The auction will end on 08.07.2024
The auction ends in:

Auction 109. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
25993

1947 Kultura Polska (II) - 5 zł, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N1.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czysty.

Fi.423A
Mi.458B
30 PLN
25994

1947 Kultura Polska (I) - 5 zł nieząbkowane parka pionowa blok legitymacyjny z oznaczeniem najrzadszego walca, którym drukowano ten znaczek N.1.W.I. (5100 arkuszy) - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, słabszy stan zachowania.

Fi.423A
Mi.458B
400 PLN
25995

1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.423A
30 PLN
25996

1947 Kultura polska (I + II), 5 zł + 20 zł - frankatura dwukolorowa, miejscowy list polecony przesłany 16.6.48 w miejscowości Starachowice-Wierzbnik, stempelek polecenia, na odwrocie kasownik odbiorczy z 17.6; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.423A, 436A
Mi.458B, 470B
30 PLN
25997

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.423B
Mi.458A
10 PLN
25998

1947 Kultura polska (I), 5 zł + 20 zł - frankatura dwukolorowa, list polecony, wysłany 18.8 z miejscowości Sędziszów k.Ropczyc do Warszawy, kasownik odbiorczy.

Fi.423B, 427B
Mi.458A, 462A 
20 PLN
25999

1947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek ze smugą, gwarancja Walocha.

Fi.423BMK
Mi.458A
80 PLN
26000

1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.424A
30 PLN
26001

1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.426A
30 PLN
26002

1947 kultura polska, znaczek bez perforacji poziomej na górnym marginesie.

Fi.426B MK
Mi.461A
100 PLN
26003

1947 kultura polska, parka bez perforacji poziomej na górnym marginesie, gwarancja.

Fi.426B MK1
Mi.461A
150 PLN
26004

1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie.

Fi.427A
30 PLN
26005

1947 Kultura Polska, narożnikowa parka prób znaczka za 20 zł w kolorze czarnym z charakterystycznym dla tej próby numerem walca N.2.W.I., na odwrocie bez wtórnej odbitki maszynowej, w tej postaci z numerem walca unikalne, gwarancja Schmutz.

Fi.427A P1
Mi.462P
6 000 PLN
26006

1947 Kultura polska (I) - Adam Mickiewicz, narożna parka znaczków za 20 zł., blok legitymacyjny N.1.W.I.

Fi.427B
Mi.460A 
60 PLN
26007

1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.427B
Mi.462A
25 PLN
26008

1947 wydanie z dopłata na Polski Czerwony Krzyż, marginesowa parka.

Fi.428
Mi.471
20 PLN
26009

1947 wydanie z dopłata na Polski Czerwony Krzyż, czworoblok.

Fi.428
Mi.471
50 PLN
26010

1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, oryginalnie kasowany znaczek za 5+5 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.428
Mi.471
60 PLN
26011

1947 wydanie z dopłatą na PCK, narożnikowy znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.428
60 PLN
26012

1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, znaczek za 5+5 zł z błędem na poz.12 "czarna kropka pod ręką dziecka"; gwarancja.

Fi.428 B2
Mi.471
60 PLN
26013

1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, parka znaczków za 5+5 zł., lewy z błędem z poz.6 "dwie kreski pod lewym ramieniem krzyża", gwarancja z oznaczeniem Kalinowski.

Fi.428 B3
Mi.471
70 PLN
26014

1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.429A
Mi.463B
30 PLN
26015

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.429A
Mi.463B 
30 PLN
26016

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.429A
Mi.463B 
15 PLN
26017

1947 Kultura polska (II) - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński, narożna parka znaczków za 1 zł., blok legitymacyjny N.2.W.II.

Fi.429B
Mi.463A
30 PLN
26018

1947 Kultura Polska, parka znaczków z numerem walca na marginesie.

Fi.429B
Mi.463A
30 PLN
26019

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.429B
Mi.463A
30 PLN
26020

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.429B
Mi.463A
20 PLN
SOLD
26021

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.429B
Mi.463A 
25 PLN
26022

1947 Kultura Polska, znaczek z niepełną perforacją na zagięciu arkusza.

Fi.429B
Mi.463A 
180 PLN
26023

1947 Kultura Polska, znaczek z niepełną perforacją na zagięciu arkusza.

Fi.429B
Mi.463A 
240 PLN
26024

1947 Kultura polska (II) - J.Matejko, J.Malczewski i J.Chełmoński, narożna parka znaczków za 1 zł., blok legitymacyjny N.2.W.II.

Fi.429B
Mi.463A 
30 PLN
26025

1947 kultura polska, parka makulaturowa z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja i opis.

Fi.429B MK
Mi.463A
80 PLN
26026

1947 kultura polska, makulaturowa parka z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja i opis.

Fi.429MK
Mi.463A
90 PLN
26027

1947 Kultura Polska (II) - brat Albert, czworoblok legitymacyjny znaczków za 2 zł. w intensywnym kolorze pomarańczowym, drukowany z walca N.2 W.IV - oznaczenie znajduje się przed 91 i za 100 znaczkiem w arkuszu; co bardzo rzadkie z podwójnym "abklatschem" części rysunku i oznaczeń walca, nie jest gwarantowany gdyż będzie eksponowany od strony gumy i nie był fałszowany.

Fi.430
Mi.464
900 PLN
26028

1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na lewym marginesie.

Fi.430A
Mi.464B
30 PLN
26029

1947 kultura polska, znaczek makulaturowy ze pionową smugą farby, prawie dokładnie przez środek twarzy brata Alberta, gwarancja Wiatrowski.

Fi.430A MK
Mi.464B
90 PLN
26030

1947 Kultura Polska, prawy znaczek z błędem "duża kropka nad głową na marginesie", lewy znaczek brązowa plamka na gumie.

Fi.430Au
Mi.456B 
50 PLN
26031

1947 Kultura Polska (II) - Brat Albert, znaczek za 2 zł z błędem na poz.2 "kropka na czole", gwarancja Krawczyk.

Fi.430B B2
Mi.464A 
40 PLN
26032

1947 Kultura polska (II), Fryderyk Chopin 3 zł - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 19.10 z Obornik do Chęcin.

Fi.431B
Mi.465A 
20 PLN
SOLD