The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 108. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
14173

1944 urodziny A.Hitlera, seria z gapami na górnym marginesie.

Fi.117-9
22 PLN
SOLD
14174

1944 55. urodziny Hitlera, seria z lewym, ozdobnym marginesem na kopercie skasowana 15.7 w Warszawie datownikiem WARSCHAU C1 z wyróżnikiem "ay".

Fi.117-19
30 PLN
14175

1944 55. urodziny A.Hitlera, seria w 3 znaczkowych paskach z górnymi marginesami z gapami, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.117-19 Pw1
60 PLN
14176

1944 55. urodziny Hitlera, seria na karcie skasowana 20.IV stemplem okolicznościowym "GEBURSTAG DES FÜHRERS" w Krakowie.

Fi.117-119; 37
40 PLN
14177

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria narożnikowa z gapami.

Fi.120-4
40 PLN
SOLD
14178

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria w czworoblokach.

Fi.120-4
20 PLN
14179

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria stemplowana kasownikiem z okazji 5 . rocznicy utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.120-4
20 PLN
14180

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, czysta seria narożnikowa z gapami.

Fi.120-24 Pw1
50 PLN
14181

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, narożnikowa czysta seria w czworoblokach z oznaczeniem STAATSDRUCKEREI WIEN VI.1944 (Fi.+50% dopłaty), znaczek za 30+30 gr z błędem na poz.40 "biały klin powyżej H w REICH, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.120-24 Pw2, 122 B2
150 PLN
14182

1944 wydanie na Fundusz Generalnego Gubernatorstwa, makulaturowy znaczek cięty, gwarancja.

Fi.123nz
250 PLN
14183

1944 wydanie na fundusz kultury GG, znaczek cięty zw pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.123nz
500 PLN
14184

1944 5. rocznica utworzenia GG, dwie odmiany znaczka za 10+10 zł na kopertach ostemplowane okolicznościowo 26.10 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.125; 38
400 PLN
14185

1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł na karcie widokowej z okazji 400. rocznicy śmierci Mikołaja Kopernika, ostemplowany okolicznościowo 26.10 w pierwszym dniu obiegu.

Fi.125; 38
180 PLN
14186

1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł ząbkowany, arkusik - sektor 1 (Fi.1000.-, Mi.300 euro), słabszy stan zachowania (prawy górny róg złamany, w trzech miejscach niewielkie przywarcia na gumie).

Fi.125a
700 PLN
14187

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, czworoblok z ciętego arkusika.

Fi.125b
250 PLN
14188

1944 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Bratoszewicach do Krakowa do Rady Głównej Opiekuńczej, stemple pośrednictwa.

Fi.Cp9II
150 PLN
14189

1944 całostka z sygnaturą I.44.

Fi.Cp9III
40 PLN
14190

1944 całostka z sygnaturą I.44 z obiegu pocztowego z Warszawy.

Fi.Cp9III
40 PLN
14191

1944 "uszkodzony górny szeryf E w POSTKARTE" - widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, z powtarzalnym błędem; czysta (Fi. à 120.-).

Fi.Cp9III B
80 PLN
14192

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa karta o sygnaturze I.44 wysłana 28.11 z Krakowa do Zakopanego, znak opłaty unieważniony niemym kasownikiem; karta rzadka z obiegu; dobry stan zachowania - minimalnie nadgięte narożniki (Mi.75 euro).

Fi.Cp9c
Mi.P12/03 
120 PLN
14193

1944 kartka z Landshut do Opoczna, sygnatura I.44.

Fi.Cp9c
60 PLN
14194

1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 28.12 z Bochni do Piastowa, bardzo dobry stan zachowania (Fi.70,- Mi.36 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
60 PLN
14195

1944 portret Hitlera, trzy karty z obiegu różniące się kolorami znaku opłaty i rodzajami kartonu (Mi.108 euro):
wysłana 20.12 z miejscowości Sanka do Milanówka, znak opłaty unieważniony w Krakowie stemplem wirnikowym; słabszy stan zachowania;
wysłana 19.11 z Bochni do Piastowa; bardzo dobry stan zachowania;
wysłana 25.10 z Łowicza do Poznania; dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
150 PLN
14196

1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 30.11 z Tarnowa do Milanówka, karta pionowo zgięta, słabszy stan zachowania (Fi.70,- Mi.36 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
20 PLN
14197

1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 20.11 z Kalwarii Zebrzydowskiej do Milanówka, znak opłaty unieważniony niemym kasownikiem (Fi.70,- Mi.36 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
40 PLN
14198

1944 kartka z zakopanego do Niemiec, ładnie odbity rzadki kasownik okolicznościowy z Zakopanego "Wintersportplatz Luftkurort", gwarancja Berbeka.

Fi.Cp10, XV
240 PLN
14199

1944 Widoki - seria czysta tzw."Górali", nie wprowadzona do obiegu z powodu niepowodzenia akcji germanizacyjnej polskiej ludności góralskiej "Göralenvolk" z międzypolami po lewej (Fi.+100%) - dzielą one 40 znaczkową część arkusza od 100 znaczkowej; do sprzedaży arkusze trafiały rozcięte przez środek międzypola, ślad tego cięcia widać na dole międzypoli dwóch wartosci za 24 i 40 gr., wszystkie znaczki pochodzą z 41 pozycji prawej strony arkusza, są w bardzo dobrym stanie, mają mały ślad podlepki na pełnej oryginalnej gumie.

Fi.I-III Pp
5 500 PLN
SOLD
14200

1944 widoki, znaczek nie wprowadzony do obiegu, Fischer 2.000,- zł, gwarancja Wiatrowski.

Fi.III
1 400 PLN
14201

1944 kartka z Radomia do Krakowa, rzadki kasownik propagandowy "In Briefanschriften / ZUSTELLPOSTAMT / Straße u. Hausnummer / genau angeben!".

Fi.VIII
200 PLN
14202

1944 kartka z Radomia do Krakowa, rzadki kasownik propagandowy z Radomia "In jedes Packet ein Doppel der Auffchrift einlegen!".

Fi.XII
200 PLN
14203

1944 kartka z Zakopanego do Krakowa, stempel okolicznościowy Zakopanego.

Fi.XV
300 PLN
14204

1944 "UNGENÜGENDE ANSCHRIFT/ Strasse u.Hausnummer erforderlich/ Ausruf erforglos/ Unbekannt-Unleserlich/ P.A.Krakau 1." niezwykle rzadki stempel urzędu pocztowego Kraków 1 informujący o niemożliwości doręczenia przesyłki na ekspresowym liście poleconym wysłanym 22.5 z Wiednia do Krakowa, pierwszą nieudaną próbę doręczenia podjęto 26/5 - adnotacja "Empfänger unbekannt" i stempelek "Zurück", drugą również nieudaną 1/6, tego samego dnia po opatrzeniu przesyłki opisanym stemplem i dodatkowo "Zurück" zwrócono list do nadawcy; dodatkowe rekwizyty pocztowe z okresu GG należą do wyjątkowo rzadko spotykanych walorów; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.


Mi.794, 795, 827
1 000 PLN
14205

1944 list polecony z Miechowa do Kielc, na odwrocie stempel odbiorczy.


45 PLN
14206

1944 znaczek premiowy (revenue) - Prämienmarke napisy niemieckie i polskie Haushaltwaren artykuły gospodarcze - o wartości 1 punktu, w kolorze niebieskim, bardzo dobry stan zachowania.


80 PLN
14207

1944 czworoblok znaczków składkowych NSDAP w generalnym Gubernatorstwie.


200 PLN
14208

1944 karta żywnościowa z Tarnowa.


80 PLN
SOLD