The new auction will start soon

Auction 109. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
23046

1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Poznań 3 (wyróżnik a), okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 26.VIII.1933, adresowanej do Przemyśla i dosłanej do wsi Bukowina (Myślicki 32 116).

Fi.252
Mi.273 
30 PLN
23047

1932 list z Bielska 1.3.32 do Wiednia, frankatura sześciokrotna znaczka za 10 gr.

Fi.252
Mi.273 
25 PLN
23048

1932 godło państwa tzw. małe doniczki, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 25 gr. (Fi.650.-), lekkie zgięcie wzdłuż lewego marginesu, gwarancja Schmutz.

Fi.255 FP
Mi.276 Pfa 
500 PLN
23049

1932 wydanie obiegowe godło państwa "małe doniczki", fałszerstwo znaczka za 25 gr. na szkodę poczty, gwarancja.

Fi.255FP
Mi.276PFä
300 PLN
23050

1932 wydanie obiegowe godło państwa "małe doniczki", fałszerstwo znaczka za 25 gr. na szkodę poczty, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.255FP
Mi.276PFä
500 PLN
23051

1932 list z Przemyśla.

Fi.256
Mi.277 
10 PLN
23052

1932 wydanie obiegowe "doniczki", 30 gr - frankatura wielokrotna, list zagraniczny wysłany 10.VII.1933 ze Lwowa do Lucerny.

Fi.256
Mi.277 
20 PLN
23053

1932 "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P." Poznań 3, stempel okolicznościowy z wyróżnikiem "b" na karcie pocztowej wysłanej 3.I do miejscowości Sołacz-Dwór; dobry stan zachowania (Myślicki 30 121).

Fi.Cp48I
30 PLN
23054

1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Warszawa 2 (wyróżnik c), okolicznościowy wirnik na dofrankowanej części na odpowiedź karty podwójnej wysłanej 17.VII.1933 do Otwocka (Myślicki 32 123).

Fi.Cp49IB, 240
Mi.259 
30 PLN
23055

1932 poświadczenie obywatelstwa polskiego wystawione w Przemyślu, 16.II opłacone znaczkiem opłaty stemplowej za 1 zł (revenue).


30 PLN
23056

1932 list wartościowy ze Lwowa do Belgii, zgodnie z przepisami opłacony gotówką na przeznaczonej do tego typu listów kopercie, stempel kontroli i tranzytowy z Poznania.


100 PLN
23057

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Worochta - Stanisławów nr 384.

Fi.226
160 PLN
23058

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Ostrów Poznański - Leszno nr 398, widokówka z kopalni w Wieliczce.

Fi.242, 252, 254
60 PLN
23059

1933 kartka z Warszawy do Niemiec, rzadki kasownik okolicznościowy "VII MIĘDZYNARODOWY KONGRES HISTORYKÓW 21-27. SIERPNIA 1933 WARSZAWA".

Fi.242, 259
600 PLN
23060

1933 kasownik okolicznościowy VII Międzynarodowego Kongresu Historyków 21-27. sierpnia 1935 w Warszawie.

Fi.245, 250, 258, 259, 261
200 PLN
23061

1933 kartka z Małego Czystego pow. Chełmno do Mroczy.

Fi.248
40 PLN
23062

1933 list z Stanisławowa do Lwowa, stempel opłaty ulgowej i na odwrocie stempel "18 PUŁK PIECHOTY S. K.".

Fi.251, 252
100 PLN
23063

1933 700-lecie Torunia, znaczek z obiegu pocztowego z rzadkim znakiem wodnym Zn.W.II.D, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.258D
Mi.279Y
120 PLN
23064

1933 700-lecie Torunia, znaczek na papierze ze znakiem wodnym II.D, zdjęta podlepka, gwarancja i oznaczenie.

Fi.258D
Mi.279Y
350 PLN
SOLD
23065

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z położeniem znaku wodnego W.II.G. (Fi.450.-).

Fi.258G
Mi.279
360 PLN
SOLD
23066

1933 700-lecie założenia Torunia, niegumowana próba na papierze prążkowanym poziomo, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.258P3
Mi.279
2 400 PLN
SOLD
23067

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.880.-).

Fi.259
Mi.280
650 PLN
23068

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.220.-).

Fi.259
Mi.280
150 PLN
23069

1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, znaczek z rzadkim znakiem wodnym II.P - ustniki w prawo (opisane omyłkowo w lewo), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.259P
Mi.280Y
2 400 PLN
23070

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek z bardzo rzadkim - W.II.P, położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.259P
Mi.280Y 
3 000 PLN
23071

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok.

Fi.260
Mi.281
300 PLN
23072

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. na wycinku z czytelnie odbitym stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260
Mi.281
100 PLN
23073

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, karta maksimum - znaczek ostemplowany okolicznościowo 21.V w Toruniu na specjalnej pamiątkowej karcie (Myślicki 33 005).

Fi.260
Mi.281 
150 PLN
23074

1933 FDC - II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr ze znakiem wodnym w położeniu W.II.G - trąbki w górę, na opłaconym zgodnie z taryfą liście poleconym wysłanym 21.V do Tczewa, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA TORUŃ", okolicznościowy stempelek polecenia, dodatkowa efektowna pieczęć "ZWIĄZEK FILATELISTÓW w TORUNIU STOWARZ. ZAREJESTR." z wizerunkiem pomnika Kopernika; datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym (koperta rozcięta z dwóch stron) stanie zachowania (Myślicki 33 005 + 201).

Fi.260, 254
Mi.281, 275
300 PLN
23075

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek z rzadkim znakiem wodnym Zn.W.II.D, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.260D
Mi.281
140 PLN
23076

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek na papierze ze znakiem wodnym II.D, gwarancja i oznaczenie.

Fi.260D
Mi.281
250 PLN
SOLD
23077

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczne w Toruniu, czworoblok na papierze ze znakiem wodnym II.D, gwarancja i opis Weźranowski.

Fi.260D
Mi.281
400 PLN
23078

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D trąbki w dół (Fi.250.-) na wycinku z karnetu ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260D
Mi.281Y
175 PLN
23079

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim i świetnie widocznym położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.250.-), czysty z pełną oryginalną gumą.

Fi.260D
Mi.281Y
200 PLN
23080

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.250.-), na wycinku ze stemplem okolicznościowym.

Fi.260D
Mi.281Y 
200 PLN
23081

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
400 PLN
23082

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
270 PLN
SOLD
23083

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.180.-).

Fi.261
Mi.282
140 PLN
23084

1933 znaczek z dziurkowaniem firmowym "M" z Poznania.

Fi.261
60 PLN
23085

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, narożnikowy znaczek czysty, perforacja 11½ (Fi. 330.-), bardzo ładny stan zachowania.

Fi.262
Mi.283
315 PLN
SOLD