The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 108. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
14093

1942 urodziny Hitlera, seria narożnikowa z oznaczeniem ENTW.: + podpis projektanta na dolnym marginesie, skasowana okolicznościowo w dniu wejścia do obiegu.

Fi.89-91 Pw3
30 PLN
14094

1942 urodziny Hitlera, narożnikowa seria na japońskim papierze, z oznaczeniem ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.89-91 Pw3
30 PLN
14095

1942 urodziny Hitlera, najrzadsza cięta seria GG - w tym dwa znaczki marginesowe, tak jak ocalały, na kremowym kartonowym papierze bez gumy (Fi.12000.-); pochodzą z jednego z dwóch kompletów nieząbkowanych arkuszy, które dotarły do Agencji Filatelistycznej w Krakowie z Staatsdruckerei Wien; były przylepione do paczek z arkusikami poszczególnych wartości; arkusze odklejono, a kilka serii przylepiono zwykłym klejem na koperty i ostemplowano datownikiem Agencji (Versandstelle) "Krakau 3 26.10.43", wycinki z kasowanymi znaczkami pochodzą właśnie z takich kopert; istnieje komplet kopert z paskami trzech ciętych znaczków i gapą na górnym marginesie; większość znaczków pozostała czysta, gwarancja.

Fi.89-91 nz
Mi.89-91U
8 500 PLN
14096

1942 urodziny Hitlera, seria wydana na japońskim papierze, ostemplowana okolicznościowo na karcie 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Krakowie.

Fi.89-91; 20
30 PLN
14097

1942 seria na karnecie okolicznościowym wystawy sztuki w Krakowie.

Fi.96-100
40 PLN
14098

1942 FDC - 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria znaczków na kopercie skasowana okolicznościowo 20.11 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu, odciśnięty numer kolejny "0003"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.96-100; 26
50 PLN
14099

1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria na kopercie ostemplowana okolicznościowo 19.XI.1943 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym.

Fi.96-100; 35
60 PLN
14100

1942 list z warszawy do Lisowa (Warthenland), koperta z wydrukowanym znakiem opłaty unieważniona wirnikiem warszawskim z wyróżnikiem bb.

Fi.Ck2y
40 PLN
14101

1942 kartka z Grodziska do Karolówki, całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp3II
50 PLN
14102

1942 całostka z sygnaturą III.42.

Fi.Cp9II
10 PLN
14103

1942 przekaz paczkowy z Krakowa do Lwowa, opłata znaczkami urzędowymi, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.U3, U14
1 000 PLN
SOLD
14104

1942 list urzędowy z Kielc do Opola.

Fi.U21
30 PLN
14105

1942 list urzędowy z Krakowa do Opola.

Fi.U21
30 PLN
14106

1942 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGEN UND GEBÜHREN" kasownik propagandowy odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na karcie wysłanej 23.9 z Częstochowy do Staszowa, znaczek w słabszym stanie; wyraźna i czysta odbitka tego rzadkiego stempla (Fi.500.-); przesyłka z oryginalnego obiegu pocztowego, ale opłacona za wysoko.

Fi.VIIc
400 PLN
14107

1942 przesyłka zagraniczna z Włoch, list polecony ofrankowany okolicznościową serią znaczków wysłany 7.I z Rzymu do Rozwadowa, stempelki i zalepka cenzury kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość o ładnym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.629-632, 307 
100 PLN
14108

1942 Stalag XB (szpital) - zaadaptowana część na odpowiedź karty podwójnej obozu XC, wysłana 17.8 z Włoch do obozu, zwraca uwagę niecodzienny datownik WLOCHY ÜBER PRUSZKOW (DISTR WARSCHAU), stempelek cenzora nr.40.


60 PLN
14109

1942 dowód doręczenia wysłany przez pośrednictwo pocztowe w Korzennej do Nowego Sącza.


30 PLN
14110

1943 miejscowy list z Krakowa z rzadkim wirnikiem "Hauptgruppe Gewerbliche Witrschaft und Verkehr in der Zentralkammer", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.9
500 PLN
14111

1943 list firmowy z Krakowa do Rudnik z rzadkim wirnikiem "Hauptgruppe Gewerbliche Witrschaft und Verkehr in der Zentralkammer".

Fi.9
450 PLN
14112

1943 kasownik okolicznościowy - Szachowe Mistrzostwa Generalnej Guberni w Radomiu (Fi.50.-), na wycinku.

Fi.28
30 PLN
14113

1943 kasownik okolicznościowy - Szachowe Mistrzostwa Generalnej Guberni w Radomiu na odwrocie kartki pocztowej.

Fi.28
50 PLN
14114

1943 przekaz paczkowy z Krakowa do Stalowej Woli.

Fi.63, 79, 87
70 PLN
14115

1943 kasownik okolicznościowy (widok kolejki linowej) "DRITTES TATRA BERGSPORTFEST" z okazji zawodów sportowych rozegranych w Zakopanem.

Fi.71, Cp9II
30 PLN
14116

1943 złożony front gazety krakowskiej wysłanej z Krakowa do Niemiec, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym.

Fi.72
80 PLN
14117

1943 przekaz paczkowy z Brzeska do Makowa Podhalańskiego.

Fi.74, 83
60 PLN
14118

1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!" kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie na odwrocie formularza kartkowego definitywnego; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.75, Fp1c; 29
60 PLN
14119

1943 przekaz paczkowy z Przemyśla do Niemiec.

Fi.77, 83, 86
220 PLN
14120

1943 list z Krakowa do Lipska, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym.

Fi.78
25 PLN
14121

1943 przekaz paczkowy z Krakowa do Makowa.

Fi.79, 83, 86
60 PLN
14122

1943 przekaz paczkowy z Warszawy do Makowa Podhalańskiego.

Fi.79, 86
60 PLN
14123

1943 przekaz paczkowy z Mielca do Niemiec.

Fi.83
170 PLN
SOLD
14124

1943 urodziny Hitlera, seria znaczków na karcie ostemplowana 20.IV w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.101-03; 30
50 PLN
14125

1943 Mikołaj Kopernik - 400. rocznica śmierci, znaczek z dolnym marginesem (częściowe pustopole) z pełną gumą, skasowany okolicznościowo.

Fi.104
20 PLN
14126

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, połówka arkusika z górnym przeperforowanym marginesem - 5 kompletnych pustopól, czyste, na jednym pustopolu niewielkie przywarcie papieru na gumie.

Fi.104
200 PLN
14127

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek skasowany okolicznościowo na specjalnej karcie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.104; 31
100 PLN
14128

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, nieząbkowany niegumowany arkusz prób, fotoatest.

Fi.104P2 ark.
10 000 PLN
14129

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, nieząbkowany niegumowany arkusz prób, piękny szeroko cięty egzemplarz, fotoatest Walocha.

Fi.104nz ark.
11 010 PLN
SOLD
14130

1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, czworobloki znaczków z pełną oryginalną gumą ostemplowane okolicznościowo 26.X kasownikiem okolicznościowym z okazji 4 rocznicy powstania GG; doskonały stan zachowania.

Fi.105-09
150 PLN
14131

1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, seria z gapami na górnym marginesie.

Fi.105-9
60 PLN
14132

1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie.

Fi.106; 32
30 PLN