Auction 109. Inter-war Poland 1919-1939

23206

1936 PRÓBY maszynowe prezentujące możliwości techniczne Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych, Łazienki Warszawskie - Pałac na Wodzie w WIELU KOLORACH; zestaw 34 różnych kolorów na nieco różniących się papierach (dotąd znano 21 kolorów, skatalogowano tylko 14); to tylko o dwa kolory mniej od największego - złożonego w historii zestawu, fioletowa próba w parce z międzypolem; dodatkowo jedna próba makulaturowa z pustopolem; w sumie 36 różnych prób, poza dziesiątą, która jest lekko załamana, wszystkie w bardzo ładnym stanie.

4 200 PLN
23207

1936 kartka formularz Zarządu Głównego Polskiej Macierzy Szkolnej.

100 PLN
23208

1936 arkuszowa próba maszynowa prezentująca możliwości techniczne Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych.

65 PLN
23209

1936 próba maszynowa prezentująca możliwości techniczne Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych.

80 PLN
23210

80 PLN
23211

1937 pojedyncza frankatura znaczka z a 1 zł na firmowym liście poleconym z Krakowa do Wiednia, na odwrocie stempel kontroli dewizowej.

Fi.272
Mi.293
25 PLN
23212

1937 kartka z Poznania do Holandii, zakwestionowane użycie znaczka wycofanego z obiegu ze stempelkiem nakazującym pobranie dopłaty od adresata.

Fi.281, 298
30 PLN
23213

1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa Kraków nr 101, stempel z wyróżnikiem b, widokówka z Częstochowy.

Fi.282
40 PLN
23214

1937 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Ostrów Poznański - Warszawa nr 103.

Fi.284
Mi.305
80 PLN
23215

1937 list z Katowic do Lwowa, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym "WSZECHPOLSKI ZLOT SOKOŁÓW w KATOWICACH 26-29.VI.1937.", na odwrocie rzadki stempel "XV ZJAZD LEKARZY i PRZYRODNIKÓW POL LWÓW 1".

Fi.284
300 PLN
23216

1937 list z Warszawy z wirnikiem propagandowym "CHCEMY SILNEJ FLOTY WOJENNEJ I KOLONII".

Fi.284
40 PLN
23217

1937 polecony list zleceniowy z Nowego Korczyna do Kielc.

Fi.284, 285
50 PLN
23218

1937 "LESZNO WLKP. BUDUJE ŚWIĄTYNIĘ POMÓŻ ZBOŻNEMU DZIEŁU" Leszno 1, stempel propagandowy na cięższym liście wysłanym 7.XII z Ubezpieczalni Społecznej w Lesznie do Urzędu Skarbowego w Warszawie; rzadki przypadek użycia stempla okolicznościowego na korespondencji urzędowej (Myślicki 37 026).

Fi.284II
Mi.305II
100 PLN
23219

1937 wirnik reklamujący "POWSZECHNY FESTIWAL SZTUKI POLSKIEJ w WARSZAWIE" Warszawa 2, list wysłany 29 IX do Katowic, koperta firmowa "GALEWSKI I DAU ZAKŁADY DRUKARSKIE, WARSZAWA ORDYNACKA 6" dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 37 125).

Fi.284II
Mi.305II
80 PLN
23220

1937 list polecony z Pabianic do Kalisza, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.285, 287
Mi.306, 308
25 PLN
23221

1937 WILEŃSZCZYZNA - KLECK, judaica - list, którego nadawcą jest rabin Aaron Kotler, wysłany 20.VI z miejscowości Kleck (powiat nieświeski) do Filadelfii; znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.288II
Mi.309II
200 PLN
23222

1937 list polecony z Bielska do Niemiec, na odwrocie stempel niemieckiego ambulansu i odbiorczy, oraz stempel kontroli dewizowej.

Fi.289
60 PLN
23223

1937 "MIĘDZYSZKOLNA WYSTAWA FILATELISTYCZNA 16.V.-30.V.1937" Bydgoszcz 1, znaczek na specjalnej karcie ostemplowany 30.V, w dniu zamknięcia Wystawy, kasownikiem okolicznościowym w bardzo rzadko stosowanym w Polsce kolorze zielonym, niewielkie przebarwienia po taśmie klejącej (Myślicki 37 004).

Fi.294
Mi.315
50 PLN
23224

1937 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 101.

Fi.294
40 PLN
23225

1937 kartka nadana z punktu pocztowego na Kasprowym Wierchu, stempel okolicznościowy "KASPROWY WIERCH - ZAKOPANE".

Fi.294
80 PLN
23226

1937 widokówka z Kasprowego Wierchu z kasownikiem schroniska.

Fi.294
40 PLN
23227

1937 Różne Widoki - uzupełnienie serii obiegowej, zestaw zdjęć w formatach około 70x50 mm (jedno 45) będących podstawą do sporządzenia oryginalnych projektów, format nie jest przypadkowy - w zbliżonym wykonano większość projektów fotograficznych; dalej po uwagach, poprawkach i retuszach powstawały różnobarwne próby; co ciekawe wszystkie te obiekty znalazły się ostatecznie na znaczkach: 5 gr. Częstochowa - Jasna Góra, 10 gr. Gdynia - Dworzec Morski, 15 gr. Lwów - Uniwersytet i 20 gr. Katowice - Województwo, wydrukowanych jako staloryty przez P.W.P.W i wprowadzonych do obiegu, na odwrocie ślady archiwizacji i adnotacje str.321 poz.44 do 47, bardzo ciekawe do specjalizacji i niespotykane w handlu.

Fi.294-97
Mi.315-18
1 200 PLN
23228

1937 kartka z Warszawy do Holandii, wirnik propagandowy 29 Jubileuszowego Kongresu Esperantystów w Warszawie.

Fi.295
Mi.316
30 PLN
23229

1937 "ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH" Warszawa 30, znaczek na specjalnej karcie ostemplowany 14.XI kasownikiem okolicznościowym, niewielkie przebarwienia po taśmie klejącej (Myślicki 37 037).

Fi.295
Mi.316
20 PLN
23230

1937 list z Żnina do Zgierza, znaczki unieważnione rzadkim okolicznościowym stemplem "TARGI PAŁUCKIE / w ŻNINIE 28.VIII. - 15.IX.1937 r.".

Fi.295, 296
90 PLN
23231

1937 "TYDZIEŃ GÓR 15-22.VIII.1937" Wisła 1, stosowany zaledwie przez tydzień stempel propagandowy na widokówce wysłanej 19.VIII do Lwowa (Myślicki 37 025).

Fi.296
Mi.317
72 PLN
23232

1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zebrzydowice - Warszawa nr 2.

Fi.296
Mi.317
50 PLN
23233

1937 kartka agencji pocztowej "BISKUPIN WYKOPALISKA" Gąsawa.

Fi.296
150 PLN
23234

1937 "KRAJOWA WYSTAWA KONI W LUBLINIE 1-4-VII-1937" Lublin 1, rzadki stempel okolicznościowy odciśnięty 2.VII na widokówce; wyraźna i czytelna odbitka; dobry stan zachowania (Myślicki 37 214).

Fi.298I
Mi.319
100 PLN
23235

Fi.298I-II, 299
Mi.319-20
50 PLN
23236

1937 Edward Rydz - Śmigły, znaczek makulaturowy z przesuniętą perforacją.

Fi.299MK
100 PLN
23237

Fi.300-02
Mi.321-23
750 PLN
23238

Fi.300-02
Mi.321-23
200 PLN
23239

1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, ładnie cięty znaczek z nieperforowanego bloku 4 (Mi.50 euro), gwarancja Mikstein.

Fi.302 nz
Mi.323 U
150 PLN
23240

1937 kartka z Ciechocinka do Francji, bardzo rzadki stempelek "Poczta Obchodowa Ciechocinek".

Fi.Cp75
1 000 PLN
23241

Fi.bl.2-4
Mi.bl.2-4
190 PLN
23242

Fi.bl.2-4
360 PLN
23243

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków, każdy na osobnej kopercie skasowany stemplami okolicznościowymi V Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.2-4
400 PLN
23244

Fi.bl.2-4
200 PLN
23245

Fi.bl.2-4
1 250 PLN