The auction will end on 08.07.2024

Auction 109. Polish People's Republic 1952-1989

27916

1982 rocznik kopert FDC (bez bl.119(75); Fi.58,50).

Fi.2644-99
Mi.2792-2647
30 PLN
27917

1982 rocznik znaczków czystych (Fi.61,40).

Fi.2644-99
Mi.2792-2847
35 PLN
27918

1982-1984 TOM XV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 165 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2644-2811
Mi.2792-2959
110 PLN
27919

Fi.2645
Mi.2794
10 PLN
27920

1982 cenzura Stanu Wojennego, list do Krakowa ze stemplem urzędu cenzury 802.

Fi.2647
30 PLN
27921

Fi.2661MK
Mi.2809
500 PLN
27922

1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, ojciec Augustyn Kordecki - karta maksimum.

Fi.2670
Mi.2818
10 PLN
27923

1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, znaczek za 25 zł z błędem na poz.32 "pierwsza litera E zamiast Ę - OBLEŻENIE"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2671 B1
Mi.2819
30 PLN
27924

1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, parka marginesowa znaczków za 25 zł, prawy z błędem na poz.32 "pierwsza litera E zamiast Ę - OBLEŻENIE"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2671 B1
Mi.2819
50 PLN
27925

Fi.2671B1
Mi.2819I
25 PLN
27926

Fi.2671B1
Mi.2819I
35 PLN
27927

Fi.2671B1
Mi.2819I
30 PLN
27928

1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, marginesowy znaczek za 65 zł z błędem na poz.31 "kropka nad lewą brwią"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2672 B1
Mi.2820
40 PLN
27929

Fi.2672B1
Mi.2820
30 PLN
27930

1982 ojciec Maksymilian Kolbe, lewy znaczek z błędem "uszkodzona podstawa litery Ł z lewej w skrócie ZŁ".

Fi.2683B1
Mi.2831
35 PLN
27931

1982 stare miasta nad Wisłą, makulaturowa parka z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.2686MK
Mi.2834
60 PLN
27932

Fi.bl.117
Mi.Bl.87
20 PLN
27933

Fi.bl.117 B (73)
Mi.Bl.87
20 PLN
27934

1982 znaczki podziemnej poczty Solidarności.

15 PLN
27935

1982 cenzura Stanu Wojennego, telegram z Niemiec do Warszawy ze stemplem "OCENZUROWANO".

40 PLN
27936

50 PLN
27937

1982 cenzura Stanu Wojennego, telegram z Warszawy ze stemplem "OCENZUROWANO".

50 PLN
27938

50 PLN
27939

1982 cenzura Stanu Wojennego, telegram z Gdańska ze stemplem "OCENZUROWANO".

50 PLN
27940

40 PLN
27941

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 15.6. z Hemer w Niemczech do Warszawy, na odwrocie datownik odbiorczy z 9.7, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty zszywaczem przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 718".

50 PLN
27942

1983 rocznik znaczków czystych (Fi.53,70).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
35 PLN
27943

Fi.2700nz
Mi.2848
2 000 PLN
27944

Fi.2715 B1
Mi.2863
40 PLN
27945

1983 "300 ROCZNICA ODSIECZY WIEDEŃSKIEJ" Warszawa 1, znaczki skasowane okolicznościowo na 3 ilustrowanych kartach; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2724, 2730
Mi.2872, 2878
50 PLN
27946

1983 750-lecie nadania praw miejskich Toruniowi, znaczki z pustopolem na górnym marginesie.

Fi.2728
Mi.2876
10 PLN
27947

1983 15-lecie Kapituły Orderu Uśmiechu, znaczek z błędem "ścienione S w POLSKA".

Fi.2729B3
Mi.2877
20 PLN
27948

Fi.2740MK3
Mi.2888
300 PLN
27949

1983 kobiece stroje ludowe, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2743-8 ark.
Mi.2891-6
150 PLN
27950

1983 Kobiece stroje ludowe, znaczek za 6 zł z błędem na poz.35 "uszkodzone m w warmiński"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2745 B1
Mi.2893
25 PLN
27951

1983 kobiece stroje ludowe, znaczek z błędem "uszkodzone m w słowie warmińsko".

Fi.2745B1
Mi.2893
15 PLN
27952

Fi.2749
Mi.2897
10 PLN
27953

1983 SOLIDARNOŚĆ, znaczek za 50 zł przedstawiający uśmiechniętego Lecha Wałęsę z napisem "Lech Wałęsa 1943 Nobel 1983 SOLIDARNOŚĆ 83" skasowany na kopercie owalnym stemplem "POKOJOWA NAGRODA NOBLA 1983 SOLIDARNOŚĆ 4 październik".

50 PLN
27954

1984 rocznik znaczków czystych (Fi.53,20).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
35 PLN
27955

1984 rocznik kopert FDC (bez bl.125; Fi.63,10).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
60 PLN