The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 109. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
29191

1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 137, na odwrocie abklacz nadruku ukośnego, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cp19Ix Np
2 500 PLN
29192

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Iy
50 PLN
29193

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp19Iy
50 PLN
29194

1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem typu 135, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp19Iy
100 PLN
29195

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp19Iy
30 PLN
29196

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 135.

Fi.Cp19Iy
60 PLN
29197

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 138, brak kropki po POCZTOWA, zamiast tego odbita spacja drukarska.

Fi.Cp20
350 PLN
29198

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp20
300 PLN
29199

1919 NADRUK MOCNO PRZESUNIĘTY, wydanie krakowskie, część na odpowiedź karty podwójnej z mocno przesuniętym w dół nadrukiem 134, brak litery K w KARTA; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz;

całostka z nadrukiem typu 135a; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp20IxB, 19Ix
1 200 PLN
29200

1919 nadruk różowego znaku opłaty "Orzeł na tarczy barokowej" o nominale 15 f i napisu "Pocztówka" na niemieckim formularzu o sygnaturze C154/(10.16), podwójna belka kasująca, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz;

nadruk fioletowego znaku opłaty "Orzeł na tarczy barokowej" o nominale 15 fen i napisu "Pocztówka" na niemieckim formularzu o sygnaturze C154/(10.16), podwójna belka kasująca, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp21-22I
1 400 PLN
29201

1919 orzeł na tarczy barokowej, całostka za 15 fen.

Fi.Cp24a
45 PLN
SOLD
29202

1919 orzeł na tarczy barokowej, całostka za 15 hal.

Fi.Cp25
45 PLN
29203

1919 karta do obrotu krajowego za 10 f, długość napisu KARTA POCZTOWA 69 mm, niebieski znak opłaty o zalanym druku, linia dzieląca kartkę pomiędzy "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko), karton jasnopiaskowy; jedna z najrzadszych podstawowych całostek w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz;

litery "T" i "O" w KARTKA POCZTOWA ukośnie przecięte i wyszczerbione - karta do obrotu krajowego za 10 f, znak opłaty niebieski, linia dzieląca kartkę pomiędzy "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko), karton ciemnopiaskowy;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp28, 23
900 PLN
29204

1919 orzeł na tarczy barokowej, całostka z osuniętym oznaczeniem waluty.

Fi.Cp29
90 PLN
SOLD
29205

1919 karta do obrotu krajowego za 15 f - z usuniętym oznaczeniem waluty (widać ich ślady, szczególnie pod oznaczeniem waluty z lewej strony), znak opłaty karminowy w typie C (jedna kreska), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), karton ciemnopiaskowy;

karta do obrotu krajowego za 15 f - z usuniętym oznaczeniem waluty, znak opłaty fioletowy, linia dzieląca kartkę pomiędzy "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), karton jasnopiaskowy;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp30a, 31
250 PLN
29206

1919 orzeł na tarczy barokowej, całostka z osuniętym oznaczeniem waluty.

Fi.Cp31
90 PLN
29207

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez rombu.

Fi.Cs2II
1 000 PLN
29208

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem ty 3.

Fi.Cs2II
1 200 PLN
29209

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez ozdobnika.

Fi.Cs3II
60 PLN
29210

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3 i rzadkim na sekretnikach abklaczem.

Fi.Cs3II
120 PLN
29211

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4.

Fi.Cs3II
30 PLN
29212

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z podwójnym nadrukiem typ 1, stempel urzędu pocztowego w Bielsku 2 z data 12.01.19, pełna treść, zaplamienie jak na ilustracji.

Fi.Cs3INp
1 800 PLN
29213

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 1 - oznaczenie nominału "hal" występujące tylko na dwóch typach nadruku, gwarancja Rzadkosz.

Fi.Cs4I
340 PLN
SOLD
29214

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3.

Fi.Cs4II
40 PLN
29215

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19, odmiana "beleczka zamiast ozdobnika", wewnątrz podlepki, brzeg z pełną nieuszkodzoną gumą.

Fi.Cs4III
100 PLN
29216

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 13 z przecinkiem zamiast kropki.

Fi.Cs4III
50 PLN
29217

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 14 częściowo na doklejonym znaczku, znaczki doklejała poczta po podwyżkach taryfy pocztowej szykując kartki do przekazania do okienek pocztowych, gwarancja Pelczar.

Fi.Cs4III
400 PLN
29218

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 18 z napisem "POLSKA POCZTA" i ozdobnikiem w formie belki.

Fi.Cs4III
360 PLN
29219

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z belką zamiast ozdobnika i zamienioną kolejnością napisów; POLSKA POCZTA, zamiast POCZTA POLSKA, doskonały stan zachowania, gwarancja.

Fi.Cs4IIIt
360 PLN
29220

1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ II.

Fi.Ct3
700 PLN
29221

1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ II.

Fi.Ct4
250 PLN
SOLD
29222

1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ II.

Fi.Ct6II
250 PLN
29223

1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ III.

Fi.Ct6III
150 PLN
29224

1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z podwójnym nadrukiem typ II, gwarancja Schmutz.

Fi.Ct6II Np
2 400 PLN
29225

1920 karta do obrotu krajowego za 15 h (usunięte oznaczenie waluty) - znak opłaty liliowy w typie I (typ A wg PZP), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto); bardzo dobry stan zachowania (Fi. 100.-).

Fi.Cp31
100 PLN
29226

1920 kartka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
30 PLN
29227

1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), napis propagandowy w układzie b (cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym), czysta;

karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), napis propagandowy w układzie b (cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym); wysłana 9.VII z miejscowości Szczekociny do Krakowa, znak opłaty skasowany unarodowionym datownikiem okupacji austriackiej z wyciętym napisem K.u.k Etappenpostamt;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp32
120 PLN
29228

1920 całostka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
35 PLN
29229

1920 całostka z hasłem propagandowym z czterema wyrazami pogrubionymi.

Fi.Cp32
40 PLN
29230

1920 całostka z hasłem propagandowym bez pogrubionego druku wyrazów.

Fi.Cp32
50 PLN