The auction will start on 21.06.2024

Auction 108. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
11637

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja i oznaczenie.

Fi.27aB5
Mi.26
40 PLN
11638

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja i oznaczenie.

Fi.27aB5
Mi.26
250 PLN
11639

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 37 z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja Schmutz.

Fi.27a B5
Mi.26
180 PLN
11640

1918 drugie wydanie lubelskie, kasowany znaczek za 50/60 hal. z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja i oznaczenie.

Fi.27a B5
Mi.26
50 PLN
11641

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 9 z błędem "HAI zamiast HAL", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.27aB6
Mi.26
120 PLN
11642

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 16 z błędem "zniekształcone 50 i brak kropki po HAL", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.27aBB5
Mi.26
240 PLN
11643

1918 drugie wydanie lubelskie, makulaturowa parka zabrudzona farbą drukarską, bardzo duża podlepka, gwarancja Schmutz.

Fi.27aMK
Mi.26
180 PLN
11644

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.27aNo
Mi.24K
400 PLN
11645

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.27aNo
Mi.26K
200 PLN
11646

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z błędem "brak kropki po HAL", ciężkie podlepki, gwarancja Mikstein.

Fi.27aNo B5
Mi.24K
200 PLN
11647

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem niebieskoczarnym, ślad po zdjętej podlepce, gwarancja i oznaczenie.

Fi.27b
Mi.26
600 PLN
11648

1918 drugie wydanie lubelskie,znaczek z nadrukiem niebieskoczarnym, gwarancja Łaszkiewicz.

Fi.27b
Mi.26
1 100 PLN
11649

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem niebieskoczarnym, gwarancja i opis Berbeka.

Fi.27b
Mi.26
180 PLN
11650

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.28
Mi.27
50 PLN
11651

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Mikstein, Rachmanow.

Fi.28
Mi.27
160 PLN
11652

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.28
Mi.27
100 PLN
11653

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z brzegowymi uszkodzeniami nadruków na prawych znaczkach "brak liter ZTA", dolny prawy znaczek z charakterystycznym małym A w POLSKA, lekko rozerwana perforacja pomiędzy znaczkami z błędami, gwarancja Jendroszek.

Fi.28 B10
Mi.27
1 200 PLN
11654

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 50 hal. z nadrukiem odwróconym, dodatkowo prawy z błędem na poz.10 "brak liter ZTA" (Fi.9750.-), piękny stan, gwarancja Mikulski, Berbeka.

Fi.28 No B9
Mi.27 
5 800 PLN
11655

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z błędem "brak ZTA", ciężka podlepka, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.28B9
Mi.28
160 PLN
11656

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem podwójny - normalnym i odwróconym po stronie gumowanej, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Miszczak.

Fi.28Ndwo
Mi.26DD
6 000 PLN
11657

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z błędem "brak prawego ramienia T", rzadkie, gwarancja Schmutz.

Fi.28No B11
Mi.27K 
600 PLN
11658

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem podwójny - normalnym i odwróconym, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Mikulski,.

Fi.28Non
Mi.26DD
9 000 PLN
11659

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 50 z nie dodrukiem prawej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.29
Mi.28
30 PLN
11660

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z ząbkowaniem ZL 12½, gwarancja Jendroszek.

Fi.29
Mi.28
120 PLN
11661

1918 drugie wydanie lubelskie, kasowany znaczek za 90 hal. ze znacznie przesuniętym w górę nadrukiem, gwarancja Schmutz.

Fi.29
Mi.28
40 PLN
11662

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.29
Mi.28
30 PLN
11663

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z abklaczem nadruku, gwarancja.

Fi.29
Mi.28
180 PLN
11664

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z spektakularnym brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Berbeka.

Fi.29 B9
Mi.28
27 PLN
SOLD
11665

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal., dość rzadki z nadrukiem odwróconym (Fi.600.-), poza widocznym na skanie małym przebarwieniem w lewym górnym rogu w ładnym stanie, gwarancja Łaszkiewicz.

Fi.29 No
Mi.28 
500 PLN
11666

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z rzadszym nadrukiem odwróconym, dodatkowo z błędem na poz.8 "brak lewego poziomego ramienia litery T" (Fi.900.-), gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.29 No B11
Mi.28
900 PLN
11667

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja.

Fi.29B9
Mi.28
120 PLN
11668

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z poz. 20 z błędem "brak liter TA w POCZTA", gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.29B10
Mi.28
120 PLN
11669

1918 drugie wydanie lubelskie, górny lewy znaczek z błędem "uszkodzone P i O", gwarancja.

Fi.29B12
Mi.28
80 PLN
11670

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.29No
Mi.28K
1 000 PLN
11671

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Petriuk.

Fi.29No
Mi.28K
400 PLN
11672

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą ze znanym od lat, ale dotąd niekatalogowanym błędem na poz. 7 "podstawa i nóżka litery P w POCZTA skośnie ścięte", piękny stan; gwarancja i opis pozycji Mikstein.

Fi.30 B
Mi.29
12 000 PLN
11673

1919 wydanie krakowskie - "cienkie Z", inspirowany filatelistycznie list nadany w Krakowie przez kierownika ekonomatu pocztowego Józefa Mullera na adres firmy filatelistycznej Fischer we Wiedniu; opłacony został - może przypadkowo, ale absolutnie wyjątkowo, zgodnie z prowizoryczną taryfą pocztową na listy zagraniczne: obowiązywała ona od drugiej połowy stycznia do 25 lutego i z wyłączeniem krajów sąsiednich wynosiła zgodnie z ustaleniami prof. J.Auleytnera 50 hal.; list opłacono 51 hal. wyłącznie znaczkami z błędem "cienkie Z" - za 3, 6, 12 i 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą z poz.4, a za 5 i 10 hal. z poz.5; znaczki za 3, 5 i 10 hal. nie występują na niefilatelistycznej korespondencji i oferowany list jest najciekawszym znanym ich użyciem, same znaczki luzem (Fi.6040.-)

Fi.30-35 B1
Mi.29-34 
8 100 PLN
SOLD
11674

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.85 "ścięte S i pęknięte K", maleńki ślad po podlepce, piękny stan, gwarancja i opis Mikulski.

Fi.31 B
Mi.30 
3 600 PLN
11675

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 54/65, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.32I
Mi.31
1 800 PLN
11676

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 65, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN