The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 108. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
14133

1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo w Krakowie.

Fi.106; 32
25 PLN
14134

1943 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, seria w ciętych arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.110-2nz ark.
2 400 PLN
14135

1943 Adolf Hitler, seria z gapami na górnym marginesie.

Fi.110-12
40 PLN
14136

1943 widoki zabytkowych budowli, arkusze znaczków nieperforowanych za 2, 4 i 6 zł w doskonałym stanie.

Fi.113-5nz ark.
1 900 PLN
14137

1943 widoki zabytkowych budowli, seria w narożnych czworoblokach z gapami na górnym marginesie.

Fi.113-6
60 PLN
14138

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), czysta seria z gapami.

Fi.113-16 Pw1
44 PLN
SOLD
14139

1943 znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji 4-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.116; 34
20 PLN
14140

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, rzadko spotykany arkusik z błędami na poz.4 i poz.9 "brak kropki po 24 w dacie" - sektor II/3; górny i lewy margines arkusika delikatnie ponadginane (nie połamane); gwarancja (Fi.900.-).

Fi.Ark.104 B2
700 PLN
14141

1943 kartka nadana 19.05.43 miejscowo z Izby lekarskiej w Warszawie.

Fi.Cp9
140 PLN
14142

1943 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 13.X jako ekspresowa z Warszawy do Fribourga; na odwrocie kasownik odbiorczy 27.X i ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), stempelki cenzur szwajcarskich i niemieckich; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp9b, 73, 74, 86a
Mi.P12/02 
200 PLN
14143

1943 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 5.V jako ekspresowa z Warszawy do Lizbony; kasowniki odbiorcze 16.5 i 17.V, stempelki cenzur niemieckich i portugalskim; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (karta pionowo złożona).

Fi.Cp9b, 77, 86
Mi.P12/02  
200 PLN
14144

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy, 24 + 60 gr - frankatura mieszana różnych wydań, list urzędowy wysłany 6.8 z sądu w Drohobyczu do Truskawca, koperta przycięta z lewej strony.

Fi.U11, 21
30 PLN
14145

1943 znaczki urzędowe, godło rzeszy, 1 zł + 8 gr - frankatura mieszana różnych wydań, list wysłany 9.9 z sądu w Radomiu do Kielc, pieczęć urzędowa; koperta nieco pogięta.

Fi.U13, 17
50 PLN
14146

1943 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria czysta w czworoblokach (Fi.140.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U25-36
120 PLN
14147

1943 godło III Rzeszy na tle Wawelu, czysta seria narożnikowa z gapami.

Fi.U25-36
120 PLN
SOLD
14148

1943 seria znaczków urzędowych godło II Rzeszy na tle Wawelu w 12 arkuszach sprzedażnych, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U25-36 ark.
2 400 PLN
14149

1943 godło III rzeszy na tle Wawelu, znaczek z silnym abklaczem.

Fi.U26MK
100 PLN
14150

1943 znaczek makulaturowy z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja.

Fi.U27MK
100 PLN
14151

1943 "Generalgouvernement De Gouverneur des Distrikts Krakau" - 24 gr frankatura mechaniczna, ładnie odciśnięta na kopercie listu wysłanego 5.2 z Krakowa do Krosna, przesyłka z treścią; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa, walor w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.


Mi.7 
800 PLN
SOLD
14152

1943 znaczki opłaty stemplowej bez gumy.


60 PLN
14153

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt.


50 PLN
14154

1943 znaczek premiowy (revenue) - Prämienmarke Textilwaren - o wartości 5 punktów, w kolorze ciemnozielonym, umożliwiający nabycie wyrobów tekstylnych, bardzo dobry stan zachowania.


60 PLN
14155

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt na towary bawełniane.


40 PLN
14156

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt na wyroby skórzane.


40 PLN
14157

1943 seria znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w kompletnych arkuszach, arkusza za 1 i 10 zł częściowo z uszkodzeniami na gumie (skany odwrotnych stron tych arkuszy pokazane), pozostałe arkusze w doskonałym stanie, od frontu doskonała prezencja, rzadkie.


2 000 PLN
14158

1943 zestaw 4 talonów materiałowy (Prämienmarke) na różne reglamentowane produkty.


80 PLN
14159

1943 zestaw znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w czworoblokach.


300 PLN
14160

1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 21.3 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.850.-); gwarancja.

Fi.2
800 PLN
14161

1944 Okupacja Niemiecka Terenów Polskich anektowanych przez ZSRR - Włodzimierz Wołyński - poczta pomocnicza, narożnikowy znaczek o nominale 12+18 Pf z błędem na poz.1 "czworokątny punkt po W w WOLYNSK" poczty pomocniczej zorganizowanej w okresie wycofywania się armii niemieckiej - opłacano nim dostarczenie przesyłki do najbliższej dalej działającej poczty, gdzie dodawano na list frankaturę z wydania przedrukowego "UKRAINE" lub znaczków Generalnego Gubernatorstwa, nadruk DEUTSCHE HILFPOST / Gebietskommisssar Wladimir-Wolynsk, papier żółtawy, tak jak wydano bez gumy, ząbkowanie 11, wysoka wycena katalogowa (Fi.1650.-), ładny stan zachowania.

Fi.7 B3
Mi.13
1 600 PLN
14162

1944 ładnie frankowany list polecony w kopercie firmowej wysłany 26.5 z Nowego Sącza do Krakowa; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.42, 48, 71
50 PLN
14163

1944 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Kamieńsku do Niemiec, stempel informacyjny poczty.

Fi.72, 74
80 PLN
14164

1944 grudzień kartka na przedwojennej polskiej całostce z Częstochowy do Brwinowa. Korespondencja Anny Boye-Guerquin (zd. Boye) Słynna architektka i konserwator zabytków, projektowała m.in.: - kamienice przy Krakowskim Przedmieściu i ul. Koziej w Warszawie; - kamienica "Na Lasockiem", ul. Długa 28 w Warszawie (1951-53); - Pałac Marii Radziwiłłowej w Warszawie (1951-57); - Kamienica Salwator, Pod Chrystusem w Warszawie (1953-54). Żołnierz AK, pseudonim "Hanka". Uczestniczka Powstania Warszawskiego.

Fi.75
130 PLN
14165

1944 kartka na przedwojennej polskiej całostce z Częstochowy do Piotrkowa. Korespondencja Anny Boye-Guerquin (zd. Boye) zamieszkałej czasowo u Adolfa Szyszko Bohusza -głównego konserwatora Wawelu. Słynna architektka i konserwator zabytków, projektowała m.in.: - kamienice przy Krakowskim Przedmieściu i ul. Koziej w Warszawie; - kamienica "Na Lasockiem", ul. Długa 28 w Warszawie (1951-53); - Pałac Marii Radziwiłłowej w Warszawie (1951-57); - Kamienica Salwator, Pod Chrystusem w Warszawie (1953-54). Żołnierz AK, pseudonim "Hanka". Uczestniczka Powstania Warszawskiego.

Fi.75
150 PLN
14166

1944 kartka z zakopanego do Buska-Zdroju, kasownik okolicznościowy z Zakopanego, widokówka Tatry, gwarancja Berbeka.

Fi.75
300 PLN
14167

1944 kartka polecona z Krosna do Krakowa.

Fi.75, 78, Cp8
50 PLN
14168

1944 koperta telegramu doręczonego w Warszawie.

Fi.110
150 PLN
14169

1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" - kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy niemieckiej organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 28.II w Krakowie.

Fi.111, Cp9b; 36
40 PLN
14170

1944 55. urodziny A.Hitlera, dwa grzecznościowe listy do Niemiec, ze znaczkiem za 0,24 + 1 zł prawidłowo opłacony.

Fi.117, 118
20 PLN
14171

1944 seria z okazji urodzin A.Hitlera stemplowana kasownikiem okolicznościowy z pierwszego dnia obiegu.

Fi.117-9
10 PLN
14172

1944 55. urodziny Hitlera, seria naroznikowa.

Fi.117-9
120 PLN