Auction 109. Communist Poland 1945-1952

25874

Fi.402 ark.(402 B1)
Mi.435
750 PLN
25875

Fi.402 ark. (402 B1)
Mi.435
550 PLN
25876

1946 obóz śmierci w Majdanku.

Fi.403
Mi.436
30 PLN
25877

1946 obóz śmierci w Majdanku.

Fi.403
Mi.436
25 PLN
25878

Fi.403 B1, B2, B3, B4, B5, B
Mi.436
1 500 PLN
25879

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na kopercie skasowany 19 V na Górze św. Anny stemplem okolicznościowym "25-LECIE III-GO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO 1921-1945" (Myślicki 46 010).

Fi.404
Mi.437
40 PLN
25880

Fi.404
Mi.437
400 PLN
25881

Fi.404
Mi.438
200 PLN
25882

Fi.404 ark.
Mi.437
380 PLN
25883

Fi.405
50 PLN
25884

Fi.405MK
Mi.438
65 PLN
25885

1946 Święto Morza, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.406
Mi.440
25 PLN
25886

1946 święto morza, narożny ośmioblok.

Fi.406
Mi.440
60 PLN
25887

1946 Święto Morza, oryginalnie kasowany okolicznościowo (ŚWIĘTO MORZA GDYNIA 1) znaczek za 3+7 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.406
Mi.440
50 PLN
25888

1946 Święto Morza, narożny czworoblok znaczków ciętych za 3+7 zł. z oznaczeniem walca pod 91 znaczkiem, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.406 nz
Mi.440 U
2 500 PLN
25889

1946 Święto Morza, znaczek z błędem "kropka po T".

Fi.406B1
Mi.440
80 PLN
25890

1946 Święto Morza, parka znaczków ciętych.

Fi.406nz
Mi.440U
1 000 PLN
25891

1946 Święto Morza, znaczek cięty, gwarancja Ryblewski.

Fi.406nz
Mi.440U
500 PLN
25892

1946 Święto Morza, znaczek na papierze grubym, gwarancja Petriuk.

Fi.406y
Mi.440
100 PLN
25893

1946 Święto Morza, znaczek na papierze grubym ca 0,0115 mm, gwarancja i opis Wysocki.

Fi.406y
Mi.440
250 PLN
25894

Fi.407
Mi.439
60 PLN
25895

Fi.407
Mi.439
25 PLN
25896

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, czworoblok.

Fi.407
Mi.439
30 PLN
25897

Fi.407
Mi.439
30 PLN
25898

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, rzadki karnet okolicznościowy Ministra Poczt i Telegrafów.

Fi.407
Mi.439
495 PLN
25899

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, znaczek stemplowany kasownikiem Warszawa 20 - Sejm.

Fi.407
50 PLN
25900

Fi.407 nz
Mi.439 U
700 PLN
25901

Fi.407nz
Mi.439U
1 400 PLN
25902

Fi.407nz
Mi.439U
700 PLN
25903

Fi.407nz
Mi.439U
850 PLN
25904

Fi.408a
Mi.441a
40 PLN
25905

1946 Będzin, znaczek z abklaczem.

Fi.408a
Mi.441a
85 PLN
25906

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowoszary (zielonkawoszary) o kontrastowym rysunku i ciemnym tle na papierze średnim drzewnym gładkim, parka legitymacyjna z oznaczeniem walca N.1.W.IX. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.408a
Mi.441a
120 PLN
25907

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowoszary (oliwkowy) o nieostrym rysunku i rozmazanych napisach na papierze średnim drzewnym gładkim, parka legitymacyjna z oznaczeniem walca N.1.W.VI. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.408a
Mi.441a
100 PLN
25908

1946 list z Wejherowa do Niemiec, stempel urzędu cenzury nr 3067 i stempel cenzury amerykańskiej.

Fi.408a
40 PLN
25909

Fi.408a, b
Mi.441a, b
125 PLN
25910

1946 Będzin, odmiany kolorów, papierów.

Fi.408a, b
Mi.441a, b
35 PLN
25911

Fi.408a MK
Mi.441a
750 PLN
25912

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł ciemnoszarobrązowy o kontrastowym rysunku i ciemnym tle na papierze średnim drzewnym gładkim, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.XVI. - znajdujący się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu, zwraca uwagę powtarzalna usterka "przecięta pionowo litera s w 20 szt.", czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.408b
Mi.441b
100 PLN
25913

Fi.409
Mi.442
40 PLN