLN | |
23351 |
1939 list z Wilna, stempel z Wilna 2 "V TARGI PÓŁNOCNE W WILNIE 19 VIII - 3 IX 1939". | Fi.314 |
| 80 PLN | |
23352 |
1939 list z Lublina do Krakowa, stempel okolicznościowy "DNI LUBLINA ZAMOŚCIA I LUBELSZCZYZNY". | Fi.314 |
| 15 PLN | |
23353 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, list polecony opłacony serią znaczków okolicznościowych unieważnionych kasownikiem zawodów , na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.330-3 |
| 100 PLN | |
23354 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria znaczków na specjalnej dekoracyjnej kopercie listu poleconego z Zakopanego do Niemiec (Innsbruck po aneksie Austrii) nadanego 11.02.39 unieważniona kasownikiem okolicznościowym zawodów, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | Fi.330-33 Mi.351-4 |
| 80 PLN | |
23355 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta (Fi.90.-). | Fi.330-33 Mi.351-54 |
| 60 PLN SOLD | |
23356 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, 25 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 18.II z Zakopanego do Wilna, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym (lewa narta wyżej); dobry stan zachowania (Myślicki 39 002). | Fi.331 Mi.352 |
| 50 PLN | |
23357 |
1939 kartka firmowa z Łodzi do Niemiec. | Fi.332 |
| 30 PLN | |
23358 |
1939 list z Warszawy do Bułgarii. | Fi.333 |
| 50 PLN | |
23359 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, list polecony z Zakopanego do Gniezna, znaczek stemplowany kasownikiem okolicznościowym zawodów, stempelek polecenia z wyróżnikiem "e", na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.333 |
| 100 PLN | |
23360 |
1939 Zaolzie, kartka z Bogumina 2 25.7.39 do Cieszyna. | Fi.334 |
| 80 PLN | |
23361 |
1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Hel - Gdynia nr 235 z wyróżnikiem a. | Fi.334 |
| 80 PLN | |
23362 |
1939 25. rocznica wymarszu Legionów, znaczki z bloku. | Fi.336-8 Mi.357-9 |
| 50 PLN | |
23363 |
| 55 PLN | |
23364 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, znaczki w trójbloku, ostemplowane kasownikiem okolicznościowym. | Fi.336-38 Mi.357-59 |
| 60 PLN | |
23365 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, znaczki w trójbloku (Fi.90.-). | Fi.336-38 Mi.357-59 |
| 70 PLN | |