23286 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, znaczek z bloku w doskonałym stanie zachowania. | Fi.308 Mi.329 |
| 140 PLN | |
23287 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, znaczek z bloku skasowany stemplem okolicznościowym. | Fi.308 Mi.329 |
| 150 PLN | |
23288 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, czysty znaczek z bloku (Fi.240.-). | Fi.308 Mi.329 |
| 200 PLN | |
23289 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria w czworoblokach. | Fi.310-22 Mi.331-43 |
| 480 PLN SOLD | |
23290 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna z lwowskimi kasownikami okolicznościowymi na wycinkach. | Fi.310-22 Mi.331-43 |
| 120 PLN | |
23291 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334, dodatkowo przygotowane z tej samej okazji pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk; czyste (Fi.262.-); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.310-22, 32-5 Mi.331-43, 34-7 |
| 250 PLN | |
23292 |
1938-9 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria i dodatkowy znaczek ze zmienionym rysunkiem. | Fi.310-22, 334 Mi.331-43, 355 |
| 160 PLN | |
23293 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334; kasowana (Fi.85.-). | Fi.310-22, 334 Mi.331-43, 355 |
| 80 PLN | |
23294 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334; czyste (Fi.232.-), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.310-22, 334 Mi.331-43, 355 |
| 190 PLN | |
23295 |
1938 karnet - "20 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI" zawierający znaczki serii "historycznej" i pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk; bardzo dobry stan zachowania (znaczki i blok kasowany Mi.170.- euro). | Fi.310-22, bl.7, 32-5 Mi.331-43, Bl.7, 34-7 |
| 250 PLN | |
23296 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, pasek trzech makulaturowych znaczków z przesuniętą perforacją i nie dodrukiem obrazka znaczków - znaczek górny uszkodzony - można usunąć, a pozostała parka pięknie prezentuje błąd, gwarancja. | Fi.315MK Mi.336 |
| 250 PLN | |
23297 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok makulaturowych znaczków z przesuniętą perforacją i zamazanym drukiem obrazka znaczków, gwarancja - ładna prezentacja błędu. | Fi.315MK Mi.336 |
| 400 PLN | |
23298 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy - druk bardzo małą ilością farby, przesunięcie ząbkowania poziomego w górę. | Fi.315MK Mi.336 |
| 80 PLN | |
23299 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, makulaturowy niegumowany znaczek z przesuniętą perforacją i rozmazanym rysunkiem, złamania. Z uwagi na dolny margines ładnie prezentujący błąd przesunięcia. | Fi.315MK |
| 35 PLN | |
23300 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, sześcioblok makulatury znaczka za 1 zł. ze skośnym przesunięciem ząbkowania i pełną oryginalną gumą (Fi.480.-), gwarancja. | Fi.320 MK Mi.341 |
| 440 PLN | |
23301 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria stemplowanych znaczków z bloku. | Fi.323-6 Mi.344-7 |
| 35 PLN | |
23302 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok z bloku. | Fi.323-6 Mi.344-7 |
| 50 PLN | |
23303 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok z śladem podlepki na marginesie, znaczki w idealnym stanie. | Fi.323-6 (bl.7) Mi.344-7 (Bl.7) |
| 70 PLN | |
23304 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczki z bloku, kasowane. | Fi.323-26 Mi.344-47 |
| 30 PLN | |
23305 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty w słabszym stanie (znaczki w bardzo ładnym), liczony jak czworoblok znaczków z bloku. | Fi.323-26 (bl.7) Mi.344-47 |
| 70 PLN SOLD | |
23306 |
1938 wydanie dobroczynne z dopłatą na pomoc zimową, seria czysta (Fi.50.-). | Fi.327-29 Mi.348-50 |
| 40 PLN SOLD | |
23307 |
1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Krynica - Tarnów nr 144. | Fi.Cp73 |
| 60 PLN | |
23308 |
1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 139, stempel z wyróżnikiem a. | Fi.Cp73 |
| 40 PLN | |
23309 |
1938 kartka lotnicza nadana z Warszawy do Palestyny, kasownik "WARSZAWA 1 BANK GOSP. KRAJ.", kartka pisana w jidysz. | Fi.Cp75 |
| 250 PLN | |
23310 |
1938 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym Augustów Port do Brześcia, rzadki kasownik. | Fi.Cp76 |
| 600 PLN | |
23311 |
1938 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok cięty unieważnione datownikiem okolicznościowym wystawy. | Fi.bl.5A Mi.Bl.5B |
| 150 PLN | |
23312 |
1938 polecony list z wystawy filatelistycznej w Warszawie. | Fi.bl. 5A Mi.Bl. 5B |
| 160 PLN | |
23313 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki stemplowane, blok cięty dwie minimalne prześwitki po podlepkach. | Fi.bl.5A, B Mi.Bl.5A, B |
| 380 PLN | |
23314 |
1938 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki z pełną oryginalną gumą unieważnione datownikami okolicznościowymi wystawy. | Fi.bl.5A, B Mi.Bl.5A, B |
| 350 PLN | |
23315 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, dwa bloki skasowane okolicznościowo 3.V na specjalnych kopertach z dodatkowymi nalepkami, przesłane na listach poleconych nadanych z terenu wystawy, kasowniki odbiorcze; dekoracyjne walory w dobrym stanie zachowania. | Fi.bl.5A-B |
| 450 PLN | |
23316 |
1938 blok okolicznościowy na kartce z niedoszłego do skutku pierwszego polskiego lotu do stratosfery. | Fi.bl.6 Mi.Bl.6 |
| 180 PLN | |
23317 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym niedoszłego lotu. | Fi.bl.6 Mi.Bl.6 |
| 240 PLN | |
23318 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok. | Fi.bl.6 Mi.Bl.6 |
| 240 PLN SOLD | |
23319 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo z pełną oryginalną gumą, piękny stan. | Fi.bl.6 |
| 240 PLN | |
23320 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, specjalna okolicznościowa koperta ofrankowana blokiem skasowanym 23 IX stemplem okolicznościowym "I POLSKI LOT STRATOSFERYCZNY ZAKOPANE DOLINA CHOCHOŁOWSKA" w Zakopanem (Myślicki 38 241), dodatkowe stemple: "PRZEWIEZIONE POCZTĄ STRATOSFERYCZNĄ" (Myślicki 38 031) i "Lot do stratosfery z powodu pożaru balonu nie doszedł do skutku. Dolina Chochołowska (Zakopane) 24.X.1938" (Myślicki 38 242) - oba, najwyższy stopień rzadkości D według katalogu stempli. | Fi.bl.6 |
| 250 PLN | |
23321 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty w ładnym stanie (Fi.500.-). | Fi.bl.6 |
| 450 PLN | |
23322 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo (Fi.180.-). | Fi.bl.6 |
| 160 PLN | |
23323 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, okolicznościowa karta z blokiem, dofrankowana i jako polecona, wysłana 29.IX z Polany Chochołowskiej do Kruszwicy, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania (przesyłka polecona Fi.450.-). | Fi.bl.6, 299 Mi.320 |
| 400 PLN | |
23324 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości blok stemplowany kasownikiem pierwszego dnia obiegu. | Fi.bl.7 Mi.Bl.7 |
| 80 PLN | |
23325 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu. | Fi.bl.7 |
| 90 PLN | |