The auction will start on 21.06.2024

Auction 109. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
27875

1980 Igrzyska Olimpijskie w Moskwie, górny znaczek z błędem "przerwana siatka".

Fi.2529B1
Mi.2677
15 PLN
27876

1980 Igrzyska Olimpijskie w Moskwie, znaczek z błędem "biała plama pomiędzy dłońmi".

Fi.2529B3
25 PLN
27877

1980 35. rocznica układu PRL - ZSRR, znaczek z uskokiem ząbkowania.

Fi.2533
Mi.2681 
40 PLN
27878

1980 110. rocznica urodzin Lenina, znaczek za 2,50 zł z błędami na poz.35 "brak kropki po W i krótszy przecinek"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2534 B1
Mi.2682
30 PLN
27879

1980 110. rocznica urodzin W.Lenina, prawy znaczek z błędami "krótszy przecinek w nominale" i "brak kropki po W".

Fi.2534 B1+B2
Mi.2682
50 PLN
27880

1980 110. rocznica urodzin W.Lenina, dolny prawy znaczek z błędami "krótszy przecinek w nominale" i "brak kropki po W".

Fi.2534 B1+B2
Mi.2682
25 PLN
27881

1980 110. rocznica urodzin Lenina, parka znaczków za 2,50 zł, prawy z błędem na poz.16 "krótszy przecinek"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.2534 B3
Mi.2682
40 PLN
27882

1980 35. rocznica powstania ONZ, lewy znaczek z błędem "ściętye a w Polska i uszkodzona flaga".

Fi.2565B1
Mi.2713
35 PLN
27883

1980 warszawskie pojazdy konne, seria z pustopolami na górnym marginesie.

Fi.2573-8
Mi.2721-6
45 PLN
SOLD
27884

1980 Warszawskie pojazdy konne, seria z pustopolami u góry, z wyjątkiem znaczka za 6 zł z pustopolem u dołu, czyste (Fi.60.-).

Fi.2573-78
Mi.2721-26
50 PLN
27885

1980 "II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SZACHOWY" karta pocztowa ostemplowana okolicznościowo 10.I w Gdyni; temat - SZACHY, LATARNIE MORSKIE.

Fi.Cp698
20 PLN
27886

1980 list nadany z strajku sierpniowego w stoczni w Gdyni, stemple poczty strajkowej.


105 PLN
SOLD
27887

1981 SOLIDARNOŚĆ, 1 Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ "SOLIDARNOŚĆ", okolicznościowa całość z "drugiego obiegu"; koperta firmowa: "KOMISJA ZAKŁADOWA w STOCZNI GDAŃSKIEJ im.LENINA".

Fi.2457
Mi.2604
45 PLN
SOLD
27888

1981 nowodruk z okazji zjazdu PZF.

Fi.2460ND
15 PLN
27889

1981 XIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i XXII Letnie Igrzyska w Moskwie, znaczek za 6,50 zł z błędem "krótszy kijek" na poz.6; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2528 B1
Mi.2676
40 PLN
SOLD
27890

1981 XIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i XXII Letnie Igrzyska w Moskwie, znaczek za 8,40 zł z błędem "przerwana siatka po lewej stronie" na poz.36; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2529 B1
Mi.2677
40 PLN
SOLD
27891

1981 rocznik znaczków czystych (Fi.56,10).

Fi.2579-2643
Mi.2727-91
35 PLN
27892

1981 Pablo Picasso, nowodruk z podwójnym ząbkowaniem pionowym

Fi.2580ND
Mi.Bl.74ND
250 PLN
27893

1981 Pablo Picasso, nowodruk z niskim trzycyfrowym numerem.

Fi.2580ND
Mi.Bl.74ND
360 PLN
27894

1981 Pablo Picasso, nowodruk w pięknym stanie (Fi.280.-).

Fi.2580ND
Mi.Bl.74ND
240 PLN
27895

1981 sport balonowy, znaczek z błędem "ń w Anderson".

Fi.2586B1
Mi.2734
20 PLN
27896

1981 sport balonowy, znaczek z błędem "ń w Anderson".

Fi.2586B1
25 PLN
27897

1981 100.rocznica urodzin Pabla Picassa, komplet: przywieszka z prawej, przywieszka z lewej, przywieszka między znaczkami, znaczek pomiędzy przywieszkami, czyste.

Fi.2589Pw
Mi.2728aZf
20 PLN
27898

1981 Polska ceramika szlachetna (I), 1 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.21 "ciemna plama w tle na lewo od wazonu", poz.46 "wyrostek z prawej strony cyfry 1 w nominale"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (arkusz złożony pionowo); znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2596 B1
Mi.2739
60 PLN
27899

1981 polska ceramika szlachetna, prawy znaczek z błędem "wyrostek z prawej strony cyfry 1 w nominale", gwarancja i opis Walocha.

Fi.2596 B1
Mi.2739
30 PLN
27900

1981 Restytucja żubra, arkusz znaczków za 6,50 zł (10 pasków po 5 znaczków), zgięty pionowo (Fi.50.-, Mi.60 euro).

Fi.2608-12
Mi.2764-68
80 PLN
27901

1981 Restytucja żubra, arkusz znaczków za 6,50 zł (10 pasków po 5 znaczków) bez górnego marginesu; arkusz zgięty pionowo (Fi.50.-, Mi.60 euro).

Fi.2608-12
Mi.2764-68 
25 PLN
27902

1981 restytucja żubra, dziesięć serii w arkuszu sprzedażnym złożonym w połowie.

Fi.2608-12 ark.
Mi.2764-68
60 PLN
27903

1981 60-lecie Polskiego Związku tenisowego, środkowy lewy znaczek z błędem "plamka nad skarpetą na lewej nodze".

Fi.2613B1
Mi.2756
35 PLN
27904

1981 działacze polskiego ruchu robotniczego, parka z częściowym brakiem perforacji, górny znaczek cięty.

Fi.2624nz + 2624MK1
Mi.2772U, 2772Udr
1 200 PLN
27905

1981 działacze polskiego ruchu robotniczego, pasek znaczków z arkusza z przesuniętą perforacją, fotoatest z opisem Wysocki.

Fi.2626MK2
Mi.2774
625 PLN
27906

1981 pomniki ofiar Grudnia 1970, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2634-5 ark.
Mi.2782-3
60 PLN
27907

1981 zeszycik znaczkowy wydania prywatnego z parkami znaczków serii z pomnikami ofiar grudnia 1970 roku (Fi. 2634-5).

Fi.ZzP
50 PLN
27908

1981-87 zestaw 4 przesyłek PAQUEBOT - widokówek opłaconych polskimi znaczkami wysłanych podczas rejsów w portach morskich, m.in: Teneryfa, Key West, Amsterdam; dodatkowe stempelki jachtowe; dobry stan zachowania.


100 PLN
27909

1982 STAN WOJENNY - list wysłany 17.5 z Nałęczowa do Katowic, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty zszywaczem przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 319".

Fi.2507
Mi.2655
40 PLN
27910

1982 STAN WOJENNY - list wysłany 24.5 z Nałęczowa do Katowic, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty zszywaczem przez cenzurę, stemple: ramkowy mały "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 311".

Fi.2507
Mi.2655
50 PLN
27911

1982 cenzura Stanu Wojennego, list ze Słupska do Warszawy, stempel urzędu cenzury nr 611.

Fi.2551
20 PLN
27912

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Wrocławia do Krakowa, stempel urzędu cenzury nr 802.

Fi.2551
30 PLN
27913

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Śliwic do Krakowa, stempel urzędu cenzury nr 290.

Fi.2553
20 PLN
27914

1982 60-lecie Polskiego Związku Tenisowego, znaczek z błędem na poz.9 "plamka nad skarpetą na lewej nodze" w czworobloku; gwarancja.

Fi.2613 B1
Mi.2756
60 PLN