Auction 109. Communist Poland 1945-1952

25914

1946 Henryk IV Probus, parka z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.409
Mi.442
75 PLN
25915

Fi.409MK
Mi.442
120 PLN
25916

1946 płyta nagrobna ks.Henryka IV Probusa, 6 zł ząbkowanie ZL10¾ czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdujący się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.409a
Mi.442
80 PLN
25917

1946 ks. Henryk IV Probus, parka znaczków ciętych, gwarancja Perzyński

Fi.409nz
Mi.442U
4 000 PLN
25918

Fi.410 B
Mi.443
50 PLN
25919

1946 Zabytki architektury - zamek w Lanckoronie, znaczek za 10 zł z błędem na poz.9 "plamka nad zamkiem", niewielkie ukośne sfałdowanie papieru; gwarancja i opis Walocha.

Fi.410 B1
Mi.443
50 PLN
25920

Fi.411
Mi.444
70 PLN
25921

1946 Komisja Edukacji Narodowej, pasek znaczków z bloku (Fi.800.-).

Fi.412+413+414
Mi.445+446+447
600 PLN
25922

1946 Komisja Edukacji narodowej, seria narożnikowa.

Fi.412-4
Mi.445-7
240 PLN
25923

1946 Komisja Edukacji narodowej, seria.

Fi.412-4
Mi.445-7
170 PLN
25924

Fi.412-4
Mi.445-7
1 100 PLN
25925

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w czworoblokach.

Fi.412-4
Mi.445-7
600 PLN
25926

Fi.412-14
Mi.445-47
800 PLN
25927

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria kasowana (Fi.600.-), znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja.

Fi.412-14
Mi.445-47
550 PLN
25928

1946 Komisja Edukacji Narodowej, grzecznościowo kasowana w epoce seria (16.3.48), pierwszy znaczek z lekką prześwitką gratis, dwa pozostałe ładne, wszystkie z kasownikiem Lublin 2.

Fi.412-14
Mi.445-47
200 PLN
25929

1946 Komisja Edukacji Narodowej, marginesowa seria czysta.

Fi.412-14
Mi.445-47
200 PLN
25930

Fi.412-14
Mi.445-47
600 PLN
25931

1946 Komisja Edukacji Narodowej, grzecznościowo skasowana antydatowanym oryginalnym datownikiem z epoki seria znaczków na ilustrowanej karcie przedwojennej, gwarancja (na kartę).

Fi.412-14, Cp86
Mi.445-47, P85
400 PLN
25932

Fi.412-414
Mi.Klb..445-47
2 800 PLN
25933

Fi.415a-c
Mi.448-50
100 PLN
25934

1946 50-lecie ruchu ludowego, seria znaczków kasowanych, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.415a-c
Mi.448-50
150 PLN
25935

1946 50-lecie ruchu ludowego, znaczek z błędem "plamka przy twarzy Witosa".

Fi.415aB3
Mi.450
30 PLN
25936

1946 Emil Zegadłowicz, znaczek za 5+15 zł z perforacją ZL11 z klasycznym błędem na poz.46 "kropka nad lasem"; gwarancja i opis.

Fi.419 B1
Mi.453
80 PLN
25937

1946 kartka z Piszczac do Krakowa, prowizoryczny kasownik Piszczac z ręcznie wpisana datą.

Fi.Cp95
120 PLN
25938

1946 kartka z Zabrza z hufca harcerskiego do Bytomia, stempel "Hufiec Harcerzy Bytom / Komenda Obozu Nr. 2 / - w Głuchołazach -".

Fi.Cp95
250 PLN
25939

1946 "WYSTAWA ROK ODBUDOWY ZIEMI BIAŁOSTOCKIEJ" Białystok 1, stempel okolicznościowy z 10 VI na karcie pocztowej z dodatkową trójkolorową ząbkowaną cegiełką kwestarską (revenue) o nominale 1 zł "NA ODBUDOWĘ UZDROWISK ZZ PRAC POCZTY i TEL.", bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 46 043 - stopień rzadkości stempla C).

Fi.Cp95AIIy
80 PLN
25940

1946 dowód odbioru urzędowej przesyłki, znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym Sławkowa.

Fi.U21
50 PLN
25941

1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok w bardzo ładnym stan zachowania o niskim trzy cyfrowym numerze.

Fi.bl.9
Mi.Bl.9
900 PLN
25942

Fi.bl.9
Mi.Bl.9
800 PLN
25943

Fi.bl.9
1 700 PLN
25944

Fi.bl.9a
800 PLN
25945

1946 Komisja Edukacji Narodowej, czysty blok z ciemnoszarym prawie czarnym numerem, gwarancja i opis.

Fi.bl.9b
2 400 PLN
25946

1946 cenzura zagraniczna 3166, karta pocztowa z Grecji wysłana 2.IV do Krakowa, karta pionowo złamana.

80 PLN
25947

50 PLN
25948

30 PLN
25949

30 PLN
25950

400 PLN
25951

1946 list polecony z Śniadowa do Filadelfii, opłata pobrana w gotówce - adnotacja "Taxe perque - 31 zł", stempel urzędu cenzury nr 3265.

60 PLN
25952

1946 "DAR NA ODBUDOWĘ WARSZAWY" - cegiełka za 100 zł wydana przez Komitet Wykonawczy Naczelnej Rady Odbudowy miasta stołecznego Warszawy; niecodzienny dokument w słabszym stanie zachowania (brak narożnika, pionowe zgięcie).

30 PLN
25953

1946 lotniczy list polecony z Wielkiej Brytanii do Piotrkowa Trybunalskiego, stempel urzędu cenzury nr 3136.

50 PLN