The auction will end on 08.07.2024

Auction 109. Polish People's Republic 1952-1989

27756

1976 rocznik kopert FDC (bez bl.99(55); Fi.73,70).

Fi.2274-2335
Mi.2421-2482
45 PLN
27757

1976 rocznik znaczków czystych (Fi.64,10).

Fi.2274-2335
Mi.2421-2482
55 PLN
27758

1976-1977 TOM XII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 166 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2274-2392
Mi.2421-2539
120 PLN
27759

1976 historia lokomotyw, znaczek z błędem "wyszczerbione 0 w nominale".

Fi.2282B1
Mi.2429
15 PLN
27760

1976 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, znaczek z bloku.

Fi.2311
Mi.2458
10 PLN
27761

Fi.2320-23
Mi.2467-70
20 PLN
27762

1976 Polskie porty, seria z pustopolami nad znaczkami.

Fi.2328-35
Mi.2475-82
120 PLN
27763

1976 polskie porty, parka z pustopolami.

Fi.2330
Mi.2478
15 PLN
27764

1976 Polskie porty, znaczek za 1,50 zł z błędem "uszkodzone A w BAZA" na poz.32; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2330 B1
Mi.2477
50 PLN
27765

Fi.2334
Mi.2481
15 PLN
27766

Fi.2335
20 PLN
27767

1976 "MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM. HENRYKA WIENIAWSKIEGO" Poznań, karta pocztowa ostemplowana okolicznościowo 17.XI; temat - MUZYKA.

Fi.Cp537
10 PLN
27768

Fi.bl.54
Mi.Bl.66
25 PLN
27769

1976 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, czarnodruk bloku.

Fi.bl.98ND
Mi.Bl.65SD
40 PLN
27770

1976 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, znaczek z bloku czarnodruku z przekreślonym nominałem.

Fi.bl.98ND (54)
Mi.Bl.65ND
40 PLN
27771

1976 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, czarnodruk z przekreślonym nominałem.

Fi.bl.98ND (54)
Mi.Bl.65ND
50 PLN
27772

1976 list wojskowy z Warszawy do Poznania, stemple polskiej misji wojskowej ONZ na Bliskim Wschodzie.

30 PLN
27773

1977 pośrednictwo pocztowe na statku szkolnym "Dar Pomorza" podporządkowane UPT Gdynia 1, list do Warszawy nadany 31-8 w pośrednictwie, dwa różne stempelki PAQUEBOT, oraz 6 dodatkowych niepocztowych stempli stosowanych w pośrednictwie z okazji rejsów zagranicznych m.in.: "DAR POMORZA ODESSA 1968", "OPERATION SAIL 76 DAR POMORZA GDYNIA NEW YORK", "s/s DAR POMORZA z różą wiatrów i datą 1977", dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.2254
Mi.2401
80 PLN
27774

1977 rocznik znaczków czystych (Fi.102,50).

Fi.2336-92
Mi.2483-2539
90 PLN
27775

1977 rocznik kopert FDC (bez bl.101(57); Fi.84,90).

Fi.2336-92
Mi.2483-2539
150 PLN
27776

Fi.2337II
Mi.2484
100 PLN
27777

1977 lotnictwo współczesne, czworoblok znaczka bez lasu w tle.

Fi.2337II
Mi.2484
80 PLN
27778

1977 400. rocznica urodzin Petera Paula Rubensa,znaczek z silnie nieprzesuniętą perforacją wchodzącą na dolne napisy znaczka.

Fi.2350 MK
Mi.2497
200 PLN
27779

1977 Ochrona środowiska - ginące zwierzęta (Pustułka), znaczek za 1,50 zł z błędem na poz.6 "emblemat wyszczerbiony u góry"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2358 B
Mi.2506
40 PLN
27780

Fi.2359 B
Mi.2506
50 PLN
27781

Fi.2368
Mi.2515
20 PLN
27782

Fi.2377
Mi.2524A
50 PLN
27783

1977 monety polskie, znaczek z błędem "cienkie P w POLSKA".

Fi.2382B1
Mi.2529
20 PLN
27784

1977 400. rocznica urodzin Petera Paula Rubensa, blok z błędem "uszkodzone dolny szeryf litery R w URODZIN" na poz.11; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.bl.100 B1
Mi.Bl.67
30 PLN
27785

1977 400. rocznica urodzin Petera Paula Rubensa, blok z błędem "uszkodzony dolny szeryf litery R w URODZIN".

Fi.bl.100B1
Mi.Bl.67
15 PLN
27786

1977 400. rocznica urodzin Petera Paula Rubensa, czarnodruk bloku.

Fi.bl.100ND
Mi.Bl.67SD
10 PLN
27787

Fi.bl.101 (57)
Mi.Bl.68
60 PLN
27788

1977 opaska gazetowa Centrali Kolportażu Prasy i Wydawnictw przesyłki lotniczej z Warszawy do Stanów Zjednoczonych.

20 PLN
27789

1978 karnet - "60 LAT SIŁ ZBROJNYCH ZSRR NA STRAŻY POKOJU I SOCJALIZMU - POKAZ ZNACZKA WARSZAWA".

Fi.1857
Mi.1999
27 PLN
27790

1978 rocznik kopert FDC (Fi.71,50).

Fi.2393-2454
Mi.2539-2601
80 PLN
27791

Fi.2393-2515
Mi.2540-2663
120 PLN
27792

1978 rocznik znaczków czystych (Fi.54,50).

Fi.2393I-2454
Mi.2540-2601
50 PLN
27793

1978 lotnictwo współczesne, znaczek za 50 zł w kolorze różowolila typu II (jasna jezdnia w prawym dolnym rogu); ta odmiana znacznie różni się od nakładu (typu) I; była drukowana w arkuszach trzysektorowych zamiast jak typ I w dwusektorowych, nie ma oznaczeń na marginesach, ma ząbkowanie grzebieniowe zamiast ramkowego, jest w kolorze różowolila zamiast czerwonolila (wiśniowego), ma grubszy mięsisty papier i białą błyszczącą gumę, a przede wszystkim wykazuje różnice w rysunku jezdni; znaczek jest zdecydowanie niedoceniany, nie było go w abonamencie, a ze względu na inflację wzrosło zapotrzebowanie na wysokie nominały i w większości zużyto go pocztowo - zachowanie się całego arkusza jest zaskakujące. Nieoceniony materiał porównawczy i badawczy. Czyste pojedyncze znaczki z pełną oryginalną gumą (Fi.1250.-). Doskonały stan zachowania (arkusz nie zgięty).

Fi.2393II
Mi.2540
1 000 PLN
27794

1978 VI Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie Lodowym, znaczek za 1,50 zł z błędem na polu 13 "czarna plamka między pierwszym a drugim żaglem", gwarancja Falkowski (Fi.80.-).

Fi.2394 B1
Mi.2541
30 PLN
27795

Fi.2394-5 ark.
Mi.2541-2
70 PLN