23046 |
1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Poznań 3 (wyróżnik a), okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 26.VIII.1933, adresowanej do Przemyśla i dosłanej do wsi Bukowina (Myślicki 32 116). | Fi.252 Mi.273 |
| 30 PLN | |
23047 |
1932 list z Bielska 1.3.32 do Wiednia, frankatura sześciokrotna znaczka za 10 gr. | Fi.252 Mi.273 |
| 25 PLN | |
23048 |
1932 godło państwa tzw. małe doniczki, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 25 gr. (Fi.650.-), lekkie zgięcie wzdłuż lewego marginesu, gwarancja Schmutz. | Fi.255 FP Mi.276 Pfa |
| 500 PLN | |
23049 |
| 300 PLN | |
23050 |
1932 wydanie obiegowe godło państwa "małe doniczki", fałszerstwo znaczka za 25 gr. na szkodę poczty, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.255FP Mi.276PFä |
| 500 PLN | |
23051 |
1932 list z Przemyśla. | Fi.256 Mi.277 |
| 10 PLN | |
23052 |
1932 wydanie obiegowe "doniczki", 30 gr - frankatura wielokrotna, list zagraniczny wysłany 10.VII.1933 ze Lwowa do Lucerny. | Fi.256 Mi.277 |
| 20 PLN | |
23053 |
1932 "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P." Poznań 3, stempel okolicznościowy z wyróżnikiem "b" na karcie pocztowej wysłanej 3.I do miejscowości Sołacz-Dwór; dobry stan zachowania (Myślicki 30 121). | Fi.Cp48I |
| 30 PLN | |
23054 |
1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Warszawa 2 (wyróżnik c), okolicznościowy wirnik na dofrankowanej części na odpowiedź karty podwójnej wysłanej 17.VII.1933 do Otwocka (Myślicki 32 123). | Fi.Cp49IB, 240 Mi.259 |
| 30 PLN | |
23055 |
1932 poświadczenie obywatelstwa polskiego wystawione w Przemyślu, 16.II opłacone znaczkiem opłaty stemplowej za 1 zł (revenue). | |
| 30 PLN | |
23056 |
1932 list wartościowy ze Lwowa do Belgii, zgodnie z przepisami opłacony gotówką na przeznaczonej do tego typu listów kopercie, stempel kontroli i tranzytowy z Poznania. | |
| 100 PLN | |
23057 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Worochta - Stanisławów nr 384. | Fi.226 |
| 160 PLN | |
23058 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Ostrów Poznański - Leszno nr 398, widokówka z kopalni w Wieliczce. | Fi.242, 252, 254 |
| 60 PLN | |
23059 |
1933 kartka z Warszawy do Niemiec, rzadki kasownik okolicznościowy "VII MIĘDZYNARODOWY KONGRES HISTORYKÓW 21-27. SIERPNIA 1933 WARSZAWA". | Fi.242, 259 |
| 600 PLN | |
23060 |
1933 kasownik okolicznościowy VII Międzynarodowego Kongresu Historyków 21-27. sierpnia 1935 w Warszawie. | Fi.245, 250, 258, 259, 261 |
| 200 PLN | |
23061 |
1933 kartka z Małego Czystego pow. Chełmno do Mroczy. | Fi.248 |
| 40 PLN | |
23062 |
| 100 PLN | |
23063 |
| 120 PLN | |
23064 |
1933 700-lecie Torunia, znaczek na papierze ze znakiem wodnym II.D, zdjęta podlepka, gwarancja i oznaczenie. | Fi.258D Mi.279Y |
| 350 PLN SOLD | |
23065 |
1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z położeniem znaku wodnego W.II.G. (Fi.450.-). | Fi.258G Mi.279 |
| 360 PLN SOLD | |
23066 |
1933 700-lecie założenia Torunia, niegumowana próba na papierze prążkowanym poziomo, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.258P3 Mi.279 |
| 2 400 PLN SOLD | |
23067 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.880.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 650 PLN | |
23068 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.220.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 150 PLN | |
23069 |
1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, znaczek z rzadkim znakiem wodnym II.P - ustniki w prawo (opisane omyłkowo w lewo), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.259P Mi.280Y |
| 2 400 PLN | |
23070 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek z bardzo rzadkim - W.II.P, położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.259P Mi.280Y |
| 3 000 PLN | |
23071 |
| 300 PLN | |
23072 |
| 100 PLN | |
23073 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, karta maksimum - znaczek ostemplowany okolicznościowo 21.V w Toruniu na specjalnej pamiątkowej karcie (Myślicki 33 005). | Fi.260 Mi.281 |
| 150 PLN | |
23074 |
1933 FDC - II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr ze znakiem wodnym w położeniu W.II.G - trąbki w górę, na opłaconym zgodnie z taryfą liście poleconym wysłanym 21.V do Tczewa, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA TORUŃ", okolicznościowy stempelek polecenia, dodatkowa efektowna pieczęć "ZWIĄZEK FILATELISTÓW w TORUNIU STOWARZ. ZAREJESTR." z wizerunkiem pomnika Kopernika; datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym (koperta rozcięta z dwóch stron) stanie zachowania (Myślicki 33 005 + 201). | Fi.260, 254 Mi.281, 275 |
| 300 PLN | |
23075 |
| 140 PLN | |
23076 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek na papierze ze znakiem wodnym II.D, gwarancja i oznaczenie. | Fi.260D Mi.281 |
| 250 PLN SOLD | |
23077 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczne w Toruniu, czworoblok na papierze ze znakiem wodnym II.D, gwarancja i opis Weźranowski. | Fi.260D Mi.281 |
| 400 PLN | |
23078 |
| 175 PLN | |
23079 |
| 200 PLN | |
23080 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.250.-), na wycinku ze stemplem okolicznościowym. | Fi.260D Mi.281Y |
| 200 PLN | |
23081 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok. | Fi.261 Mi.282 |
| 400 PLN | |
23082 |
| 270 PLN SOLD | |
23083 |
| 140 PLN | |
23084 |
1933 znaczek z dziurkowaniem firmowym "M" z Poznania. | Fi.261 |
| 60 PLN | |
23085 |
1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, narożnikowy znaczek czysty, perforacja 11½ (Fi. 330.-), bardzo ładny stan zachowania. | Fi.262 Mi.283 |
| 315 PLN SOLD | |