The auction will end on 08.07.2024

Auction 109. Communist Poland 1945-1952

25673

1945 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok, lewy górny znaczek z zalanym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b
70 PLN
25674

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnym abklaczem.

Fi.376a
Mi.409b
25 PLN
25675

1945 kartka z Siedlec do Częstochowy.

Fi.376a
Mi.409b
40 PLN
25676

1945 wydanie przedrukowe, kartka z Poznania do Puław, znaczek z silnie przesuniętym w pionie nadrukiem przechodzącym na sąsiedni znaczek, gwarancja Walocha.

Fi.376a
Mi.409b
120 PLN
25677

1945 wydanie przedrukowe, marginesowy znaczek za 1,50 zł./25 gr. ze znacznie przesuniętym w dół nadrukiem I Formy, dodatkowo to rzadka odmiana formy A znaczka podstawowego - bez listwy ochronnej na marginesie, gwarancja i opis.

Fi.376a
Mi.409b
250 PLN
25678

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w poziomie nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b
35 PLN
25679

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b
40 PLN
25680

Fi.376a
Mi.409b
120 PLN
25681

1945 znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym z Godowa.

Fi.376a
70 PLN
25682

1945 list polecony z Warszawy do Francji (Cannes ulica Stalingradu!), stempel cenzury wojskowej nr 1587, stempel odbiorczy na odwrocie.

Fi.376a, 377
Mi.409b, 410
120 PLN
25683

1945 wydanie prowizoryczne, list z Zabrza do Katowic wysłany 3.12.45 opłacony według starej taryfy pocztowej obowiązującej do 30.11.45, dopłatę w podwójnej wysokości pobrano od adresata znaczkiem dopłaty.

Fi.376a, D102
36 PLN
25684

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (I forma) - frankatura wielokrotna, parka pionowa z poz.5/15 górny znaczek z błędem zarówno nadruku, występującym w niewielkiej części nakładu "wyszczerbiona dolna część belki po lewej stronie", jak i znaczka podstawowego "prawa górna nóżka K w POLSKA wyszczerbiona i uszkodzone A", list wysłany 19.IX z Warszawy do Djursholm w Szwecji, stempelek cenzury 1584; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.376a FI T1
Mi.409b
500 PLN
25685

Fi.376aI
Mi.409b
35 PLN
25686

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z nadrukiem formą Ii z poz. 100, nadruk typ II, znaczek podstawowy z charakterystycznym wyrostkiem na lewym ramieniu litery A w POCZTA, gwarancja i oznaczenie Perzyński.

Fi.376aII T2
Mi.409b
1 500 PLN
25687

Fi.376aMK
Mi.409b
100 PLN
25688

Fi.376a MK
Mi.409b
120 PLN
25689

Fi.376a MK
Mi.409b
200 PLN
25690

Fi.376aMK5
Mi.409b
60 PLN
25691

Fi.376aNo
Mi.409bK
380 PLN
25692

Fi.376a No
Mi.409bK
500 PLN
25693

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z przesuniętym odwróconym nadrukiem F.II typ 2 poz.69/32 (Fi.800.-), dodatkowo dobrze widoczna struktura podziału nadruku belki, gwarancja Falkowski, z opisem Schmutz.

Fi.376a No
Mi.409b
900 PLN
25694

Fi.376aNo III
Mi.409bK
500 PLN
25695

1945 wycinek z listu z kasownikiem prowizorycznym z Blachowni, gwarancja.

Fi.376a t1+2
Mi.409b
50 PLN
25696

Fi.376b
Mi.409a
380 PLN
25697

1945 wydanie przedrukowe, miejscowy list polecony nadany 8.11.45 opłacony znaczkami z nadrukiem nowej wartości 1,50 zł w barwie czerwonej i ciemno brązowoczerwonej, znaczek 376b z nadrukiem formy II z poz. 53 typ 2, list prawidłowo opłacony w dobrym stanie, fotoatest.

Fi.376b, 376d, 362
Mi.393, 409a, 409b
4 000 PLN
25698

Fi.376b FII T1
Mi.409a
7 500 PLN
25699

Fi.376b FII T1+2
Mi.409a
8 800 PLN
25700

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym, przedrukowany II formą poz.5 (typ 2); na liście wysłanym 14.11 z Gdyni do Warszawy, kasownik nadawczy GDYNIA 1 / *a*; ta rzadka odmiana była dostępna na poczcie w Gdańsku i najprawdopodobniej tam nabyty znaczek użyto w Gdyni (wycena samego tylko znaczka kasowanego Mi.500 euro); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem i podpisem Danowski.

Fi.376b FII T2
Mi.409a
3 600 PLN
25701

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z nadrukiem formy II z poz. 74 typ 2, gwarancja i oznaczenie Ryblewski.

Fi.376b IIT2
Mi.409a
1 200 PLN
25702

Fi.376b T1
Mi.409b
6 000 PLN
25703

Fi.376d t1+2
Mi.409b
1 400 PLN
25704

1945 zabytki Gdańska, znaczek na papierze bezdrzewnym, gwarancja i opis.

Fi.377
Mi.410
45 PLN
25705

1945 Zabytki Gdańska, 1 zł ząbkowanie liniowe ZL 11 czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.4.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, pod znaczkami liczby rozrachunkowe; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.377
Mi.410
60 PLN
25706

1945 zabytki Gdańska, prawy znaczek z drukiem na pomarszczonym papierze.

Fi.377MK
Mi.410
60 PLN
25707

1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty.

Fi.377nz
Mi.410U
60 PLN
25708

1945 zabytki Gdańska, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.377nz
Mi.410U
80 PLN
25709

1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty, gwarancja Ryblewski.

Fi.377nz
Mi.410U
35 PLN
25710

1945 Zabytki Gdańska, 2 zł ząbkowanie liniowe ZL11 czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.4.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, pod znaczkami liczby rozrachunkowe; kasowane, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.378
Mi.411
50 PLN
25711

1945 Zabytki Gdańska, 2 zł ząbkowanie liniowe ZL 10¾ sześcioblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.3.W.I. - znajdującym się pod 91 i 92 znaczkiem w arkuszu, liczby rozrachunkowe na marginesie pod znaczkiem - nakład 3; czyste, bardzo dobry stan zachowania (perforacja w kilku miejscach pęknięta).

Fi.378
Mi.411
80 PLN
25712

1945 Zabytki Gdańska, 3 zł - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 29.8.1947 z miejscowości Przesieka (Hain) do Wrocławia, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym - datownikiem niemym (P222 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); walor bardzo dobrym stanie zachowania; u dołu pocztówki nadawca użył nazwy miejscowości - Matejkowice, wiązało się to z tym, że po wojnie odnaleziono tam zrabowane z warszawskiej "Zachęty" obrazy Jana Matejki, a także inne dzieła sztuki z Krakowa, Warszawy i Wrocławia, kilka miesięcy po tym wydarzeniu miejscowość Hain przemianowano na Matejkowice; a w marcu 1946 na Przesiekę.

Fi.379B
Mi.412A
60 PLN