The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 109. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
23286

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, znaczek z bloku w doskonałym stanie zachowania.

Fi.308
Mi.329
140 PLN
23287

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, znaczek z bloku skasowany stemplem okolicznościowym.

Fi.308
Mi.329
150 PLN
23288

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, czysty znaczek z bloku (Fi.240.-).

Fi.308
Mi.329
200 PLN
23289

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria w czworoblokach.

Fi.310-22
Mi.331-43
480 PLN
SOLD
23290

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna z lwowskimi kasownikami okolicznościowymi na wycinkach.

Fi.310-22
Mi.331-43 
120 PLN
23291

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334, dodatkowo przygotowane z tej samej okazji pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk; czyste (Fi.262.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.310-22, 32-5
Mi.331-43, 34-7
250 PLN
23292

1938-9 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria i dodatkowy znaczek ze zmienionym rysunkiem.

Fi.310-22, 334
Mi.331-43, 355
160 PLN
23293

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334; kasowana (Fi.85.-).

Fi.310-22, 334
Mi.331-43, 355
80 PLN
23294

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334; czyste (Fi.232.-), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.310-22, 334
Mi.331-43, 355
190 PLN
23295

1938 karnet - "20 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI" zawierający znaczki serii "historycznej" i pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk; bardzo dobry stan zachowania (znaczki i blok kasowany Mi.170.- euro).

Fi.310-22, bl.7, 32-5
Mi.331-43, Bl.7, 34-7
250 PLN
23296

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, pasek trzech makulaturowych znaczków z przesuniętą perforacją i nie dodrukiem obrazka znaczków - znaczek górny uszkodzony - można usunąć, a pozostała parka pięknie prezentuje błąd, gwarancja.

Fi.315MK
Mi.336
250 PLN
23297

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok makulaturowych znaczków z przesuniętą perforacją i zamazanym drukiem obrazka znaczków, gwarancja - ładna prezentacja błędu.

Fi.315MK
Mi.336
400 PLN
23298

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy - druk bardzo małą ilością farby, przesunięcie ząbkowania poziomego w górę.

Fi.315MK
Mi.336 
80 PLN
23299

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, makulaturowy niegumowany znaczek z przesuniętą perforacją i rozmazanym rysunkiem, złamania. Z uwagi na dolny margines ładnie prezentujący błąd przesunięcia.

Fi.315MK
35 PLN
23300

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, sześcioblok makulatury znaczka za 1 zł. ze skośnym przesunięciem ząbkowania i pełną oryginalną gumą (Fi.480.-), gwarancja.

Fi.320 MK
Mi.341
440 PLN
23301

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria stemplowanych znaczków z bloku.

Fi.323-6
Mi.344-7
35 PLN
23302

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok z bloku.

Fi.323-6
Mi.344-7
50 PLN
23303

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok z śladem podlepki na marginesie, znaczki w idealnym stanie.

Fi.323-6 (bl.7)
Mi.344-7 (Bl.7)
70 PLN
23304

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczki z bloku, kasowane.

Fi.323-26
Mi.344-47
30 PLN
23305

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty w słabszym stanie (znaczki w bardzo ładnym), liczony jak czworoblok znaczków z bloku.

Fi.323-26 (bl.7)
Mi.344-47
70 PLN
SOLD
23306

1938 wydanie dobroczynne z dopłatą na pomoc zimową, seria czysta (Fi.50.-).

Fi.327-29
Mi.348-50
40 PLN
SOLD
23307

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Krynica - Tarnów nr 144.

Fi.Cp73
60 PLN
23308

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 139, stempel z wyróżnikiem a.

Fi.Cp73
40 PLN
23309

1938 kartka lotnicza nadana z Warszawy do Palestyny, kasownik "WARSZAWA 1 BANK GOSP. KRAJ.", kartka pisana w jidysz.

Fi.Cp75
250 PLN
23310

1938 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym Augustów Port do Brześcia, rzadki kasownik.

Fi.Cp76
600 PLN
23311

1938 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok cięty unieważnione datownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.bl.5A
Mi.Bl.5B
150 PLN
23312

1938 polecony list z wystawy filatelistycznej w Warszawie.

Fi.bl. 5A
Mi.Bl. 5B 
160 PLN
23313

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki stemplowane, blok cięty dwie minimalne prześwitki po podlepkach.

Fi.bl.5A, B
Mi.Bl.5A, B
380 PLN
23314

1938 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki z pełną oryginalną gumą unieważnione datownikami okolicznościowymi wystawy.

Fi.bl.5A, B
Mi.Bl.5A, B
350 PLN
23315

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, dwa bloki skasowane okolicznościowo 3.V na specjalnych kopertach z dodatkowymi nalepkami, przesłane na listach poleconych nadanych z terenu wystawy, kasowniki odbiorcze; dekoracyjne walory w dobrym stanie zachowania.

Fi.bl.5A-B
450 PLN
23316

1938 blok okolicznościowy na kartce z niedoszłego do skutku pierwszego polskiego lotu do stratosfery.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
180 PLN
23317

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym niedoszłego lotu.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
240 PLN
23318

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
240 PLN
SOLD
23319

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo z pełną oryginalną gumą, piękny stan.

Fi.bl.6
240 PLN
23320

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, specjalna okolicznościowa koperta ofrankowana blokiem skasowanym 23 IX stemplem okolicznościowym "I POLSKI LOT STRATOSFERYCZNY ZAKOPANE DOLINA CHOCHOŁOWSKA" w Zakopanem (Myślicki 38 241), dodatkowe stemple: "PRZEWIEZIONE POCZTĄ STRATOSFERYCZNĄ" (Myślicki 38 031) i "Lot do stratosfery z powodu pożaru balonu nie doszedł do skutku. Dolina Chochołowska (Zakopane) 24.X.1938" (Myślicki 38 242) - oba, najwyższy stopień rzadkości D według katalogu stempli.

Fi.bl.6
250 PLN
23321

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty w ładnym stanie (Fi.500.-).

Fi.bl.6
450 PLN
23322

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo (Fi.180.-).

Fi.bl.6
160 PLN
23323

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, okolicznościowa karta z blokiem, dofrankowana i jako polecona, wysłana 29.IX z Polany Chochołowskiej do Kruszwicy, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania (przesyłka polecona Fi.450.-).

Fi.bl.6, 299
Mi.320 
400 PLN
23324

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości blok stemplowany kasownikiem pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.7
Mi.Bl.7
80 PLN
23325

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu.

Fi.bl.7
90 PLN