The auction will start on 21.06.2024

Auction 109. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
27955

1984 rocznik kopert FDC (bez bl.125; Fi.63,10).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
60 PLN
27956

1984 Światowa Wystawa Filatelistyczna Hiszpania 84 w Madrycie, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów przez co środek znaczka ma nieostry obraz.

Fi.2764
Mi.2912
30 PLN
27957

1984 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Hiszpania 84" w Madrycie, znaczek za 27 zł z błędem "brak apostrofu" na poz.25; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.2764 B
Mi.2912
50 PLN
27958

1984 XIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Sarajewie i XXIII Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles, seria w 30-znaczkowy arkuszach sprzedażnych, czyste; bardzo dobry stan zachowania (arkusze nie zgięte, ani nie złamane).

Fi.2765-70
Mi.2913-2918A
800 PLN
27959

1984 Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles, znaczek z przesuniętym drukiem kilku kolorów - wielokrotne postacie zawodników, gwarancja Jungjohann.

Fi.2765MK2
Mi.2913
500 PLN
27960

1984 "PRL - RFN BILATERALNA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Poznań 2, dekoracyjna koperta ostemplowana okolicznościowo 14.11.

Fi.2772
Mi.2920 
10 PLN
27961

1984 głowy wawelskie (II) znaczki za 5 zł do automatów drukowane w postaci rolki, pasek czterech sztuk w tym jeden z numerem na odwrocie wydrukowanym "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków często ulegało uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu; czyste.

Fi.2777
Mi.2925
30 PLN
27962

1984 40. rocznica Powstania Warszawskiego, znaczek z błędem "6 zamiast s w Powstania".

Fi.2783 B1
Mi.2931
35 PLN
27963

1984 40-lecie MO i SB, znaczek z błędem "piaty punkt na zielonym polu".

Fi.2790B1
Mi.2938
25 PLN
27964

1984 Chronione zwierzęta futerkowe, 4 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.1,6,11,16,21,26,31,36,41,46 "pionowe kreski od zadu do ogona"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (arkusz złożony poziomo); znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2798
Mi.2946
100 PLN
27965

1984 architektura sakralna, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2806-11 ark.
Mi.2954-59
200 PLN
27966

1985-1987 TOM XVI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 385 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2812-2985
Mi.2960-3133
240 PLN
27967

1985 rocznik kopert FDC (bez bl.: 126II(82II), 127II(83II); Fi.68,20).

Fi.2812-bl.83I
Mi.2960-Bl.97I
70 PLN
27968

1985 rocznik znaczków czystych (Fi.68,80).

Fi.2812-bl.126II (83II)
Mi.2960-Bl.97II
45 PLN
27969

1985 Rozwój pojazdów pożarniczych, 4 zł połowa arkusza sprzedażnego, z błędami na: poz.5 "kolec na prawym przednim kole", poz.7 "uszkodzona szprycha dużego koła"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2813 B1, B2
Mi.2961
80 PLN
27970

1985 Rozwój pojazdów pożarniczych, trzy znaczki za 20 zł w pasku pionowym, górny z błędem "uszkodzone G w MAGIRUS" na poz.36 i dolny z błędem "uszkodzone ZŁ"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.2817 B4+B5
Mi.2965
70 PLN
SOLD
27971

1985 Rozwój pojazdów pożarniczych, parka znaczków za 30 zł, prawy z błędem na poz.29 "uszkodzone A w SIKAWKA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2818 B1
Mi.2966
36 PLN
SOLD
27972

1985 rozwój pojazdów pożarniczych, znaczek z błędem "uszkodzone A".

Fi.2818B1
Mi.2966
25 PLN
27973

1985 Panorama Racławicka, arkusz czysty, błędy na: poz.1 "litera O w POLSKA wyszczerbiona wewnątrz z lewej strony, "poz.26 "uszkodzone drugie a w Racławicka i przerwana ramka pod 27", poz.31 "skrócony lewy górny szeryf K w POLSKA"; bardzo dobry stan zachowania (arkusz poziomo zgięty).

Fi.2819 B1, B2, B
Mi.2967
80 PLN
27974

1985 Panorama Racławicka, znaczek z błędem "skośny lewy górny szeryf litery K w POLSKA".

Fi.2819B1
Mi.2967
10 PLN
27975

1985 głowy wawelskie, dwa znaczki z niedopasowanym drukiem barw; jeden w poziomie, drugi w pionie. Przesunięcie w pionie, mimo że mniej efektowne niż poziome jest rzadsze.

Fi.2838MK
Mi.2986
200 PLN
27976

1985 głowy wawelskie, znaczek z niedopasowanym drukiem barw sprawiający wrażenie druku podwójnego.

Fi.2838MK
Mi.2986
90 PLN
27977

1985 głowy wawelskie, parka znaczków z niedopasowanym drukiem barw sprawiający wrażenie druku podwójnego.

Fi.2838MK
Mi.2986
175 PLN
27978

1985 przywódcy ruchu ludowego, znaczek makulaturowy z zasmarowany farba drukarską.

Fi.2841MK
Mi.2989
30 PLN
27979

1985 40. rocznica powstania ONZ, arkusz czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2856
Mi.3004
50 PLN
27980

1985 100. rocznica urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2859-63 ark.
Mi.3007-11
100 PLN
27981

1985 SOLIDARNOŚĆ - Poczta wydawców czworoblok znaczków ząbkowanych z górnym perforowanym marginesem (pustopole), bardzo dobry stan zachowania.


40 PLN
27982

1985 wydawnictwo podziemnej Solidarności.


30 PLN
27983

1985 seria poczty podziemnej Solidarności regionu Śląsko - Dąbrowskiego upamiętniające ofiary "procesu szesnastu"w Moskwie na Łubiance.


65 PLN
27984

1986 TS/S "Stefan Batory" - widokówka pisana z Las Palmas do Warszawy, nadana 24.I w agencji pokładowej.

Fi.2862
Mi.3010 
40 PLN
27985

1986 rocznik kopert FDC (bez bl.: 128-9(84-5), 130(86), 131(87); Fi.66.-).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
30 PLN
27986

1986 rocznik znaczków czystych (Fi.78,40).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
45 PLN
27987

1986 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Meksyku, znaczek z błędem "żółta plama na spodenkach" występującym w części nakładu.

Fi.2880 B1
Mi.3028
30 PLN
27988

1986 Polska żegluga bałtycka - promy, seria z pustopolami u dołu, czyste (Fi.48.-).

Fi.2881-84
Mi.3029-32
40 PLN
27989

1986 legendy polskie, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2904-9 ark.
Mi.3052-7
150 PLN
27990

1986 poczet królów polskich, marginesowy znaczek z przesuniętą w poziomie perforacją pionową wchodzącą na rysunek znaczka.

Fi.2918MK
Mi.3066
70 PLN
27991

1986 Polska żegluga bałtycka, blok z błędem "zdwojony wyraz ROGALIN".

Fi.bl.19B1
Mi.Bl.99 
20 PLN
27992

1986 Polska żegluga bałtycka, blok z błędem "zdwojony wyraz ROGALIN", gwarancja i opis Walocha.

Fi.bl.129B1
Mi.Bl.99
25 PLN
27993

1986 SOLIDARNOŚĆ - POCZTA BYTOM'86 - rocznica odzyskania niepodległości, pamiątkowy znaczek przedstawiający m.in. marszałka Józefa Piłsudskiego.


20 PLN
27994

1986 Poczta Solidarności - komplet 4 efektownych kart z podobiznami i życiorysami dowódców Armii Krajowej: Michała Tokarzewskiego - Karaszewicza "Doktora", Stefana Roweckiego "Grota", Tadeusza Komorowskiego "Bora", Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka"; dodatkowo biało-czerwona banderola.


100 PLN