Auction 108. Overprint editions 1918-1919

11677

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 94, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.32I
Mi.31
150 PLN
11678

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą poz.87, ładny stan zachowania", gwarancja Mikstein, z opisem Ćwiertnia.

Fi.32I
Mi.31
170 PLN
11679

Fi.32I, 38, 38 No
Mi.31, 48
800 PLN
11680

Fi.32II
Mi.31
300 PLN
11681

Fi.32II
Mi.31
600 PLN
11682

Fi.32II
Mi.31
750 PLN
11683

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formą IIE poz. 23, lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, sygnowany WITKOWSKI, gwarancja Bruba, z opisem Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
360 PLN
11684

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 15 "cienkie Z", gwarancja i opis Mikstein, Mikulski.

Fi.33 B1
Mi.32
1 800 PLN
11685

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą poz.78, lekki ślad po podlepce, gwarancja Mikstein, z opisem Jungjohann BPP.

Fi.34
Mi.33
210 PLN
11686

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z rzadkim błędem na poz. 73 "dwukropek", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.34 B2
Mi.33
1 200 PLN
11687

Fi.35
Mi.34
380 PLN
11688

Fi.35
Mi.34
220 PLN
11689

Fi.35
Mi.34
100 PLN
11690

Fi.35
Mi.34
100 PLN
11691

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 15 "cienkie Z" (Fi. 800,-), piękny stan zachowania, gwarancja firmowa Gryżewski, Mikstein, ćwiertnia, z opisem.

Fi.35 B1
Mi.34
900 PLN
11692

Fi.35B2
Mi.34
700 PLN
11693

Fi.36
Mi.35
800 PLN
11694

Fi.36
Mi.35
1 250 PLN
11695

1919 wydanie krakowskie, znaczek z podniesionym w górę nadrukiem pierwszą formą z usterką na poz. 47 "uszkodzone P w POLSKA", gwarancja i oznaczenie Łaszkiewicz.

Fi.36
Mi.35
600 PLN
11696

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.14 "cienkie Z", unieważniony rzadszym na tej wartości kasownikiem TARNÓW, gwarancja i opis Mikstein, Kalinowski.

Fi.36 B1
Mi.35
900 PLN
11697

Fi.36B2
Mi.35
1 500 PLN
11698

Fi.37II
Mi.36
5 500 PLN
11699

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
11700

Fi.38
Mi.48
25 PLN
11701

1919 wydanie krakowskie, duże podlepki, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
11702

Fi.38
Mi.48
4 000 PLN
11703

1919 wydanie krakowskie - BIELITZ OSTERR.SCHLES., oryginalnie użyty dnia 4.II.19 znaczek za 25/80 hal., dodatkowo niewielkie uszkodzenia nadruku, szczególnie P w POCZTA, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
200 PLN
11704

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
100 PLN
11705

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Mikstein.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
11706

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
30 PLN
11707

1919 wydanie krakowskie, list polecony z Bochni nadany 11.02.19 do Wojnicza, opłata dwoma znaczkami wydania krakowskiego za 25/80 hal., na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
5 000 PLN
11708

Fi.38 B
Mi.48
1 000 PLN
11709

1919 wydanie krakowskie, skrajny znaczek za 25/80 hal. z błędem "uszkodzone obie litery P" unieważniony obiegowo w Krakowie, po lewej ślady krawędzi formy przedrukowej, gwarancja.

Fi.38 B
Mi.48
150 PLN
11710

Fi.38 B
Mi.48
1 000 PLN
11711

1919 wydanie krakowskie, przekaz pieniężny z Przemyśla nadany 20.05.19 do Krakowa, opłata znaczkami wydania definitywnego i znaczkiem wydania krakowskiego, charakterystyczny stempelek Dyrekcji Okręgowej Przemyśl "IX 54" w podwójnej ramce, na odwrocie stemple odbiorcze, gwarancja Schmutz.

Fi.38, 78B
Mi.48, 82
5 000 PLN
11712

1919 wydanie krakowskie, list polecony z Przemyśla nadany 20.05.19 do Wiednia, opłata znaczkiem wydania definitywnego i znaczkiem wydania krakowskiego, oba za 25/80 hal., stempel krakowskiej cenzury wojskowej, brak klapy koperty, gwarancja Schmutz.

Fi.38, 78B
Mi.48. 82
5 000 PLN
11713

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.38No
Mi.48K
380 PLN
11714

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Ryblewski i Schmutz.

Fi.38No
Mi.48K
350 PLN
11715

1919 wydanie krakowskie, kasowany na wycinku znaczek z nadrukiem formą IIB z poz. 42 z uszkodzonymi literami A, taki błąd jest katalogowany na tej wartości na pozycjach 52, 57, 72, 82 i 92 (Fi. 1800,-), w kolejnych fazach przedrukowywania II formą błąd ten jest katalogowany także na innych znaczkach 2 kolumny (poz. 32 i 42) oraz na wszystkich znaczkach 7 kolumny poniżej poz. 37, gwarancja i opis pozycji Schmutz.

Fi.39a B14
Mi.37
2 400 PLN
11716

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą poz. 94, ładny stan, sygnowany Witkowski, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.40
Mi.38
200 PLN