The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 109. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
23326

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok pięknie skasowany 15.I.1939 stemplami okolicznościowymi "ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.7
150 PLN
23327

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty, poza lekko słabszym narożnikiem w pięknym stanie zachowania.

Fi.bl.7
150 PLN
23328

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany obiegowo w Borysławiu.

Fi.bl.7
80 PLN
23329

1938 kartka okolicznościowa wydana przez Komitet Organizacyjny 1-go polskiego lotu do stratosfery, stan idealny.


80 PLN
23330

1938 WILEŃSZCZYZNA - BARANOWICZE - zwrotne poświadczenie odbioru, odesłane 2.IX z urzędu pocztowego Baranowicze 1 do Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Wilnie, datownik z wyróżnikiem "l"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.


40 PLN
23331

1938 ozdobny telegram wraz z kopertą wysłany przez harcerzy ze Stanisławowa na ręce wojewody stanisławowskiego generała Stefana Pasławskiego; sygnatury nakładu: telegramu - "M.P.i T. Nr.1026/telegr. (VII 1936) 150.000/ Blankiet telegr. ozdobny Lx3", koperty - "M.P.i T. Nr.1026a/telegr. (VII 1936) 150.000/ Koperta do blankietu Lx3"; autorem projektu telegramu jest Stanisław Chrostowski, grafik, profesor i rektor warszawskiej ASP, zajmował się wyłącznie drzeworytem; telegram w bardzo dobrym stanie zachowania, koperta w słabym; temat - HARCERSTWO.


200 PLN
23332

1938 ozdobny telegram, wysłany przez harcerki ze Stryja na ręce żony wojewody stanisławowskiego generała Stefana Pasławskiego; sygnatura nakładu "P.P.T.T. Nr.1017/telegr. (VIII 1938) 175.000/ Blankiet telegraficzny Lx2"; autorem projektu telegramu jest Tadeusz Lucjan Gronowski, znany grafik, malarz, ilustrator, m.in. twórca używanego (od 1929) do dziś znaku firmowego PLL LOT; idealny stan zachowania; temat - HARCERSTWO.


120 PLN
23333

1938 list firmowy na kopercie opłaconej gotówką z wirnikiem propagandowym poczty.


30 PLN
23334

1938 list firmowy z Warszawy do Bułgarii, opłata frankatura mechaniczną "A.15".


80 PLN
23335

1938 wirnik propagandowy "MŁODZIEŻ NA SZYBOWCE / LOPP", komplet trzech kopert z odbitką wirnika z trzech urzędów pocztowych gdzie stosowano ten wirnik, bardzo rzadkie.


1 800 PLN
23336

1938 Zaolzie, 9 całości pocztowych z ostemplowaniami polskimi po zajęciu Zaolzia przez Polskę; dwa obiegowe z Pietwałdu i Karwiny, oraz stemplowane grzecznościowo z Bogumina, Cieszyna, Jaworzyny Spiskiej, Karwiny, Lutyni i Poręby koło Orłowa.


600 PLN
23337

1938 firmowy list polecony z Drohobycza opłacony wielokrotną frankaturą mechaniczną B14 (Galicyjskie Towarzystwo Naftowe), nalepka kontroli dewizowej, na odwrocie stempel tranzytowy z Przemyśla.


505 PLN
SOLD
23338

1939 firmowa kartka z Częstochowy nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Warszawa nr 101.

Fi.294
50 PLN
23339

1939 list firmowy nadany w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Poznań nr 206, stempel z wyróżnikiem b.

Fi.294
60 PLN
23340

1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Gdynia - Warszawa przez Kutno, Tczew nr 5 z wyróżnikiem c.

Fi.294, 311
Mi.315, 332 
60 PLN
23341

1939 Polska okupacja Zaolzia, kartka z Olbrzychowic nadana w Trzyńcu 15.12.38 do Bochni.

Fi.295
100 PLN
23342

1939 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Bogumin - Warszawa nr 112, stempel z wyróżnikiem a.

Fi.298
120 PLN
SOLD
23343

1939 zwrotne poświadczenie wpłaty z Białej Podlaskiej.

Fi.309
Mi.330
60 PLN
23344

1939 znaczek ze stemplem ambulansu pocztowego na trasie Iwanie Puste - Tarnopol nr 388.

Fi.310
50 PLN
23345

1939 miejscowa kartka z Krakowa opłacona według specjalnej taryfy pocztowej dla kartek z życzeniami w wysokości 5 gr.

Fi.310
50 PLN
23346

1939 list z Komorowa koło Ostrowi Mazowieckiej do Lublina, stempel opłaty ulgowej "OPŁATA ULGOWA / rozp. M.P. i T. Nr. PW. 501/70 z r. 1933. / Szkoła Podchorążych Piechoty" uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję.

Fi.310
80 PLN
23347

1939 list z Warszawy z wirnikiem okolicznościowym "XVII FESTIWAL SIMC / Międzynarodowego Towarzystwa / Muzyki Współczesnej / WARSZAWA - KRAKÓW 14-21.IV.1939".

Fi.310
30 PLN
23348

1939 "DNI LUBLINA ZAMOŚCIA I LUBELSZCZYZNY" Lublin 2, znaczek na kopercie ostemplowany kasownikiem okolicznościowym, obok dodatkowo idealna odbitka kasownika (Myślicki 39 012).

Fi.311
Mi.332 
50 PLN
23349

1939 AMBULANS NR.39 relacji INOWROCŁAW-WĄGROWIEC, znaczek na wycinku skasowany 22.III datownikiem ambulansu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.314
Mi.335
50 PLN
23350

1939 WILEŃSZCZYZNA - DRUJA - list wysłany 30.III z granicznej, małej miejscowości Druja (powiat brasławski) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; delikatne ślady archiwizacji, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.314
Mi.335 
100 PLN
23351

1939 list z Wilna, stempel z Wilna 2 "V TARGI PÓŁNOCNE W WILNIE 19 VIII - 3 IX 1939".

Fi.314
80 PLN
23352

1939 list z Lublina do Krakowa, stempel okolicznościowy "DNI LUBLINA ZAMOŚCIA I LUBELSZCZYZNY".

Fi.314
15 PLN
23353

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, list polecony opłacony serią znaczków okolicznościowych unieważnionych kasownikiem zawodów , na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.330-3
100 PLN
23354

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria znaczków na specjalnej dekoracyjnej kopercie listu poleconego z Zakopanego do Niemiec (Innsbruck po aneksie Austrii) nadanego 11.02.39 unieważniona kasownikiem okolicznościowym zawodów, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.330-33
Mi.351-4
80 PLN
23355

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta (Fi.90.-).

Fi.330-33
Mi.351-54
60 PLN
SOLD
23356

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, 25 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 18.II z Zakopanego do Wilna, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym (lewa narta wyżej); dobry stan zachowania (Myślicki 39 002).

Fi.331
Mi.352
50 PLN
23357

1939 kartka firmowa z Łodzi do Niemiec.

Fi.332
30 PLN
23358

1939 list z Warszawy do Bułgarii.

Fi.333
50 PLN
23359

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, list polecony z Zakopanego do Gniezna, znaczek stemplowany kasownikiem okolicznościowym zawodów, stempelek polecenia z wyróżnikiem "e", na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.333
100 PLN
23360

1939 Zaolzie, kartka z Bogumina 2 25.7.39 do Cieszyna.

Fi.334
80 PLN
23361

1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Hel - Gdynia nr 235 z wyróżnikiem a.

Fi.334
80 PLN
23362

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, znaczki z bloku.

Fi.336-8
Mi.357-9
50 PLN
23363

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, znaczki z bloku.

Fi.336-8
Mi.357-9
55 PLN
23364

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, znaczki w trójbloku, ostemplowane kasownikiem okolicznościowym.

Fi.336-38
Mi.357-59
60 PLN
23365

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, znaczki w trójbloku (Fi.90.-).

Fi.336-38
Mi.357-59 
70 PLN