Auction 109. Overprint editions 1918-1919

22266

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 75, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.43
Mi.41
100 PLN
22267

Fi.43
Mi.41
100 PLN
22268

Fi.43
Mi.41
50 PLN
22269

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 87, gwarancja i oznaczenie.

Fi.43
Mi.41
100 PLN
22270

1919 wydanie krakowskie, kasowany unarodowionym datownikiem znaczek za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą, poz.28, ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.43
Mi.41
40 PLN
22271

1919 wydanie krakowskie, pionowa parka znaczków za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.1 i 11, górny z lekkim śladem podlepki, dolny z błędami "mocno uszkodzona litera P w POCZTA" i "otwarte u góry O w POLSKA" (UWAGA katalogowane jest otwarte O w POCZTA - Fi.280.-), piękny stan z pełną oryginalną gumą bez śladu podlepki, sygnowane POLONUS, gwarancja i opis obu pozycji Schmutz.

Fi.43 B
Mi.41
500 PLN
22272

Fi.43B1
Mi.41
60 PLN
22273

Fi.43B1
Mi.41
160 PLN
22274

Fi.43B1
Mi.41
180 PLN
22275

Fi.43B1
Mi.41
240 PLN
22276

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 15 z błędem "cienkie Z", ciężkie podlepki, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.43B1
Mi.41
75 PLN
22277

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 25 z błędem "cienkie Z", ciężkie podlepki, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.43B1
Mi.41
70 PLN
22278

Fi.43B1
Mi.41
80 PLN
22279

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy I z poz. 34 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein.

Fi.43B1
Mi.41
200 PLN
22280

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 4 z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie.

Fi.43B1
Mi.41
70 PLN
22281

Fi.43No
Mi.41K
3 500 PLN
22282

1919 wydanie krakowskie, znaczek z podwójnym nadrukiem pierwszej formy z poz. 68, przedrukowano jeden stu znaczkowy arkusz z tym błędem, gwarancja Schmutz, fotoatest.

Fi.43Np
Mi.41DD
7 500 PLN
22283

Fi.44
Mi.42
3 000 PLN
22284

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 90 hal. z nadrukiem pierwszą formą z usterką na poz. 95 "ścięta górna końcówka litery S", sygnatura firmowa, gwarancja, opis i sygnatura sprawdzająca SM Mikstein, dodatkowo bardzo ciekawy odręczny rachunek Prof. Miksteina za powtórne zbadanie i oznaczenie znaczka stempelkiem SM z 16 lipca 1946 roku - zwraca uwagę, że S.Mikstein policzył za dostawienie stempelka SM cztery razy tyle co za atest na 10 Kr; pewnie dlatego, że takich ściętych S jest tylko 13 sztuk i choć nie jest to tak spektakularny błąd jak "dwukropek" (Fi.18000.-) czy "uszkodzone A" (Fi.25000.-) to też rzadki.

Fi.44
Mi.42
8 000 PLN
22285

Fi.45I
Mi.43
60 PLN
22286

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 kr. z nadrukiem pierwszą formą poz.60, lekko parowna guma, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.45I
Mi.43
70 PLN
22287

Fi.45I
Mi.43
250 PLN
22288

Fi.45I
Mi.43
280 PLN
22289

Fi.45I
Mi.43
80 PLN
22290

Fi.45I
Mi.43
90 PLN
22291

Fi.45I
Mi.43
250 PLN
22292

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek z nadrukiem pierwszą formą poz.49, sygnowany, gwarancja Mikstein, Gryżewski.

Fi.45I
Mi.43
90 PLN
22293

Fi.45I
Mi.43
120 PLN
22294

Fi.45I
Mi.44
60 PLN
22295

Fi.45IB1
Mi.43
180 PLN
22296

Fi.45IB1
Mi.43
130 PLN
22297

Fi.45IB1
Mi.43
100 PLN
22298

Fi.45IB1
Mi.43
180 PLN
22299

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy I z poz. 35 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein.

Fi.45IB1
Mi.43
180 PLN
22300

Fi.45IB1
Mi.43
380 PLN
22301

Fi.45IB1
Mi.43
100 PLN
22302

Fi.45I B1
Mi.43
90 PLN
22303

Fi.45I B2
Mi.43
800 PLN
22304

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 kr. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.73 "dwukropek", dodatkowo pięknie widoczne "wcięcie w P", ładny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.45I B2
Mi.43
800 PLN
22305

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "uszkodzone A", gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.45IB3
Mi.43
500 PLN