14173 |
1944 urodziny A.Hitlera, seria z gapami na górnym marginesie. | Fi.117-9 |
| 22 PLN SOLD | |
14174 |
1944 55. urodziny Hitlera, seria z lewym, ozdobnym marginesem na kopercie skasowana 15.7 w Warszawie datownikiem WARSCHAU C1 z wyróżnikiem "ay". | Fi.117-19 |
| 30 PLN | |
14175 |
1944 55. urodziny A.Hitlera, seria w 3 znaczkowych paskach z górnymi marginesami z gapami, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.117-19 Pw1 |
| 60 PLN | |
14176 |
| 40 PLN | |
14177 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria narożnikowa z gapami. | Fi.120-4 |
| 40 PLN SOLD | |
14178 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria w czworoblokach. | Fi.120-4 |
| 20 PLN | |
14179 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria stemplowana kasownikiem z okazji 5 . rocznicy utworzenia Generalnego Gubernatorstwa. | Fi.120-4 |
| 20 PLN | |
14180 |
| 50 PLN | |
14181 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, narożnikowa czysta seria w czworoblokach z oznaczeniem STAATSDRUCKEREI WIEN VI.1944 (Fi.+50% dopłaty), znaczek za 30+30 gr z błędem na poz.40 "biały klin powyżej H w REICH, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.120-24 Pw2, 122 B2 |
| 150 PLN | |
14182 |
1944 wydanie na Fundusz Generalnego Gubernatorstwa, makulaturowy znaczek cięty, gwarancja. | Fi.123nz |
| 250 PLN | |
14183 |
1944 wydanie na fundusz kultury GG, znaczek cięty zw pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.123nz |
| 500 PLN | |
14184 |
1944 5. rocznica utworzenia GG, dwie odmiany znaczka za 10+10 zł na kopertach ostemplowane okolicznościowo 26.10 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu. | Fi.125; 38 |
| 400 PLN | |
14185 |
| 180 PLN | |
14186 |
1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł ząbkowany, arkusik - sektor 1 (Fi.1000.-, Mi.300 euro), słabszy stan zachowania (prawy górny róg złamany, w trzech miejscach niewielkie przywarcia na gumie). | Fi.125a |
| 700 PLN | |
14187 |
| 250 PLN | |
14188 |
1944 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Bratoszewicach do Krakowa do Rady Głównej Opiekuńczej, stemple pośrednictwa. | Fi.Cp9II |
| 150 PLN | |
14189 |
1944 całostka z sygnaturą I.44. | Fi.Cp9III |
| 40 PLN | |
14190 |
1944 całostka z sygnaturą I.44 z obiegu pocztowego z Warszawy. | Fi.Cp9III |
| 40 PLN | |
14191 |
1944 "uszkodzony górny szeryf E w POSTKARTE" - widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, z powtarzalnym błędem; czysta (Fi. à 120.-). | Fi.Cp9III B |
| 80 PLN | |
14192 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa karta o sygnaturze I.44 wysłana 28.11 z Krakowa do Zakopanego, znak opłaty unieważniony niemym kasownikiem; karta rzadka z obiegu; dobry stan zachowania - minimalnie nadgięte narożniki (Mi.75 euro). | Fi.Cp9c Mi.P12/03 |
| 120 PLN | |
14193 |
1944 kartka z Landshut do Opoczna, sygnatura I.44. | Fi.Cp9c |
| 60 PLN | |
14194 |
1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 28.12 z Bochni do Piastowa, bardzo dobry stan zachowania (Fi.70,- Mi.36 euro). | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 60 PLN | |
14195 |
| Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 150 PLN | |
14196 |
1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 30.11 z Tarnowa do Milanówka, karta pionowo zgięta, słabszy stan zachowania (Fi.70,- Mi.36 euro). | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 20 PLN | |
14197 |
1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 20.11 z Kalwarii Zebrzydowskiej do Milanówka, znak opłaty unieważniony niemym kasownikiem (Fi.70,- Mi.36 euro). | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 40 PLN | |
14198 |
1944 kartka z zakopanego do Niemiec, ładnie odbity rzadki kasownik okolicznościowy z Zakopanego "Wintersportplatz Luftkurort", gwarancja Berbeka. | Fi.Cp10, XV |
| 240 PLN | |
14199 |
1944 Widoki - seria czysta tzw."Górali", nie wprowadzona do obiegu z powodu niepowodzenia akcji germanizacyjnej polskiej ludności góralskiej "Göralenvolk" z międzypolami po lewej (Fi.+100%) - dzielą one 40 znaczkową część arkusza od 100 znaczkowej; do sprzedaży arkusze trafiały rozcięte przez środek międzypola, ślad tego cięcia widać na dole międzypoli dwóch wartosci za 24 i 40 gr., wszystkie znaczki pochodzą z 41 pozycji prawej strony arkusza, są w bardzo dobrym stanie, mają mały ślad podlepki na pełnej oryginalnej gumie. | Fi.I-III Pp |
| 5 500 PLN SOLD | |
14200 |
| 1 400 PLN | |
14201 |
1944 kartka z Radomia do Krakowa, rzadki kasownik propagandowy "In Briefanschriften / ZUSTELLPOSTAMT / Straße u. Hausnummer / genau angeben!". | Fi.VIII |
| 200 PLN | |
14202 |
1944 kartka z Radomia do Krakowa, rzadki kasownik propagandowy z Radomia "In jedes Packet ein Doppel der Auffchrift einlegen!". | Fi.XII |
| 200 PLN | |
14203 |
1944 kartka z Zakopanego do Krakowa, stempel okolicznościowy Zakopanego. | Fi.XV |
| 300 PLN | |
14204 |
1944 "UNGENÜGENDE ANSCHRIFT/ Strasse u.Hausnummer erforderlich/ Ausruf erforglos/ Unbekannt-Unleserlich/ P.A.Krakau 1." niezwykle rzadki stempel urzędu pocztowego Kraków 1 informujący o niemożliwości doręczenia przesyłki na ekspresowym liście poleconym wysłanym 22.5 z Wiednia do Krakowa, pierwszą nieudaną próbę doręczenia podjęto 26/5 - adnotacja "Empfänger unbekannt" i stempelek "Zurück", drugą również nieudaną 1/6, tego samego dnia po opatrzeniu przesyłki opisanym stemplem i dodatkowo "Zurück" zwrócono list do nadawcy; dodatkowe rekwizyty pocztowe z okresu GG należą do wyjątkowo rzadko spotykanych walorów; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Mi.794, 795, 827 |
| 1 000 PLN | |
14205 |
1944 list polecony z Miechowa do Kielc, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 45 PLN | |
14206 |
1944 znaczek premiowy (revenue) - Prämienmarke napisy niemieckie i polskie Haushaltwaren artykuły gospodarcze - o wartości 1 punktu, w kolorze niebieskim, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
14207 |
1944 czworoblok znaczków składkowych NSDAP w generalnym Gubernatorstwie. | |
| 200 PLN | |
14208 |
1944 karta żywnościowa z Tarnowa. | |
| 80 PLN SOLD | |