23206 |
1936 PRÓBY maszynowe prezentujące możliwości techniczne Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych, Łazienki Warszawskie - Pałac na Wodzie w WIELU KOLORACH; zestaw 34 różnych kolorów na nieco różniących się papierach (dotąd znano 21 kolorów, skatalogowano tylko 14); to tylko o dwa kolory mniej od największego - złożonego w historii zestawu, fioletowa próba w parce z międzypolem; dodatkowo jedna próba makulaturowa z pustopolem; w sumie 36 różnych prób, poza dziesiątą, która jest lekko załamana, wszystkie w bardzo ładnym stanie. | |
| 4 200 PLN | |
23207 |
1936 kartka formularz Zarządu Głównego Polskiej Macierzy Szkolnej. | |
| 100 PLN | |
23208 |
1936 arkuszowa próba maszynowa prezentująca możliwości techniczne Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych. | |
| 65 PLN | |
23209 |
1936 próba maszynowa prezentująca możliwości techniczne Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych. | |
| 80 PLN | |
23210 |
| 80 PLN | |
23211 |
1937 pojedyncza frankatura znaczka z a 1 zł na firmowym liście poleconym z Krakowa do Wiednia, na odwrocie stempel kontroli dewizowej. | Fi.272 Mi.293 |
| 25 PLN | |
23212 |
1937 kartka z Poznania do Holandii, zakwestionowane użycie znaczka wycofanego z obiegu ze stempelkiem nakazującym pobranie dopłaty od adresata. | Fi.281, 298 |
| 30 PLN | |
23213 |
1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa Kraków nr 101, stempel z wyróżnikiem b, widokówka z Częstochowy. | Fi.282 |
| 40 PLN | |
23214 |
1937 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Ostrów Poznański - Warszawa nr 103. | Fi.284 Mi.305 |
| 80 PLN | |
23215 |
1937 list z Katowic do Lwowa, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym "WSZECHPOLSKI ZLOT SOKOŁÓW w KATOWICACH 26-29.VI.1937.", na odwrocie rzadki stempel "XV ZJAZD LEKARZY i PRZYRODNIKÓW POL LWÓW 1". | Fi.284 |
| 300 PLN | |
23216 |
1937 list z Warszawy z wirnikiem propagandowym "CHCEMY SILNEJ FLOTY WOJENNEJ I KOLONII". | Fi.284 |
| 40 PLN | |
23217 |
1937 polecony list zleceniowy z Nowego Korczyna do Kielc. | Fi.284, 285 |
| 50 PLN | |
23218 |
1937 "LESZNO WLKP. BUDUJE ŚWIĄTYNIĘ POMÓŻ ZBOŻNEMU DZIEŁU" Leszno 1, stempel propagandowy na cięższym liście wysłanym 7.XII z Ubezpieczalni Społecznej w Lesznie do Urzędu Skarbowego w Warszawie; rzadki przypadek użycia stempla okolicznościowego na korespondencji urzędowej (Myślicki 37 026). | Fi.284II Mi.305II |
| 100 PLN | |
23219 |
1937 wirnik reklamujący "POWSZECHNY FESTIWAL SZTUKI POLSKIEJ w WARSZAWIE" Warszawa 2, list wysłany 29 IX do Katowic, koperta firmowa "GALEWSKI I DAU ZAKŁADY DRUKARSKIE, WARSZAWA ORDYNACKA 6" dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 37 125). | Fi.284II Mi.305II |
| 80 PLN | |
23220 |
1937 list polecony z Pabianic do Kalisza, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.285, 287 Mi.306, 308 |
| 25 PLN | |
23221 |
1937 WILEŃSZCZYZNA - KLECK, judaica - list, którego nadawcą jest rabin Aaron Kotler, wysłany 20.VI z miejscowości Kleck (powiat nieświeski) do Filadelfii; znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.288II Mi.309II |
| 200 PLN | |
23222 |
1937 list polecony z Bielska do Niemiec, na odwrocie stempel niemieckiego ambulansu i odbiorczy, oraz stempel kontroli dewizowej. | Fi.289 |
| 60 PLN | |
23223 |
1937 "MIĘDZYSZKOLNA WYSTAWA FILATELISTYCZNA 16.V.-30.V.1937" Bydgoszcz 1, znaczek na specjalnej karcie ostemplowany 30.V, w dniu zamknięcia Wystawy, kasownikiem okolicznościowym w bardzo rzadko stosowanym w Polsce kolorze zielonym, niewielkie przebarwienia po taśmie klejącej (Myślicki 37 004). | Fi.294 Mi.315 |
| 50 PLN | |
23224 |
1937 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 101. | Fi.294 |
| 40 PLN | |
23225 |
1937 kartka nadana z punktu pocztowego na Kasprowym Wierchu, stempel okolicznościowy "KASPROWY WIERCH - ZAKOPANE". | Fi.294 |
| 80 PLN SOLD | |
23226 |
1937 widokówka z Kasprowego Wierchu z kasownikiem schroniska. | Fi.294 |
| 40 PLN | |
23227 |
1937 Różne Widoki - uzupełnienie serii obiegowej, zestaw zdjęć w formatach około 70x50 mm (jedno 45) będących podstawą do sporządzenia oryginalnych projektów, format nie jest przypadkowy - w zbliżonym wykonano większość projektów fotograficznych; dalej po uwagach, poprawkach i retuszach powstawały różnobarwne próby; co ciekawe wszystkie te obiekty znalazły się ostatecznie na znaczkach: 5 gr. Częstochowa - Jasna Góra, 10 gr. Gdynia - Dworzec Morski, 15 gr. Lwów - Uniwersytet i 20 gr. Katowice - Województwo, wydrukowanych jako staloryty przez P.W.P.W i wprowadzonych do obiegu, na odwrocie ślady archiwizacji i adnotacje str.321 poz.44 do 47, bardzo ciekawe do specjalizacji i niespotykane w handlu. | Fi.294-97 Mi.315-18 |
| 1 200 PLN | |
23228 |
1937 kartka z Warszawy do Holandii, wirnik propagandowy 29 Jubileuszowego Kongresu Esperantystów w Warszawie. | Fi.295 Mi.316 |
| 30 PLN | |
23229 |
1937 "ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH" Warszawa 30, znaczek na specjalnej karcie ostemplowany 14.XI kasownikiem okolicznościowym, niewielkie przebarwienia po taśmie klejącej (Myślicki 37 037). | Fi.295 Mi.316 |
| 20 PLN | |
23230 |
1937 list z Żnina do Zgierza, znaczki unieważnione rzadkim okolicznościowym stemplem "TARGI PAŁUCKIE / w ŻNINIE 28.VIII. - 15.IX.1937 r.". | Fi.295, 296 |
| 90 PLN | |
23231 |
1937 "TYDZIEŃ GÓR 15-22.VIII.1937" Wisła 1, stosowany zaledwie przez tydzień stempel propagandowy na widokówce wysłanej 19.VIII do Lwowa (Myślicki 37 025). | Fi.296 Mi.317 |
| 72 PLN SOLD | |
23232 |
1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zebrzydowice - Warszawa nr 2. | Fi.296 Mi.317 |
| 50 PLN | |
23233 |
1937 kartka agencji pocztowej "BISKUPIN WYKOPALISKA" Gąsawa. | Fi.296 |
| 150 PLN | |
23234 |
1937 "KRAJOWA WYSTAWA KONI W LUBLINIE 1-4-VII-1937" Lublin 1, rzadki stempel okolicznościowy odciśnięty 2.VII na widokówce; wyraźna i czytelna odbitka; dobry stan zachowania (Myślicki 37 214). | Fi.298I Mi.319 |
| 100 PLN | |
23235 |
1937 Marszałek Rydz-Śmigły, seria czysta, dwie odmiany znaczka za 25 gr, tło obok prawego ramienia: linie poziome lub krzyżujące się; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.298I-II, 299 Mi.319-20 |
| 50 PLN | |
23236 |
1937 Edward Rydz - Śmigły, znaczek makulaturowy z przesuniętą perforacją. | Fi.299MK |
| 100 PLN | |
23237 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rozbudowana seria znaczków z bloków w czwórkach, trzy wartości z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12¾ i dwie z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12; czyste, to kompletny zestaw ząbkowań, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.300-02 Mi.321-23 |
| 750 PLN | |
23238 |
| 200 PLN | |
23239 |
1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, ładnie cięty znaczek z nieperforowanego bloku 4 (Mi.50 euro), gwarancja Mikstein. | Fi.302 nz Mi.323 U |
| 150 PLN | |
23240 |
1937 kartka z Ciechocinka do Francji, bardzo rzadki stempelek "Poczta Obchodowa Ciechocinek". | Fi.Cp75 |
| 1 000 PLN | |
23241 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, bloki stemplowane kasownikiem okolicznościowym XX Międzynarodowego Kongresu Przeciw Alkoholowego w Warszawie, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2-4 Mi.bl.2-4 |
| 190 PLN SOLD | |
23242 |
| 360 PLN | |
23243 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków, każdy na osobnej kopercie skasowany stemplami okolicznościowymi V Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.bl.2-4 |
| 400 PLN | |
23244 |
| 200 PLN | |
23245 |
| 1 250 PLN | |